Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSS w Brańszczyku (foto)

Od czytelników

Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZSS w Brańszczyku (foto)

25.01.2020
autor: ZSS w Brańszczyku
22 stycznia odbyło się przepiękne kolędowanie w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Społeczność szkolna najpierw w murach szkoły przyjęła po kolędzie ks. Pawła Stacheckiego, a następnie wszyscy udali się do sali OSP w Brańszczyku, gdzie odbył się VIII Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
 
Chór szkolny przywitał wszystkich gości składanką kolęd, następnie najmłodsi, czyli przedszkolaki zaprezentowali się z piosenką z okazji Dnia Babci i Dziadka. 
Po przedstawieniu komisji, w której skład weszli ks. Proboszcz, s. Marianna oraz Ewa Chołyst - ekspert z dziedziny muzyki, prowadzące Justyna Pułaska i Katarzyna Jermacz zaprosiły uczniów do prezentacji w kategorii indywidualnej. Wystąpiło siedmiu wykonawców; w tej kategorii I miejsce zajął Adam Ołdak ("Dzisiaj w Betlejem"), II miejsce - Daria Struniawska ("Jezus Malusieńki") i III miejsce ex aequo: Filip Marzęcki ("Skrzypi wóz") i Dawid Stefański ("Gdy się Chrystus rodzi").
W kategorii grupowej wzięło udział 6 zespołów, spośród których I miejsce zajęli Natalia Jaroszewska, Lena Mróz i Adam Kolb ("Skrzypi wóz"), II miejsce - kl. III PP w składzie: Mateusz i Patryk Kazimierczak, Dariusz Lonca, Adam Ołdak, Daria Struniawska i Dawid Stefański ("Lulajże Jezuniu") oraz III miejsce - z kolędą "Przybieżeli do Betlejem" Gabriela Jaworska i Mariusz Skupiewski.
Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pięknymi książkami, które ufundował przewodniczący komisji ks. Paweł Stachecki. Ta piękna lekcja uczy miłości do polskich tradycji, pielęgnuje to, co dobre i rozwija talenty. Wszystkim artystom akompaniował 
na pianinie nauczyciel muzyki Adam Chołyst. Nad sprawnym przebiegiem pracy komisji czuwała Katarzyna Uzdowska-Ciok, a nad graficzną oprawą Renata Kulesza. Organizatorzy serdecznie dziękują władzom Gminy Brańszczyk za udostępnienie sali OSP.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom