Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

16.01.2018
autor: Teresa Przygoda
Dzięki zaangażowaniu Koła Wolontariatu, jego opiekuna Iwony Ochmańskiej, rady rodziców z Edytą Boroń i Iloną Aksamitowską oraz dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego kolejna szlachetna paczka ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach trafiła do konkretnej rodziny. Tym razem była to 3-osobowa rodzina z powiatu wyszkowskiego.
A wszystko zaczęło się 18 listopada, kiedy została wybrana rodzina z banku rodzin Szlachetnej Paczki. Choroby i trudna sytuacja życiowa zmusiły członków tej rodziny do szukania pomocy. Uczniowie postanowili spełnić ich świąteczne życzenia. W akcję zaangażowali się wszyscy członkowie wolontariatu z gimnazjum. Akcję ogłosili na forum szkoły i wspólnie z radą rodziców ochoczo zabrali się do pracy. Zbierali chemię gospodarczą, artykuły żywnościowe, przybory szkolne i odzież. Hojność przerosła ich najskrytsze marzenia. Do 8 grudnia uzbierali aż 19 paczek z różnymi artykułami i talon do sklepu odzieżowego. Zebrane pieniądze pozwoliły sfinansować rękaw rehabilitacyjny dla babci. Wystarczyło wszystko pięknie zapakować i odwieść do magazynu zbiórki paczek. Szlachetną paczkę do wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica odwieźli przedstawiciele Koła Wolontariatu, dyrektor Krzysztof Ochmański, Iwona Ochmańska i przedstawiciel rady rodziców Edyta Boroń. Stamtąd koordynatorzy zawieźli już „szlachetną paczkę” do wybranej przez uczniów rodziny.
Akcja udowodniła, że uczniowie w Leszczydole-Nowinach chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne.
„Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji „Szlachetna paczka” zakończyło się sukcesem! To dzięki Wam w wybranym domu zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam” – dziękuje zespół Szlachetnej Paczki.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana (foto)

Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana (foto)

- pieśń tę zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach kombatantom, rodzinom poległych uwiecznionych na pamiątkowej tablicy w kościele, zaproszonym gościom i mieszkańcom wsi. 13 maja w kościele pw. Chrystusa Sługi odbyła się uroczystość w hołdzie bohaterom tej ziemi, poległym, pomordowanym i zmarłym Żołnierzom Września 1939, ofiarom zbrodni sowieckiej 1940, Żołnierzom Niezłomnym, a szczególnie żołnierzom AK Obwodu „ Rajski Ptak”.  
zobacz więcej
Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

Zobaczyli bank od środka i zyskali 100.000 zł… (foto)

W ramach wieloletniej współpracy, po raz kolejny grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie: Paweł Gościniak, Dawid Sieńkowski, Piotr Kuga i Rafał Getka oraz Hubert Zieliński z Zespołu Szkół w Długosiodle, pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Beaty Sierzan, uczestniczyła w jednodniowych praktykach w Narodowym Banku Polskim. Praktyki odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości – programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
zobacz więcej
Pierwszy dzwonek (foto)

Pierwszy dzwonek (foto)

Już kolejny raz dzięki Fundacji Wspólna Droga dzieci i młodzież z wyszkowskiej grupy pedagogiki niekonwencjonalnej (streetworkingu) otrzymały przybory szkolne podarowane w ramach akcji „Pierwszy dzwonek”.
zobacz więcej
Jak zostać żołnierzem? Spotkanie z przedstawicielami WKU

Jak zostać żołnierzem? Spotkanie z przedstawicielami WKU

Uczniowie klas maturalnych CEZiU "Kopernik" uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie,  panią Hanną Hyrycz oraz  majorem Dariuszem Żerkiem.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star