Rowerzyści, uważajcie!

Od czytelników

Rowerzyści, uważajcie!

18.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Policja weźmie pod lupę młodych rowerzystów, którzy nie zważają na maluchy ze Szkoły Podstawowej nr 1. To efekt interwencji naszej czytelniczki.
Chciałabym zwrócić uwagę na problem rowerzystów (prawdopodobnie uczniów liceum), którzy przed 8.00 rano poruszają się rowerami po chodniku przy ul. 11 Listopada przed SP1, mimo że po przeciwnej stronie ulicy jest ścieżka rowerowa. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ jest tam wtedy mnóstwo małych dzieci, idących do szkoły. Dużo dzieci wysiada też z samochodów rodziców na wysepce przed szkołą i wchodzi na chodnik, tak jak moja córka ostatnio, która została prawie stratowana (…) przez dziewczę wyglądające na licealistkę. Później jadąc samochodem do pracy obserwowałam ten chodnik i z przykrością stwierdziłam, że to nie była jedyna osoba, która jechała rowerem po chodniku”.
Zgłoszonej interwencji przyjrzą się wyszkowscy policjanci. Przypominają, że chodnik jest przede wszystkim dla pieszych. Zwłaszcza, że chodzi tu o najmłodszych uczestników ruchu. Dbanie o ich bezpieczeństwo to nie tylko kwestia przepisów, ale też po prostu obowiązku i wychowania.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług. Dostępna jest dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Z najszybszego i najłatwiejszego sposobu rejestracji paragonów będzie można korzystać do końca przyjmowania zgłoszeń w loterii, czyli do 31 marca 2017 r.
zobacz więcej
Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bezpieczne szelki w Przedszkolu nr 9 (foto)

Dzieci z grup 6-latków „Tygryski”, „Biedronki”, „Kotki” uczestniczyły w warsztatach „Bezpieczne szelki”, sponsorowanych przez firmę Shell. Zajęcia zorganizowała mama Oli – Ewa Galanty, a poprowadzili je Joanna Kosowicz, Andrzej Żuliński, Bartek Mielczarek.
zobacz więcej
Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Już po raz drugi w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania. Przygotowali go najmłodsi uczniowie z klas 0 – IV pod okiem swoich pań: E. Szymańskiej, J. Piątkowskiej, J. Karaśkiewicz i A. Kowalskiej. W organizację włączyli się też rocznice uczniów.
zobacz więcej
Zabawa dzieci z Przedszkola nr 9 z Pinokiem (foto)

Zabawa dzieci z Przedszkola nr 9 z Pinokiem (foto)

W ramach współpracy dzieci z Przedszkola nr 9 po raz kolejny brały udział w lekcji bibliotecznej. Tematem spotkania była 190. rocznica urodzin Carla Collodiego.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
manhattan