Tuż przed feriami (foto)

Od czytelników

Tuż przed feriami (foto)

11.02.2020
autor: ZSS w Brańszczyku
Przed zimową przerwą w nauce w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się jeszcze konkurs ortograficzny.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom VIII Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią za pan brat” odbył 5 lutego. Konkurs stworzył uczniom możliwość potwierdzenia własnych umiejętności i wdrażał do poprawnej pisowni. Od lat bowiem mottem konkursowych zmagań są słowa Janusza Korczaka: „Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczestnicy rozwiązywali (na dwóch poziomach) test z ortografii, pisali dyktando sprawdzające praktyczne zastosowanie norm ortograficznych oraz zmierzyli się z zadaniami ortograficznymi online.
W tym roku zaszczytny Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali: Natalia Jaroszewska, Adam Kolb i Mateusz Masalski. Serdecznie gratulujemy!
 
Bezpieczne ferie
6 lutego odbył się apel ,,Bezpieczne ferie”, podczas którego uczniowie poznawali i utrwalali wiadomości dotyczące właściwych zachowań w czasie odpoczynku zimowego i w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, w tym zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ponadto najmłodsze dzieci uczyły się numeru alarmowego, dzięki wyliczance: ,,Jedne usta, jeden nos, dwoje oczu = 112” i otrzymały karty pracy z ,,numerem 112” do pracy na lekcji. Zebrani obejrzeli filmy edukacyjne odnośnie niebezpieczeństw czyhających podczas wypoczynku zimowego.
Dla uczniów klas starszych odbyła się także pogadanka związana z Dniem Bezpiecznego Internetu, podczas której został ogłoszony konkurs na plakat na temat bezpiecznego zachowania podczas ferii.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wesołych Świąt! (foto)

Wesołych Świąt! (foto)

Przed Niedzielą Palmową w ZSS w Brańszczyku pojawiły się kolorowe palmy i palemki oraz inne dekoracje świąteczne własnoręcznie wykonane przez uczniów.
zobacz więcej
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Podziękowanie za polonijne wakacje w Wyszkowie (foto)

Podziękowanie za polonijne wakacje w Wyszkowie (foto)

22 października w Senacie RP odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Lato z Polską”. W lipcu tego roku, dzięki współpracy Powiatu Wyszkowskiego, Gminy Wyszków i Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, w powiecie wyszkowskim gościły dwie grupy młodzieży polonijnej z Białorusi.
zobacz więcej
Bo jest nasza, bo jest wolna (foto)

Bo jest nasza, bo jest wolna (foto)

- To jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli, naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność – mówili prowadzący uroczystość 13 listopada w CEZiU „Kopernik”. Uroczyste ślubowanie, w wojskowej oprawie, złożyli uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne. Montaż słowno-muzyczny „Dla Niepodległej” przedstawili uczniowie oraz specjalni goście – dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 4.
zobacz więcej