Spędziły noc w przedszkolu (foto)

Od czytelników

Spędziły noc w przedszkolu (foto)

16.06.2019
autor: Przedszkole nr 9
Wieczór oraz noc z 14 na 15 czerwca na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy 5- i 6-latków „Biedronki”. Aby przedszkolaki jak najmilej wspominały ostatnie dni przez wakacjami, panie Agnieszka Sienkiewicz i Małgorzata Szumowska zorganizowały zieloną noc, czyli test na samodzielność i wielką przygodę.
 
Gdy wybiła godz. 19, po krótkim pożegnaniu z rodzicami, zebraliśmy się w sali, gdzie najpierw złożyliśmy uroczystą przysięgę, że tego wieczoru nie będziemy narzekać i płakać, ale będziemy się wyśmienicie bawić i uśmiechać. Następnie zamieniliśmy rysunek bezludnej wyspy w wyspę zamieszkaną przez przedszkolaki. W dalszej kolejności dzieci samodzielnie przygotowały kolację. Była wyśmienita, wszystko zjedzone, czas na dalsze zabawy. Najpierw rozwiązywanie krzyżówki, potem dyskoteka przy światłach latarek. Kolejne zadanie to odszukanie mapy potrzebnej do odkrycia ukrytego skarbu. Okazało się, że skrzynia skarbów ukryta była na placu przedszkolnym i aby ją odszukać potrzebne były latarki.
Kolejnym etapem zielonej nocy była wieczorna toaleta oraz wieczór filmowy na leżaczkach. Po północy wszystkie dzieci smacznie już spały, aby rano przywitać panie szczęśliwymi uśmiechami. Po porannej toalecie, śniadaniu nadszedł czas na porządkowanie sali i zabawę.
Zielona noc bardzo się wszystkim podobała, dzieci szczęśliwe, pełne wrażeń wróciły z rodzicami do domu. Wśród komentarzy najczęściej padało stwierdzenie „To był najpiękniejszy i najfajniejszy dzień w moim życiu”. Gratulujemy wszystkim odważnym przedszkolakom!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość