Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

Od czytelników

Staż uczniów CEZiU „Kopernik” w Granadzie (foto)

26.08.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
25 sierpnia 20 uczniów CEZiU „Kopernik” zakończyło czterotygodniowy staż zawodowy w Hiszpanii, w ramach projektu Erasmus+ „Solidny zawód sposobem na sukces na europejskim rynku pracy”. Stażyści z technikum logistycznego, spedycyjnego, handlowego, informatycznego, elektrycznego, mechanicznego i technikum pojazdów samochodowych w trakcie praktyki zawodowej w Granadzie doskonalili umiejętności zawodowe, uczyli się języka hiszpańskiego i poznawali kulturę hiszpańską.
Młodzież mieszkała w siedzibie Europroyectos - firmy odpowiedzialnej za realizację stażu w Hiszpanii i odbywała staż w następujących firmach: logistycy i jeden spedyteor - KIABI, informatycy - PC Express, EMPE Telecomunicaciones, NO solo PC, handlowcy - Perfumeria Aromas, elektrycy - Electricistas en Granada, Electricistas Te Reparo Grupo Solik, Montajes Electricos Hermanos Plata S.L., technicy pojazdów samochodowych - Opel, Sofimotor, Taller Mecanico Jomasur Automocion. 
Uczestnicy stażu sprawdzili zdobytą w szkole wiedzę teoretyczną w praktyce, nabyli nowe umiejętności i nauczyli się organizacji pracy zespołowej w firmie oraz wykazali się dobrą komunikacją interpersonalną. Staż zawodowy był dla uczniów technikum cennym doświadczeniem zawodowym i przygotowaniem do podjęcia pracy na europejskim rynku. 
Dyrektor CEZiU „Kopernik” Grażyna Kalinowska z opiekunkami grupy wicedyrektor Natalią Szczerbą i Agnieszką Nowatcińską w trzecim tygodniu stażu zawodowego uczniów przeprowadziły wizyty monitorujące. Dyrekcja rozmawiała z uczniami i ich tutorami, obserwowała wykonywane przez młodzież zadania. Pracodawcy bardzo pozytywnie wypowiadali się o przygotowaniu stażystów do pracy, chwalili za rzetelne, profesjonalne wykonywanie powierzonych obowiązków i dobrą komunikację z pracownikami oraz klientami firm. Oceniając pracę uczniów, podkreślali, że szybko uczą się nowych zadań i są asertywni. 
Po pracy młodzież uczyła się języka hiszpańskiego i uczestniczyła w zajęciach kulturoznawczych i edukacyjnych. W czasie czterotygodniowej praktyki zawodowej zwiedziła m.in. najpiękniejsze zabytki i miejsca w Granadzie, Malagę, brytyjskie terytorium zamorskie - Gibraltar oraz stolicę Andaluzji -Sewillę. Wycieczki kulturoznawcze umożliwiły uczniom poznanie historii Hiszpanii, zwyczajów i obyczajów mieszkańców Andaluzji oraz doskonalenie języka hiszpańskiego w praktyce.
Na zakończenie stażu uczniowie otrzymali wysokie oceny wystawione przez pracodawców w dzienniczkach praktyk i certyfikaty ukończenia kursu języka hiszpańskiego.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień Papieski w Dwójce (foto)

Dzień Papieski w Dwójce (foto)

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Nasi na Westerplatte (foto)

Nasi na Westerplatte (foto)

W dniach 29 sierpnia – 1 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie uczestniczyła w XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku. Szkołę reprezentowali nauczyciele i uczniowie – przedstawiciele pocztu sztandarowego oraz były wieloletni dyrektor szkoły – pan Mirosław Kowalski.
zobacz więcej
Przysięga terytorialsów w historycznej Olszynce Grochowskiej (foto)

Przysięga terytorialsów w historycznej Olszynce Grochowskiej (foto)

Jestem przekonany, że wy żołnierze dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu jesteście w stanie zapewnić naszej ojczyźnie bezpieczeństwo – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas przysięgi wojskowej żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przysięgę złożyli kolejni mieszkańcy powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku