Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

Od czytelników

Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

05.06.2018
autor: Beata Sierzan
1 czerwca minął rok realizowania w Zespole Szkół w Długosiodle projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”. Bierze w nim dział 7 uczniów i 3 uczennice z I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia. 
Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych i właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy. 
W ramach projektu odbyły się: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki z wykorzystaniem ICT w nowej pracowni matematycznej (wyposażonej w ramach projektu) oraz z języka niemieckiego, warsztaty „Radzenie sobie ze stresem – trening kreatywności” rozwijające umiejętności niezbędne na rynku pracy oraz warsztaty  „Otwartość na innowacje – Eksperyment w procesie uczenia się, film, gra edukacyjna”. Nauczyciele uczestniczyli w 6-godzinnych warsztatach „Nauczanie metodą eksperymentu”. Jeden z nauczycieli studia podyplomowe 3-semestralne na kierunku geografia dla nauczycieli na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy projektu w październiku zwiedzili Centrum Pieniądza im Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. 
W ankietach, przeprowadzonych w ramach ewaluacji, uczniowie bardzo pozytywnie wypowiedzieli się na temat projektu, testy końcowe wykazały przyrost wiedzy i kompetencji kluczowych, a tym samym cel projektu został osiągnięty.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 ratują dzieci

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 ratują dzieci

W środę 20 lutego o godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się licytacja lalek przygotowanych przez uczniów w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.
zobacz więcej
Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

W środę 19 października w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się niezwykła uroczystość. Do braci uczniowskiej przyjęto nowych uczniów. Zostali serdecznie powitani miłym słowem, piosenką i spektaklem teatralnym pt.: „Bądź sobą”. Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska dokonała pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom upominki. Starsi uczniowie życzyli nowym koleżankom i kolegom, by w szkole realizowali swoje marzenia, kształtowali charaktery i nauczyli się być dobrymi ludźmi.
zobacz więcej
Klasa policyjna ZDZ w Centrum Szkolenia Policji (foto)

Klasa policyjna ZDZ w Centrum Szkolenia Policji (foto)

Klasy pierwsze IV LO wzięły udział w Dniu Otwartym Centrum Szkolenia Policji. Był to szczególnie ważny dzień dla klasy policyjnej, która po raz kolejny miała okazję zobaczyć, jak wygląda praca w służbach mundurowych.
zobacz więcej
100 kartek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości (foto)

100 kartek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 własnoręcznie przygotowali i wysłali 99 kartek upamiętniających setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Kartki trafiły do kilku szkół w Polsce.  Najważniejsza, setna kartka zawędrowała do Wilna, wprost do serca Józefa Piłsudskiego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku