Razem weselej (foto)

Od czytelników

Razem weselej (foto)

28.06.2018
autor: Beata Jakubczak
Upalne, czerwcowe, sobotnie popołudnie to idealny czas na piknik, zwłaszcza że na terenie pięknie położonej Szkoły Podstawowej w Rybnie. 9 czerwca w godz. 15 – 19 odbył się tam II Piknik Rodzinny „Razem weselej. 
 
Z zaproszenia skorzystali nie tylko nasi uczniowie, ale ich rodziny i znajomi. Naszymi gośćmi byli też: radny miejski Sławomir Wróbel, radne powiatowe Justyna Garbarczyk i Katarzyna  Wysocka, sołtysi: Rybna – Władysław Dudzik, Tulewa – Wacław Ciach, Gulczewa – Witold Król, prezes OSP Rybno Tadeusz Karolewski.
Imprezę rozpoczął program artystyczny „Rodzinnie w Niepodległej”, przygotowany pod kierunkiem Marianny Wołyniec oraz Haliny Nowak. Pierwsza część nawiązywała do Dnia Matki i Dnia Ojca, w drugiej, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie wykonali piosenki patriotyczne. Uwieńczeniem koncertu było wypuszczenie w niebo stu biało-czerwonych balonów i wspólne odśpiewanie piosenki „Bo co może mały człowiek”.
Zawyły też syreny alarmowe... ale tylko na znak wjazdu strażaków z Rybna, którzy przygotowali nie tylko pokaz gaszenia pożaru, ale też możliwości strażackich pomp wodnych.
Potem zapanowała atmosfera piknikowa. Dzieci jeździły na kucyku, bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, puszczały bańki mydlane, robiły wodne i brokatowe tatuaże oraz kolorowe warkoczyki, modelowały balony lub malowały buźki. Starsze dzieci wybierały raczej rozgrywki sportowe – boisko do piłki nożnej było zajęte przez niemal cały czas. Zatańczyły również belgijkę oraz cha-chę. Podopieczni Piotra Trześniewskiego zaprezentowali trening kickboxingu. Nie zabrakło również karaoke, a ponieważ śpiewać każdy może, śpiewał, kto chciał... i było super!
Zainteresowaniem cieszyło się stoisko Banku PKO BP, promujące SKO, działające w naszej szkole od kilku lat. Konkursy z nagrodami lubi przecież każdy ;-)
Było też coś dla ciała: strażacy serwowali kiełbaski i kaszanki z grilla, a mamy pyszne domowe ciasta, napoje i lody.
Cztery godziny szybko minęły... Wspólnie spędzony czas sprzyja umacnianiu więzi, zwłaszcza tych rodzinnych.
Koordynatorem pikniku i prowadzącą zabawę była Beata Jakubczak, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie i wszelaką pomoc. Tej finansowej udzielili nam: Gmina Wyszków, z radnym miejskim Sławomirem Wróblem, Justyna Garbarczyk, Katarzyna Wysocka, Krzysztof Chmiel, Wspólnota Wiejska Rybna, sołtys Tulewa Wacław Ciach,  Firma Usługowa – Marcin Jakubczak, Zakłady Mięsne Somianka i Andrzej Ruciński, Agnieszka i Cezary Liśkiewiczowie, Sylwia i Artur Wróblowie, Halina i Mirosław Nowakowie, Agnieszka i Łukasz Głowaccy, Pomelac, Ran-Trans Sylwestra Raniszewskiego, Sebastian Gruszczyński, Teofil Okulski, Ryszard Dąbrowski – PrefBUD. Serdecznie dziękujemy!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na V Forum Klubów Młodego Odkrywcy (foto)

Na V Forum Klubów Młodego Odkrywcy (foto)

W warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyło się spotkanie nauczycieli opiekunów KMO. To Kluby Młodych Odkrywców - jest ich w kraju już ponad 600 i zrzeszają pasjonatów w postaci prowadzących i ich podopiecznych, chcących w niekonwencjonalny sposób zgłębiać i odkrywać tajniki nauki i techniki. Kluby działają także na Ukrainie, na Białorusi, na Litwie i w Gruzji.
zobacz więcej
ZUS zaprasza na wystawę (foto)

ZUS zaprasza na wystawę (foto)

Jak gazety opisały ponad 80 lat temu powstanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Czy nazywano go kiedyś słowem Landesversicherungsanstalt? Jak wyglądały pierwsze maszyny liczące i komputery? ZUS zaprasza do obejrzenia wystawy „Rzeczpospolita Ubezpieczonych” – w wyszkowskim inspektoracie w dniach 7-11 sierpnia.
zobacz więcej
XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

XI Gala Klubu Impuls w Centrum Pieniądza (foto)

W Narodowym Banku Polskim w Warszawie po raz jedenasty najbardziej aktywni nauczyciele i uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali uhonorowani przez NBP za realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości w roku szkolnym 2015/2016. Drugie miejsce w województwie mazowieckim zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a trzecie Zespół Szkół w Długosiodle.
zobacz więcej
ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie

Kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym półroczu 2017 r. wyniosła w całej Polsce 98,4 mln zł. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan