Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Szlachetna paczka z Leszczydołu-Nowin (foto)

16.01.2018
autor: Teresa Przygoda
Dzięki zaangażowaniu Koła Wolontariatu, jego opiekuna Iwony Ochmańskiej, rady rodziców z Edytą Boroń i Iloną Aksamitowską oraz dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego kolejna szlachetna paczka ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach trafiła do konkretnej rodziny. Tym razem była to 3-osobowa rodzina z powiatu wyszkowskiego.
A wszystko zaczęło się 18 listopada, kiedy została wybrana rodzina z banku rodzin Szlachetnej Paczki. Choroby i trudna sytuacja życiowa zmusiły członków tej rodziny do szukania pomocy. Uczniowie postanowili spełnić ich świąteczne życzenia. W akcję zaangażowali się wszyscy członkowie wolontariatu z gimnazjum. Akcję ogłosili na forum szkoły i wspólnie z radą rodziców ochoczo zabrali się do pracy. Zbierali chemię gospodarczą, artykuły żywnościowe, przybory szkolne i odzież. Hojność przerosła ich najskrytsze marzenia. Do 8 grudnia uzbierali aż 19 paczek z różnymi artykułami i talon do sklepu odzieżowego. Zebrane pieniądze pozwoliły sfinansować rękaw rehabilitacyjny dla babci. Wystarczyło wszystko pięknie zapakować i odwieść do magazynu zbiórki paczek. Szlachetną paczkę do wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica odwieźli przedstawiciele Koła Wolontariatu, dyrektor Krzysztof Ochmański, Iwona Ochmańska i przedstawiciel rady rodziców Edyta Boroń. Stamtąd koordynatorzy zawieźli już „szlachetną paczkę” do wybranej przez uczniów rodziny.
Akcja udowodniła, że uczniowie w Leszczydole-Nowinach chętnie angażują się w różne przedsięwzięcia charytatywne.
„Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w akcji „Szlachetna paczka” zakończyło się sukcesem! To dzięki Wam w wybranym domu zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam” – dziękuje zespół Szlachetnej Paczki.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.14% (188 głosów)
29.09% (247 głosów)
6.95% (59 głosów)
6.95% (59 głosów)
34.86% (296 głosów)
manhattan