Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Od czytelników

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

21.06.2017
autor: Adam Mickiewicz
W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
Adresatami wyjazdu są uczniowie technikum w zawodach technik ekonomista i technik informatyk. Proces rekrutacji realizowany był w oparciu o regulamin, zakładający m.in. udział chętnych w rozmowach kwalifikacyjnych. Należało również spełnić kryterium średniej ocen z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Ponadto uwzględniano okoliczności dodatkowe, w tym aktywność społeczną uczniów i ich sytuację domową.
Aktualnie trwają prace przygotowawcze wyjazdów, w tym przygotowanie językowo-kulturowe uczestników, by zapewnić lepszą realizację przedsięwzięcia, w tym sprawniej komunikować się z anglojęzycznym i wielkokulturowym często otoczeniem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy trzeba będzie przebywać i porozumiewać się w domach goszczących na miejscu młodzież i nauczycieli.
Wyjazdy są częścią większego projektu doskonalenia zawodowego uczniów i nauczycieli, mającego trwać do jesieni 2018 roku. W przyszłym roku celem wyjazdu kolejnych grup uczniów (33 osoby + 3 opiekunów) i nauczycieli (ponownie 12 osób) będzie słoneczna Hiszpania. Mamy nadzieję, że ustalenie okresu trwania bieżącego projektu na okres dwuletni, pozwoli lepiej zaplanować i skuteczniej przeprowadzić zamierzenia.
Realizacja staży zagranicznych to już tradycja szkolna – uczniowie wyjeżdżali już do Hiszpanii w 2011 r. oraz za „Kanał Angielski” w latach 2014, 2015 i 2016. Wszystkie te mobilności były w pełni sfinansowane z funduszy europejskich, a osobom koordynującym projekt (z p. Sylwią Ludwikowską na czele) udało się je w pełni skutecznie rozliczyć. Mamy nadzieję, że przy aktywnym udziale i otwartości uczestników uda się to również w odniesieniu do bieżącego projektu.
Wszystkie działania realizowane w ramach projektu, w tym koszty przelotów lotniczych, szkoleń i pobytu, są w pełni finansowane z funduszy europejskich (w ramach programu Erasmus+ za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji). Do ich pozyskania doszło wskutek zabiegów skutecznie wspieranych przez dyrektora szkoły (p. Elżbieta Michalik) i organ prowadzący – Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.20% (166 głosów)
30.03% (206 głosów)
7.43% (51 głosów)
6.85% (47 głosów)
31.49% (216 głosów)
manhattan