Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (foto)

Od czytelników

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (foto)

06.10.2019
autor: ZSS w Brańszczyku
W piątek 4 października uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wzięli udział w akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
 
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Zachęciła ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Zadania rozwiązywali także nauczyciele, którzy dali przykład dzieciom, pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie losowali zadania o różnym stopniu trudności. Każdy uczestnik, który poprawnie odpowiedział na 5 pytań z losu otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. Koordynatorzy tej wyjątkowej akcji to Anna Zdziarstek, Anna Sakowicz i Aneta Bralewska.
Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Z biblioteką dookoła świata (foto)

Z biblioteką dookoła świata (foto)

Dwutygodniowe bezpłatne zajęcia wakacyjne, które jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników, zakończyły się. Na pewno jednak jeszcze długo pozostaną w pamięci uczestników. Tym razem tematem była „Podróż dookoła świata”. Dzieci mogły poznać różne kraje i kultury, np. Australię, Indie, Afrykę, Grenlandię, Chiny, Kanadę. Pomagało im w tym  wielu niesamowitych gości. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytanie.
zobacz więcej
Kolejna próba podzielenia Mazowsza

Kolejna próba podzielenia Mazowsza

Przy każdych wyborach pojawia się hasło podziału województwa mazowieckiego. Mieszkańcom miast spoza Warszawy roztacza się wizję raju po odcięciu stolicy. Jaka przyszłość naprawdę ich czeka, gdyby doszło do administracyjnego wyodrębnienia stolicy i powiatów ją okalających? Liczby mówią same za siebie. Nowe województwo wokół Warszawy powierzchniowo nie straciłoby wiele. Problem w tym, że pozostałoby w nim tylko 30 proc. z obecnych firm, a dochody z podatku CIT spadłyby o ok. 87 proc.! Kalkulacja jest prosta – nie będzie możliwości rozwoju.
zobacz więcej
Oddali hołd ostatniemu żołnierzowi Puszczy Białej (foto)

Oddali hołd ostatniemu żołnierzowi Puszczy Białej (foto)

22 września 2019 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość. W kwaterze Ł, na tzw. Łączce, zostali pochowani bohaterowie walk o niepodległą Polskę. Wśród 22 zidentyfikowanych ostatnio żołnierzy podziemia niepodległościowego znalazł się nasz lokalny bohater Jan Kmiołek – „Mazurek”, „Wir”, „Fala”, „Witold”.
zobacz więcej
Śladem miejsc związanych z życiem Żydów (foto)

Śladem miejsc związanych z życiem Żydów (foto)

W ramach projektu opartego na współpracy Forum Dialogu oraz Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie odbyła się gra miejska. W realizację projektu zaangażowana była klasa III LEB wraz z opiekunem projektu Robertem Szulęckim. Z kolei uczniowie klasy II LOL wraz z opiekunami Adamem Mickiewiczem i Krzysztofem Ostrowskim byli uczestnikami wycieczki.
zobacz więcej