Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

Od czytelników

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” (foto)

19.11.2017
autor: Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie, nosząca imię Władysława Broniewskiego, od wielu lat łączy obchody Narodowego Święta Niepodległości ze Świętem Szkoły.
W listopadzie odbywa się szereg wydarzeń związanych z patronem szkoły i rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.
Pierwsze z nich to Gminny Konkurs Plastyczny ,,Jaki znak Twój? - Orzeł Biały”. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 uczniów z 6 szkół Gminy Wyszków. Jak co roku, uczestnicy zachwycili jury pomysłowością, różnorodnością zastosowanych technik plastycznych i materiałów. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 10 listopada, podczas szkolnych obchodów listopadowego święta. Organizatorka konkursu pani Renata Fydrych przybliżyła uczniom krótką historię Orła Białego. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki, a ich opiekunowie podziękowania.
Kolejną cykliczną formą organizowaną w naszej szkole jest konkurs recytatorski ,,Znamy twórczość patrona szkoły”. 7 listopada uczniowie klas 0-III recytowali wiersze dla dzieci autorstwa Władysława Broniewskiego - poety, żołnierza, który i bronią ,i słowem jak orężem pięknie walczył. Uczniowie, poprzez poznawanie twórczości poety, zapoznają się z postacią autora. Jest on swoistą klamrą, która pozwala nam łączyć obchody Święta Niepodległości ze Świętem Szkoły. Laureaci konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy podczas uroczystej akademii 10 listopada.
Akademia to kulminacyjne wydarzenie obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klas IV-VII przygotowali dla swoich kolegów montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku - czasy rozbiorów, podejmowane próby walki zbrojnej, wielką troskę o zachowanie polskości. Wybrzmiały piękne strofy o miłości do ojczyzny, przeplatane patriotycznymi pieśniami. Wyeksponowane zostały ważne daty, pojęcia i wartości dla Polaków najcenniejsze: odwaga, poświęcenie, przywiązanie. Wielu uczniów, zwłaszcza z klas 0-III, przypięło tego dnia kokardy narodowe, na akademię przyszli z chorągiewkami. To podkreśliło wyjątkowość święta.
Dnia 14 listopada nauczyciele historii przygotowali i przeprowadzili konkurs wiedzowy ,,Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”. Chętni uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę o twórcy niepodległości.
Opisane działania są kontynuowane od lat, a na pewno będą wzbogacone o kolejne, byśmy godnie uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Kolęda jednoczy (foto)

Kolęda jednoczy (foto)

Wyszkowscy piłsudczycy spotkali się przed Bożym Narodzeniem, by przełamać się opłatkiem i wspólnie spędzić czas w świątecznej atmosferze. Uroczystość, na którą zaprosili swoich przyjaciółmi odbyła się w dawnej bursie.
zobacz więcej
Sprawdź swój e-PIT

Sprawdź swój e-PIT

Od 15 lutego urzędy skarbowe automatycznie przygotują i udostępnią roczne zeznania podatkowe. Każdy podatnik może wybrać, czy chce skorzystać ze swojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.
zobacz więcej
Otwarci na wiedzę – praktyczni w działaniu na rynku pracy

Otwarci na wiedzę – praktyczni w działaniu na rynku pracy

Kompetencje kluczowe to te, których potrzebujemy do samorealizacji i rozwoju osobistego, do bycia aktywnym obywatelem w środowisku lokalnym i globalnym. Są połączeniem wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji społecznej i zawodowej. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ZS w Długosiodle podsumowano dwuletni projekt dla uczniów i nauczycieli „Otwarci na świat uczniowie i uczennice szkół i placówek powiatu wyszkowskiego szansą rozwoju dla województwa mazowieckiego” realizowany przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
zobacz więcej
Wymiana polsko - niemiecka (foto)

Wymiana polsko - niemiecka (foto)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 mieli okazję wziąć udział w wymianie polsko- niemieckiej. Było to kolejne spotkanie ze szkołą partnerską Friedrich Elvers Schule –Forderszentrum Heide  Europaschule, a młodzi Polacy i Niemcy zawdzięczają je finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji PNWM. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020