Są już uczniami… (foto)

Od czytelników

Są już uczniami… (foto)

05.11.2016
autor: SP w Leszczydole Starym
W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe  w obecności dyrektor szkoły, zaproszonych gości, rodziców i uczniów zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni R. Wróbel. Zła czarownica zamieniła ich w „żółtodzioby”. Aby mogła ich odczarować Dobra Wróżka, musieli udać się od różnych krain i zdobyć odznaki. W podróży wspierały ich starsze koleżanki. Uczniowie śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki i zasad zachowania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej.
Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor  A. Drążewska dokonała aktu pasowania na uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. 
Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Vyškováci ponownie w Wyszkowie

Vyškováci ponownie w Wyszkowie

Już trzynaście lat trwa przyjaźń polskich i czeskich oldharcerzy. Każdego roku odwiedzają się nawzajem – raz w Polsce, raz na Czechach.
zobacz więcej
PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

30 uczniów Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach wzięło udział w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej – wydarzeniu w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Wyjazd zorganizowała opiekunka PaT-portu Iwona Ochmańska . Tym razem PaT-owicze z Leszczydołu-Nowin sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa Mazowieckiego. Wśród nich, jak zawsze niezawodny, zespół z Leszczydołu-Nowin.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Rower dla Jakuba z Przedszkola nr 9

Rower dla Jakuba z Przedszkola nr 9

Jakub Napora z Przedszkola nr 9 „Bajka” w Wyszkowie, z grupy „Biedronek” wygrał nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak Kaktus i Mały ratują świat cały”, w kategorii indywidualnej.
zobacz więcej
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
16.37% (617 głosów)
3.58% (135 głosów)
24.88% (938 głosów)
8.83% (333 głosów)
1.67% (63 głosów)
1.75% (66 głosów)
14.08% (531 głosów)
20.19% (761 głosów)
4.32% (163 głosów)
1.25% (47 głosów)
1.54% (58 głosów)
1.54% (58 głosów)
manhattan