Szlachetna paczka z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach

Od czytelników

Szlachetna paczka z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach

13.01.2017
autor: Teresa Przygoda
Grupa uczniów z koła wolontariatu: Aleksandra Boroń, Izabela Wicińska, Karolina Kowalska, Julia Ochmańska z opiekunem Iwoną Ochmańską, dyrektorem Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach Krzysztofem Ochmańskim i przedstawicielem rady rodziców Arkadiuszem Wicińskim przekazała 11.grudnia w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie przygotowaną w szkole szlachetną paczkę. Stamtąd zgromadzone paczki powędrowały do konkretnych rodzin.
Szlachetna paczka to projekt Stowarzyszenia „Wiosna”, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do pomocy innym. Ważny jest każdy człowiek. Łączeni są potrzebujący z darczyńcami. Do szlachetnej paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn.
Szkoła w Leszczydole-Nowinach wzięła w tej akcji udział po raz pierwszy. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była opiekunka koła wolontariatu pedagog Iwona Ochmańska. Wspólnie z radą rodziców wybrała w Internecie potrzebującą wsparcia rodzinę z powiatu wyszkowskiego. Rodzina była anonimowa, znane były tylko jej potrzeby. Wiadomo też było, że jest to samotna matka wychowująca dwie córki. Już wiele dni wcześniej wolontariusze z gimnazjum zbierali wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pieniądze oraz produkty spożywcze i przemysłowe. Do akcji włączyli się też rodzice i mieszkańcy wioski. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę najhojniejszych ofiarodawców: Moniki i Marcina Matwiejczyków, Niny i Zbigniewa Strąków, Edyty i Janusza Boroniów, Ernestyny i Andrzeja Tarnarzewskich, Elżbiety i Krzysztofa Składanków, Bogusławy i Artura Flurów, Moniki Idzkiewicz, Julity i Łukasza Radziewiczów, ks. Jana Soliwody. Łączny koszt przekazanej paczki wyniósł około 3. tysięcy złotych. Cała społeczność cieszy się, że mogła wesprzeć chociaż jedną rodzinę i sprawić jej odrobinę radości.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom