Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

16.01.2018
autor: Teresa Przygoda
Dzięki zaangażowaniu Koła Wolontariatu, jego opiekuna Iwony Ochmańskiej, rady rodziców z Edytą Boroń i Iloną Aksamitowską oraz dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego kolejna szlachetna paczka ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach trafiła do konkretnej rodziny. Tym razem była to 3-osobowa rodzina z powiatu wyszkowskiego.
A wszystko zaczęło się 18 listopada, kiedy została wybrana rodzina z banku rodzin Szlachetnej Paczki. Choroby i trudna sytuacja życiowa zmusiły członków tej rodziny do szukania pomocy. Uczniowie postanowili spełnić ich świąteczne życzenia. W akcję zaangażowali się wszyscy członkowie wolontariatu z gimnazjum. Akcję ogłosili na forum szkoły i wspólnie z radą rodziców ochoczo zabrali się do pracy. Zbierali chemię gospodarczą, artykuły żywnościowe, przybory szkolne i odzież. Hojność przerosła ich najskrytsze marzenia. Do 8 grudnia uzbierali aż 19 paczek z różnymi artykułami i talon do sklepu odzieżowego. Zebrane pieniądze pozwoliły sfinansować rękaw rehabilitacyjny dla babci. Wystarczyło wszystko pięknie zapakować i odwieść do magazynu zbiórki paczek. Szlachetną paczkę do wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica odwieźli przedstawiciele Koła Wolontariatu, dyrektor Krzysztof Ochmański, Iwona Ochmańska i przedstawiciel rady rodziców Edyta Boroń. Stamtąd koordynatorzy zawieźli już „szlachetną paczkę” do wybranej przez uczniów rodziny.
Akcja udowodniła, że uczniowie w Leszczydole-Nowinach chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne.
„Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji „Szlachetna paczka” zakończyło się sukcesem! To dzięki Wam w wybranym domu zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam” – dziękuje zespół Szlachetnej Paczki.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
„Wyszków” na warsztatach tanecznych

„Wyszków” na warsztatach tanecznych

34 uczniów i absolwentów z Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”, działającego przy Zespole Szkół w Leszczydole-Nowinach wzięło udział 5-dniowym obozie szkoleniowo - rekreacyjnym do Hotelu Manor w Olsztynie.
zobacz więcej
Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Do końca września lokalni społecznicy mogą zgłaszać się do udziału w akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację Batorego. Akcja to do tej pory ponad 1800 uczestników i grup z prawie 1000 miejscowości w całej Polsce. „Udział to nie tylko szansa na nagrodę Super Samorząd, porady ekspertów i szkolenia na temat demokratycznych instrumentów działania. To przede wszystkim frajda ulepszania waszych miejscowości i gmin wspólnie z setkami grup z całej Polski!” – zachęcają organizatorzy.
zobacz więcej
Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 9 (foto)

W każdej grupie przedszkolnej zagościły duże, małe, mięciutkie, włochate pluszowe misie. Wszystkie przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione i wyjątkowe misie, aby zaprosić je do wspólnej zabawy. 
zobacz więcej
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)