To najpiękniejsze słowo świata

Od czytelników

To najpiękniejsze słowo świata

31.12.2019
autor: OREW Wyszków
PSOUU Koło w Wyszkowie, wśród różnych działań podejmowanych w 2019r., realizowało w OREW projekt społeczny z zakresu promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej pn. „Zdrowie to najpiękniejsze słowo świata”, dofinansowany w ramach Programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Tesco Polska Sp z o.o. wraz z Fundacją Tesco.
 
Otrzymany grant w wysokości 5 tys. zł przeznaczono na poszerzenie oferty edukacyjnej dla wychowanków i rodziców; w okresie od sierpnia do grudnia br. zorganizowano dla dzieci ćwiczenia ruchowe z fizjoterapeutą i zajęcia o zdrowym odżywianiu, odbyły się prowadzone przez dietetyka warsztaty i konsultacje dot. problemów żywieniowych. Ładny, jesienny dzień wykorzystano na rodzinny Dzień aktywności; rodzice z dziećmi integrowali się podczas wycieczki do ZOO i pobytu w grocie solnej. Wszystkie działania miały na celu wzmocnienie kompetencji rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnością, m.in. w zakresie zdrowego żywienia, aktywnego stylu życia i, co ważne, korzystania ze wsparcia innych osób.
To już kolejny raz Fundacja Tesco wspiera działania ośrodka oraz pomaga poszerzać ofertę na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. 
Dziękujemy osobom zaangażowanym w realizację projektu życzymy całej społeczności OREW zdrowia i pomyślności w Nowym Roku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zakończenie roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Zakończenie roku szkolnego w „Koperniku” (foto)

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w CEZiU „Kopernik” była zwieńczeniem pracy uczniów i pracowników szkoły. Przybyli na nią szczególni goście: członek zarządu rady powiatu Krystian Pędzich, dowódca 11 Samodzielnej Drużyny Mazowieckiej Obrony Terytorialnej Mariusz Ragajsin, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska, młodszy inspektor Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie Zbigniew Zięcina, przewodnicząca rady rodziców Marzena Ciemerych.
zobacz więcej
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” działające od kilku lat w Leszczydole-Nowinach podejmuje się realizacji wielu ciekawych zadań. Szczególną uwagę przywiązuje do poznania historii swojej Małej Ojczyzny oraz promowania lokalnego dziedzictwa i kultury. I właśnie tym zagadnieniom był poświęcony realizowany w roku 2018 projekt, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.
zobacz więcej
Harcerskie przygody (foto)

Harcerskie przygody (foto)

Zwieńczeniem każdego roku harcerskiego jest wyjazd na hufcowy obóz. Tak było i tego lata - zuchy i harcerze Hufca ZHP Wyszków spędzili odpowiednio 10 i 14 dni pośród mazurskich lasów.
zobacz więcej
Jubileusz Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej

Jubileusz Orkiestry Ligi Morskiej i Rzecznej

W ramach obchodów 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej oraz 10. rocznicy powstania Orkiestry Reprezentacyjnej LMiR, w dniach 24-29 maja zespół uczestniczył w wydarzeniach społeczno-kulturalnych Kołobrzeskich Dni Hanzy, Dni Kołobrzegu oraz XXVII Zlotu Jungów LMiR. To był bardzo pracowity czas, dziennie zdarzały się nawet cztery występy. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020