Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Od czytelników

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

18.09.2017
autor: Sylwia Ludwikowska, koordynator projektu PO WER
W ramach PO WER słuchacze oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.36, A.65, szkoły policealnej technik rachunkowości realizowała trzytygodniowy staż, natomiast 12 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło w tzw. job shadowing w Granadzie.
Słuchacze odbyli staż zagraniczny na przełomie czerwca i lipca 2017 r. w hiszpańskich firmach w Granadzie. Uczestniczyli również w bogatym programie kulturowym: w wycieczkach m.in. do Frigiliany, na wybrzeże Morza Śródziemnego. Dla każdego z słuchaczy dużym doświadczeniem była zarówno trzytygodniowa rozłąka z rodziną, jak i pobyt w otoczeniu o odmiennej kulturze i języku. Poważnym doświadczeniem była również podróż samolotem.
Poznanie przez słuchaczy sposobu funkcjonowania firm zagranicznych przyczyniło się do wzrostu ich mobilności i aktywności na rynku pracy, stanowi też dobry fundament do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Realizacja projektu miała na celu podniesienie kwalifikacji naszych słuchaczy, ale także przyczyniła się do podwyższenia jakości prowadzonych zajęć w CKU. Ważne dla naszych słuchaczy było również doskonalenie umiejętności językowych. Była to niezapomniana przygoda zarówno dla nich jak i ich opiekunów (Izabela Zbrzeźniak, Maria Dąbrowska), które starały się im pomagać w każdej sytuacji. Koordynatorem projektu w ramach CKU była Sylwia Ludwikowska.
Równie wielkim wyzwaniem było uczestnictwo nauczycieli kształcenia zawodowego w tzw. job shadowing w okresie ferii zimowych w 2017 r. Nauczyciele podczas pobytu zapoznali się ze strukturą organizacyjną placówek szkolnych i jej systemem kształcenia, organizowania staży, a także zakresem współpracy z zakładami pracy. Uczestnicy wyjazdu obserwowali zajęcia praktyczne i aktywnie w nich uczestniczyli, poznali wyposażenie szkół zawodowych.
Słuchacze, jak i nauczyciele kształcenia zawodowego są wdzięczni, że nasza szkoła stwarza szanse rozwoju nie tylko poprzez zdobywanie wiedzy w kraju, ale również za granicą. Urząd Marszałkowski w Warszawie jako organ prowadzący również wspiera naszą placówkę w tych działaniach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
zobacz więcej
Jasełka w Przedszkolu nr 1 (foto)

Jasełka w Przedszkolu nr 1 (foto)

Wieloletnią tradycją Przedszkola nr 1 są uroczyste jasełka w wykonaniu przedszkolaków. W dniach 13-16 grudnia już od progu przedszkola dało się wyczuć wyjątkową i magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Spotkanie wielkanocne (foto)

Spotkanie wielkanocne (foto)

W przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu 22 marca odbyło się spotkanie wielkanocne, połączone z warsztatami robienia palm. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star