Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSS w Brańszczyku (foto)

25.01.2020
autor: ZSS w Brańszczyku
22 stycznia odbyło się przepiękne kolędowanie w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Społeczność szkolna najpierw w murach szkoły przyjęła po kolędzie ks. Pawła Stacheckiego, a następnie wszyscy udali się do sali OSP w Brańszczyku, gdzie odbył się VIII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
 
Chór szkolny przywitał wszystkich gości składanką kolęd, następnie najmłodsi, czyli przedszkolaki zaprezentowali się z piosenką z okazji Dnia Babci i Dziadka. 
Po przedstawieniu komisji, w której skład weszli ks. Proboszcz, s. Marianna oraz Ewa Chołyst - ekspert z dziedziny muzyki, prowadzące Justyna Pułaska i Katarzyna Jermacz zaprosiły uczniów do prezentacji w kategorii indywidualnej. Wystąpiło siedmiu wykonawców; w tej kategorii I miejsce zajął Adam Ołdak ("Dzisiaj w Betlejem"), II miejsce - Daria Struniawska ("Jezus Malusieńki") i III miejsce ex aequo: Filip Marzęcki ("Skrzypi wóz") i Dawid Stefański ("Gdy się Chrystus rodzi").
W kategorii grupowej wzięło udział 6 zespołów, spośród których I miejsce zajęli Natalia Jaroszewska, Lena Mróz i Adam Kolb ("Skrzypi wóz"), II miejsce - kl. III PP w składzie: Mateusz i Patryk Kazimierczak, Dariusz Lonca, Adam Ołdak, Daria Struniawska i Dawid Stefański ("Lulajże Jezuniu") oraz III miejsce - z kolędą "Przybieżeli do Betlejem" Gabriela Jaworska i Mariusz Skupiewski.
Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pięknymi książkami, które ufundował przewodniczący komisji ks. Paweł Stachecki. Ta piękna lekcja uczy miłości do polskich tradycji, pielęgnuje to, co dobre i rozwija talenty. Wszystkim artystom akompaniował 
na pianinie nauczyciel muzyki Adam Chołyst. Nad sprawnym przebiegiem pracy komisji czuwała Katarzyna Uzdowska-Ciok, a nad graficzną oprawą Renata Kulesza. Organizatorzy serdecznie dziękują władzom Gminy Brańszczyk za udostępnienie sali OSP.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jak wyczyścić złoty łańcuszek domowym sposobem?

Jak wyczyścić złoty łańcuszek domowym sposobem?

Biżuteria ze złota od wieków cieszy się ogromną popularnością. Każdy z nas z dumą nosi nowe ozdoby, jednak nawet najpiękniejsze błyskotki z czasem brudzą się, tacą blask i kolor. W takim przypadku niejednokrotnie nasze ulubione złote łańcuszki lądują na dni szuflady. Zupełnie niepotrzebnie! Czyszczenie biżuterii zazwyczaj nie wymaga korzystania z pomocy złotnika. Jeśli chcesz sprawić, by Twoje ozdoby na nowo cieszyły oko, wystarczy zastosować kilka domowych sposobów. Nie dość, że są one bardzo proste, to jeszcze okazuje się, że większość potrzebnych Ci składników znajdziesz we własnej kuchni.
zobacz więcej
Rowerzyści, uważajcie!

Rowerzyści, uważajcie!

Policja weźmie pod lupę młodych rowerzystów, którzy nie zważają na maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1. To efekt interwencji naszej czytelniczki.
zobacz więcej
6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

6. Pielgrzymka Rowerowa z Parafii św. Barbary w Porębie (foto)

Maryjo, Matko Nasza, Twój Syn żąda, abyśmy byli gotowi do pełnienia Jego woli. /…/ bo to droga prowadząca do nieba i do świętości – i tylko w taki sposób możemy być do Niego podobni. Spójrz Maryjo na nas tu zebranych i każdemu powiedz to, co jest mu potrzebne w tej właśnie chwili…”. Ks. prał. Andrzej Grzybowski Proboszcz Parafii Poręba.
zobacz więcej
List rodziców do Burmistrza Wyszkowa

List rodziców do Burmistrza Wyszkowa

Szanowny Panie Burmistrzu,
Jako rodzice dzieci uczących się w szkole podstawowej zmienianej obecnie zgodnie z reformą oświaty wzywamy Pana do uwzględnienia interesów rodziców przy wdrażaniu tejże reformy.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom