Szkolny Dzień Matematyki (foto)

Od czytelników

Szkolny Dzień Matematyki (foto)

18.03.2018
autor: SOSW Wyszków
16 marca uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie włączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki organizowanego przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, mającego swoją siedzibę w Bielsku-Białej.
Inicjatywa została objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej, który podkreślił, że „jest to ciekawe i warte uwagi przedsięwzięcie. Nauka matematyki jest bardzo ważna, gdyż bez znajomości jej podstaw nie sposób należycie opisywać zjawiska zachodzące wokół nas”.
Celem i głównym założeniem tego święta była szeroko pojęta popularyzacja matematyki, ukazanie jej związku z różnymi przejawami życia codziennego oraz zachęcenie uczniów do „zdrowej” rywalizacji. Święto to miało charakter zabawy integrującej młodzież, przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności uczniów w zakresie logicznego rozumowania i wnioskowania, wykorzystywania intuicji matematycznej w sytuacjach praktycznych oraz współpracy i komunikowania się w grupie. Dzień Matematyki organizowany jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.
W bieżącym roku szkolnym Dzień Matematyki przebiegał pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Temat jest bardzo bliski nam wszystkim i mobilizował uczestników do aktywnego udziału w zajęciach. Podczas rywalizacji drużynowej rozwiązywaliśmy przeróżne łamigłówki. W rebusach zaszyfrowane były złote myśli, „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, „Sport to zdrowie”, które uświadomiły uczniom, że  zdrowy tryb życia to nie tylko aktywność fizyczna, ale i racjonalne żywienie. Rozwiązanie krzyżówki przypomniało o jedzeniu owoców i warzyw. Dużo emocji dostarczył quiz, podczas którego kapitanowie drużyn musieli udzielić odpowiedzi na pytania związane z matematyką, ale bez użycia dwóch kluczowych słów „TAK czy NIE?”
Następnie przeszliśmy do rozwiązywania zadań zaproponowanych przez organizatora tego dnia. Były to zadania z matematyki i nauk pokrewnych. Zadania nie wymagały wiedzy matematycznej - wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Rozwiązywanie ich wyzwalało u uczniów kreatywność, która jest bardzo potrzebna w życiu każdego człowieka.
Punktem kulminacyjnym tego dnia były warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie samodzielnie przygotowali deser dla całej „załogi”.
Podsumowując Szkolny Dzień Matematyki, doszliśmy do wniosku, że matematyka nie jest trudna, ani nudna, że da się ją polubić. Dowodem tego było duże zaangażowanie uczniów w rozwiązywanie różnorodnych zadań oraz świetny humor, który dopisywał im podczas warsztatów.
Organizatorami tego dnia były nauczycielki matematyki: Katarzyna Kulbacka, Anna Wróbel i Maryla Piekart.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sukces szachisty z ZSS w Brańszczyku

Sukces szachisty z ZSS w Brańszczyku

Już po raz szósty w Dniu Niepodległości odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach, w których uczestniczyło 44 zawodników. ZSS w Brańszczyku godnie reprezentowali Bartosz Waśniewski i Mateusz Masalski.
zobacz więcej
Klasa policyjna ZDZ w Centrum Szkolenia Policji (foto)

Klasa policyjna ZDZ w Centrum Szkolenia Policji (foto)

Klasy pierwsze IV LO wzięły udział w Dniu Otwartym Centrum Szkolenia Policji. Był to szczególnie ważny dzień dla klasy policyjnej, która po raz kolejny miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca w służbach mundurowych.
zobacz więcej
Streetworkerów sposób na nudę

Streetworkerów sposób na nudę

W czasie spokojnych wakacyjnych dni, gdy wydaje się, że nie ma co robić, a grzejące mocno słońce rozleniwia, gdy siedzi się i czeka aż zacznie się coś dziać…
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan