SMS-y od oszustów

Od czytelników

SMS-y od oszustów

13.09.2019
autor: Agnieszka Żurawska, PGE Obrót S.A.
PGE Obrót przestrzega przed nieuczciwymi praktykami. Tym razem oszuści wysyłają fałszywe wiadomości SMS, informujące o rzekomych należnościach oraz wskazujące link do strony, na której można dokonać wpłaty. Nadawcy wiadomości podszywają się pod PGE Polską Grupę Energetyczną.
 
Fałszywe wiadomości SMS to kolejny, obok e-maili oraz fałszywych faktur, sposób działania oszustów. Zwracamy się do naszych Klientów i Pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia Państwa rodzinom i znajomym. Prosimy również o zignorowanie takiego SMS-a i nieotwieranie strony podanej w wiadomości. Jej uruchomienie może skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu.
SMS-y są różnej treści i pochodzą od różnych nadawców. Wszystkie posiadają odnośnik do strony, poprzez którą oszuści chcą wyłudzić pieniądze.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią PGE: 422-222-222.
Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót zgłosiła sprawę do prokuratury.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

Uczą, jak zarabiać pieniądze w zawodzie

Dzień otwarty dla gimnazjalistów w Zespole Szkół w Długosiodle odbył się 14 maja. Z skorzystali uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych z Rząśnika, Długosiodła, Starego Bosewa oraz z Wąsewa,  przed którymi już niebawem bardzo ważna decyzja – wybór szkoły średniej. 
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Czym jest poduszka finansowa?

Czym jest poduszka finansowa?

Z problemami finansowymi boryka się nie jeden Polak. Niespodziewane wydatki potrafią mocno obciążyć domowy budżet i pogorszyć płynność finansową. Dlatego niezwykle istotne jest budowanie solidnej poduszki finansowej. I choć poduszka finansowa nie jest tak miękka i puszysta jak ta do spania, to pozwala na spokojny sen.
zobacz więcej
Jesienne popołudnie z książką w ZSS w Brańszczyku (foto)

Jesienne popołudnie z książką w ZSS w Brańszczyku (foto)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się kolejna lekcja czytelnicza dla całej społeczności uczniowskiej, która została przygotowana przez nauczycieli biblioteki i świetlicy szkolnej.
zobacz więcej
Zitcom