Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Od czytelników

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

31.10.2017
autor: SP w Leszczydole Starym
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
Pierwszoklasiści w obecności wszystkich zebranych zaprezentowali krótki program artystyczny, w czasie którego zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy szkolnej oraz zasad zachowania. Swoim występem udowodnili, że są odpowiednio przygotowani i mogą zostać przyjęci do grona braci uczniowskiej. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Uczniowie otrzymali również upominki od zaproszonych gości i rodziców. Na zakończenie przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali dla pierwszoklasistów kilka zadań, które miały potwierdzić ich umiejętności szkolne, a także złożyli życzenia i wręczyli prezenty. Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
Pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka dzieci ze „Słonecznej” do Baranowa Sandomierskiego (foto)

Wycieczka ta zorganizowana była w dniach 27 – 29 października w ramach Programu „Kuźnia Kreatywności”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Teatralne Kurtyna w Warszawie przy współudziale Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Do tego wyjazdu dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu, bo nigdy nie uczestniczyły w wycieczce trzydniowej.
zobacz więcej
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
Tydzień Integracji w Zespole Szkół w Wyszkowie (foto)

Tydzień Integracji w Zespole Szkół w Wyszkowie (foto)

Zespół Szkół na Polonezie zakończył wypełniony atrakcjami Tydzień Integracji.
zobacz więcej
ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

Od stycznia działa nowy sposób opłacania składek. 103,5 tys. płatników w Polsce przelało już pieniądze na indywidualne numery rachunków składkowych. 
zobacz więcej
Zitcom