Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin (foto)

21.10.2016
autor: Teresa Przygoda
43-osobowa delegacja z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach uczestniczyła w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 
Mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody na placu przed Szczytem zgromadziło się ok. 18 tys. dzieci i młodzieży, reprezentującej 420 szkół z całej Polski, a także delegacja z Wilna. W czasie Mszy św. wystawiono ok. 370 pocztów sztandarowych. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. 
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Obecny był ks. Marcin Janocha, kapelan prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który odczytał list od prezydenta Andrzeja Dudy. W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej, listu do Ojca Świętego Franciszka i  poświęcenie pamiątkowych różańców. 
Dla uczniów szkół noszących tak zaszczytne imię Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania, szanują go za więź z Bogiem, za to, że był dobry, szczery. Za to, że bardzo starał się pomagać biednym ludziom, nie patrzył na rasy, kolor skóry. 
W auli im. Ojca Kordeckiego spotkali się przedstawiciele szkół przybyłych na Jasna Górę. Omówiono dotychczasowe ogólnopolskie przedsięwzięcia podjęte przez Rodzinę. Gimnazjum w Jadownikach zaprosiło nauczycieli na XXX Zjazd Szkół im. Jana Pawła II.  Część pieniędzy zebranych przez komitet organizacyjny zjazdu zostało przeznaczonych dla polskiej rodziny z Kazachstanu, która wróciła do Ojczyzny oraz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Cieszymy się, że w tym darze jest też cząstka wpłat społeczności szkolnej z Leszczydołu–Nowin. 
W czasie wolnym uczniowie odwiedzili Skarbiec, jasnogórskie muzea, a przede wszystkim modlili się u stóp Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. 
Wraz z uczniami wyjechali nauczyciele: Iwona Ochmańska, Anna Suchta, Teresa Przygoda  i Celina Kulesza. Obecny był poczet sztandarowy z klasy VI w składzie:  A. Żebrowska, L. Radziewicz, A. Idzkiewicz, Z. Gąsiewska, M. Wiśniewski i K. Szymański.
*
W Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie  rozstrzygnięto konkurs na znaczek XVI pielgrzymki RS im. JP2 na Jasną Górę. Wyniki ogłoszono podczas zjazdu. Zwycięski znaczek otrzymali wszyscy uczestnicy.  W konkursie wzięło udział 219 szkól z całej Polski.  Przysłano 296 prac. Wśród projektów były dwa z naszej szkoły: Julii Ochmańskiej ze szkoły podstawowej i Karoliny Kowalskiej z gimnazjum.
 
 
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan