Rozpoczęcie roku w CEZiU Kopernik (foto)

Od czytelników

Rozpoczęcie roku w CEZiU Kopernik (foto)

20.09.2018
autor: CEZiU "Kopernik"
Uroczystą inaugurację roku szkolnego w CEZiU „Kopernik” 3 września poprowadzili uczniowie Kamila Pęgier i Kacper Siwek. 
 
Wśród zaproszonych gości byli: skarbnik powiatu Anna Anuszewska, komendant WKU ppłk.  Leszek Wieczorek, przedstawiciel Quad Graphiks Łukasz Kamiński, przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Ciemerych.  Wszyscy obecni uczcili minutą ciszy poległych w czasie II wojny światowej.
Dyr. Kalinowska podkreśliła w swoim przemówieniu, jak wiele działań podejmuje szkoła, aby była atrakcyjna dla uczniów. Anna Anuszewska, jako przedstawiciel organu prowadzącego, pogratulowała uczniom wyboru szkoły.
Miłym akcentem uroczystości było wręczenia nagrody od Quad/Graphics Kacprowi Aleksandrowi Kogutowi-Maliszewskiemu, który uzyskał najwyższy wynik na egzaminie maturalnym z języka angielskiego. Nagrodę wspólnie z dyrektor szkoły wręczył absolwent „Kopernika”, obecnie kierownik działu utrzymania ruchu w Quad/Graphics Łukasz Kamiński. Serdeczne słowa do kolegów, a szczególnie uczniów klas pierwszych skierowała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Izabela Jończyk, zapewniając ich, że nauka w „Koperniku” będzie owocna i przyjemna.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
zobacz więcej
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 7

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 7

Do tradycji Przedszkola nr 7 należy już coroczne organizowanie Balu Karnawałowego dla dzieci. W tym roku bal odbył się 8 lutego. 
zobacz więcej
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” działające od kilku lat w Leszczydole-Nowinach podejmuje się realizacji wielu ciekawych zadań. Szczególną uwagę przywiązuje do poznania historii swojej Małej Ojczyzny oraz promowania lokalnego dziedzictwa i kultury. I właśnie tym zagadnieniom był poświęcony realizowany w roku 2018 projekt, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.
zobacz więcej
Uczniowie ZS 3 i aktorzy Teatru Polskiego

Uczniowie ZS 3 i aktorzy Teatru Polskiego

Dzięki zaproszeniu Wyszkowskiego Ośrodka Kultury, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia spektaklu pt. „Emigranci” według Sławomira Mrożka w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego, Piotra Cyrwusa i Szymona Kuśmidra. Wyjście zorganizowała polonistka Magdalena Królikowska a uczestniczyły w nim wszystkie klasy maturalne oraz II TE i I LOE wraz z opiekunami: Elżbietą Michalik, Anetą Augustynik, Elwirą Sawicz-Bakułą, Agatą Zawadzką, Ewą Gałązką i Robertem Szulęckim. 
zobacz więcej
Bricomarche-1
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny