Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Od czytelników

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

31.10.2017
autor: SP w Leszczydole Starym
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
Pierwszoklasiści w obecności wszystkich zebranych zaprezentowali krótki program artystyczny, w czasie którego zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy szkolnej oraz zasad zachowania. Swoim występem udowodnili, że są odpowiednio przygotowani i mogą zostać przyjęci do grona braci uczniowskiej. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Uczniowie otrzymali również upominki od zaproszonych gości i rodziców. Na zakończenie przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali dla pierwszoklasistów kilka zadań, które miały potwierdzić ich umiejętności szkolne, a także złożyli życzenia i wręczyli prezenty. Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
Pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku