To najpiękniejsze słowo świata

Od czytelników

To najpiękniejsze słowo świata

31.12.2019
autor: OREW Wyszków
PSOUU Koło w Wyszkowie, wśród różnych działań podejmowanych w 2019r., realizowało w OREW projekt społeczny z zakresu promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej pn. „Zdrowie to najpiękniejsze słowo świata”, dofinansowany w ramach Programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Tesco Polska Sp z o.o. wraz z Fundacją Tesco.
 
Otrzymany grant w wysokości 5 tys. zł przeznaczono na poszerzenie oferty edukacyjnej dla wychowanków i rodziców; w okresie od sierpnia do grudnia br. zorganizowano dla dzieci ćwiczenia ruchowe z fizjoterapeutą i zajęcia o zdrowym odżywianiu, odbyły się prowadzone przez dietetyka warsztaty i konsultacje dot. problemów żywieniowych. Ładny, jesienny dzień wykorzystano na rodzinny Dzień aktywności; rodzice z dziećmi integrowali się podczas wycieczki do ZOO i pobytu w grocie solnej. Wszystkie działania miały na celu wzmocnienie kompetencji rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnością, m.in. w zakresie zdrowego żywienia, aktywnego stylu życia i, co ważne, korzystania ze wsparcia innych osób.
To już kolejny raz Fundacja Tesco wspiera działania ośrodka oraz pomaga poszerzać ofertę na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. 
Dziękujemy osobom zaangażowanym w realizację projektu życzymy całej społeczności OREW zdrowia i pomyślności w Nowym Roku.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sukcesy na szachowych mistrzostwach (foto)

Sukcesy na szachowych mistrzostwach (foto)

Uczniowie ZSS w Brańszczyku w niezwykły sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada. Nie tylko wzięli udział w VII Mistrzostwach Powiatu Wyszkowskiego w Szachach, ale zajęli również wysoko punktowane miejsca w klasyfikacji indywidualnej.
zobacz więcej
XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
zobacz więcej
Dzieci z Przedszkola nr 9 w Drogoszewie (foto)

Dzieci z Przedszkola nr 9 w Drogoszewie (foto)

Mimo pochmurnej pogody udaliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Virga” w Drogoszewie.
zobacz więcej
Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

Ślubowanie pierwszaków w Lucynowie (foto)

„Witaj, pierwsza klaso!” – usłyszeliśmy 20 października 2016 r., kiedy jedenaścioro pierwszoklasistów miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich szkolnym życiu, ponieważ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
zobacz więcej
Zitcom