Trwa rekrutacja personelu medycznego do szpitali tymczasowy

Od czytelników

Trwa rekrutacja personelu medycznego do szpitali tymczasowy

18.11.2020
autor: Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Na Mazowszu trwają prace nad budową szpitali tymczasowych, m.in. w Warszawie i Ostrołęce. Decyzją wojewody, urząd wojewódzki prowadzi rekrutację kadry medycznej.
 
Szpitale powstaną na podstawie decyzji wydanych przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, decyzji lokalizacyjnych Wojewody Mazowieckiego oraz poleceń Ministra Zdrowia.
Cztery szpitale realizowane są przez Spółki Skarbu Państwa, które odpowiadają za część organizacyjną oraz inwestycyjną przedsięwzięcia, we współpracy ze wskazanym przez wojewodę szpitalem. Wojewoda odpowiada za wskazanie potrzebnej ilości szpitali/miejsc szpitalnych oraz za ich lokalizację. Są to: Radom, Płock, Ostrołęka, Siedlce.
 
Pozyskiwanie personelu
- Sytuacja zmienia się szybko i stawia wobec nas wszystkich nowe zadania. W związku z szybko narastającą liczbą zakażonych koronawirusem, a co za tym także wzrastającą liczbą chorych wymagających hospitalizacji, jako wojewoda co dzień podejmuję trudne decyzje o zwiększaniu liczby łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z chorobą COVID-19. Kolejną linią obrony przed pandemią będą tzw. szpitale tymczasowe. Kilka takich szpitali powstanie także na Mazowszu. Rozpoczynamy nabór kadry do tych placówek - mówi wojewoda Konstanty Radziwiłł.
Zwraca się do medyków: - Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy, chwila jest wyjątkowa i wyzwania także niezwykłe. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w to wyjątkowe dzieło, serdecznie zapraszam do zgłoszenia swojej kandydatury do pracy w powstającej placówce. Nadarza się niezwykła okazja do sprawdzenia się w takiej niezwykłej roli zawodowej.
Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.szpitaltymczasowy.waw.pl. Znajduje się tam prosty formularz aplikacyjny oraz podany jest numer telefonu, po którym można uzyskać więcej informacji. Wojewoda cały czas apeluje do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych oraz pozostałych pracowników Służby Zdrowia o wysyłanie swoich kandydatur do pracy w szpitalach tymczasowych.
Dzięki szpitalom tymczasowym na całym Mazowszu zostanie zapewnionych ok. 900 dodatkowych łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem SARS-Cov -2.
 
Szpital tymczasowy w Ostrołęce
Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego we współpracy PKN ORLEN oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Ma być to szpital w zabudowie kontenerowej. W szpitalu ma być zapewnione 198 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem COVID – 19, w tym 20 łóżek respiratorowych.
 
Szpital tymczasowy w Warszawie
Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego są obecnie prowadzone rozmowy z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy oraz wykonawcą w sprawie przyspieszenia prac, mających na celu zakończenie budowy Szpitala Południowego wcześniej niż to zaplanowano. W obiekcie, w którym docelowo ma być Szpital Południowy, ma znaleźć się szpital tymczasowy przeznaczony do leczenia pacjentów z COVID-19. Wojewoda z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 sfinansuje przyspieszenie prac budowlano-wykończeniowych, by móc wcześniej niż zakładano dokonać odbiory oraz przystosować obiekt do pełnienia funkcji szpitala tymczasowego. Wojewoda wesprze też wyposażenie szpitala tymczasowego (z środków budżetu państwa) oraz z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych. Szpital tymczasowy ma obejmować nie mniej niż 300 łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym nie mniej niż 80 miejsc leżących z respiratorem (tzw. łóżek respiratorowych).
Ponadto Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Wojskowym Instytutem Medycznym buduje kolejny szpital tymczasowy w Warszawie, który znajdować się będzie na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego na warszawskim Okęciu. Szpital ma być gotowy w listopadzie 2020 roku i ma zapewnić 250 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem SARS – CoV – 2, w tym 30 łóżek respiratorowych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość