Ślubowanie klas pierwszych (foto)

Od czytelników

Ślubowanie klas pierwszych (foto)

31.10.2017
autor: SP w Leszczydole Starym
Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów. Wydarzenie takie w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miało miejsce w piątek 20 października. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: proboszcz parafii św. Rodziny oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Wyszków, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, WKU w Wyszkowie, a także licznie przybyli rodzice i cała społeczność szkolna.
Pierwszoklasiści w obecności wszystkich zebranych zaprezentowali krótki program artystyczny, w czasie którego zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy szkolnej oraz zasad zachowania. Swoim występem udowodnili, że są odpowiednio przygotowani i mogą zostać przyjęci do grona braci uczniowskiej. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali przez panią dyrektor pasowani na uczniów. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych. Uczniowie otrzymali również upominki od zaproszonych gości i rodziców. Na zakończenie przedstawiciele samorządu uczniowskiego przygotowali dla pierwszoklasistów kilka zadań, które miały potwierdzić ich umiejętności szkolne, a także złożyli życzenia i wręczyli prezenty. Po uroczystości dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
Pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan