Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 9 (foto)

Od czytelników

Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 9 (foto)

18.11.2017
autor: Przedszkole nr 9
Grupa 5-latków „Misie” przygotowała uroczystość z okazji Dnia Niepodległości, na którą zaproszone były wszystkie dzieci z przedszkola.
Przedszkolaki w odświętnych strojach, z przypiętymi kotylionami w barwach ojczystych oraz flagami recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Dzięki akademii dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Przyjmując właściwą postawę, dumnie odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Mamy nadzieję, że Dzień Niepodległości zapadnie w pamięci naszych małych Polaków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przysięga terytorialsów w historycznej Olszynce Grochowskiej (foto)

Przysięga terytorialsów w historycznej Olszynce Grochowskiej (foto)

Jestem przekonany, że wy żołnierze dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu jesteście w stanie zapewnić naszej ojczyźnie bezpieczeństwo – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas przysięgi wojskowej żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięgę złożyli kolejni mieszkańcy powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Inwestycje energetyczne w nowej rzeczywistości

Inwestycje energetyczne w nowej rzeczywistości

Epidemia koronawirusa wywiera wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Jednak strategiczne dla naszego bezpieczeństwa sektory gospodarki muszą funkcjonować bez zakłóceń. Niezwykle pomocne okazują się nowe technologie i internet.
zobacz więcej
„Podziel się sobą” (foto)

„Podziel się sobą” (foto)

Uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Długosiodle rok szkolny 2016/2017 upłynął pod hasłem działań wolontarystycznych. Thomas Jefferson powiedział: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” W tym roku szkolnym swoim współczuciem, życzliwością, cierpliwością i poświęceniem czasu wykazała się młodzież z naszej szkoły poprzez działania na rzecz ogólnopolskich akcji.
zobacz więcej
Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Wielka historia Małej Ojczyzny (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” aktywnie działa w Leszczydole-Nowinach już od kilku lat. Ma w swoim dorobku wiele ciekawych przedsięwzięć. Ważne miejsce w działalności zajmuje historia, szczególnie Małej Ojczyzny. Jednak po raz pierwszy stowarzyszenie przystąpiło do projektu kilkuetapowego i wielowątkowego. Wspólnym mianownikiem jest spisanie historii wioski - dla obecnych i następnych pokoleń mieszkańców oraz tych, których los przygna w tę piękną, otoczoną sosnowym borem okolicę. Tytuł projektu: „Wielka historia Małej Ojczyzny”.
zobacz więcej
Zitcom