Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

Od czytelników

Rozwinęli kompetencje kluczowe (foto)

05.06.2018
autor: Beata Sierzan
1 czerwca minął rok realizowania w Zespole Szkół w Długosiodle projektu „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego”. Bierze w nim dział 7 uczniów i 3 uczennice z I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia. 
Celem głównym projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych i właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy. 
W ramach projektu odbyły się: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki z wykorzystaniem ICT w nowej pracowni matematycznej (wyposażonej w ramach projektu) oraz z języka niemieckiego, warsztaty „Radzenie sobie ze stresem – trening kreatywności” rozwijające umiejętności niezbędne na rynku pracy oraz warsztaty  „Otwartość na innowacje – Eksperyment w procesie uczenia się, film, gra edukacyjna”. Nauczyciele uczestniczyli w 6-godzinnych warsztatach „Nauczanie metodą eksperymentu”. Jeden z nauczycieli studia podyplomowe 3-semestralne na kierunku geografia dla nauczycieli na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy projektu w październiku zwiedzili Centrum Pieniądza im Sławomira S. Skrzypka w Warszawie. 
W ankietach, przeprowadzonych w ramach ewaluacji, uczniowie bardzo pozytywnie wypowiedzieli się na temat projektu, testy końcowe wykazały przyrost wiedzy i kompetencji kluczowych, a tym samym cel projektu został osiągnięty.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze oraz nauczyciele kształcenia zawodowego z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie uczestniczyli w stażu zagranicznym zrealizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.36, A.65, szkoły policealnej technik rachunkowości realizowała trzytygodniowy staż, natomiast 12 nauczycieli kształcenia zawodowego uczestniczyło w tzw. job shadowing w Granadzie.
zobacz więcej
Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Stres – potężny wróg młodzieży (foto)

Jestem uczennicą Zespołu Szkół nr3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie , która zajęła I miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Kwalifikując się do etapu wojewódzkiego, moim zadaniem było przeprowadzenie w szkole akcji związanej z tematyką konkursu. Zdecydowałam się na temat dotyczący walki młodzieży ze stresem, bo sama z własnego doświadczenia wiem, że jest to teraz bardzo powszechny problem.
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły imienia Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Leszczydołu-Nowin. Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z pocztem sztandarowym ze szkoły podstawowej i pod przewodnictwem dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza rodziny szkół biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.
zobacz więcej
Siódmy Dzień Wolności (foto)

Siódmy Dzień Wolności (foto)

Pomimo dwóch miesięcy wakacji, w Szkole Podstawowej nr 5 nie zapomniano o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku