Razem weselej (foto)

Od czytelników

Razem weselej (foto)

28.06.2018
autor: Beata Jakubczak
Upalne, czerwcowe, sobotnie popołudnie to idealny czas na piknik, zwłaszcza że na terenie pięknie położonej Szkoły Podstawowej w Rybnie. 9 czerwca w godz. 15 – 19 odbył się tam II Piknik Rodzinny „Razem weselej. 
 
Z zaproszenia skorzystali nie tylko nasi uczniowie, ale ich rodziny i znajomi. Naszymi gośćmi byli też: radny miejski Sławomir Wróbel, radne powiatowe Justyna Garbarczyk i Katarzyna  Wysocka, sołtysi: Rybna – Władysław Dudzik, Tulewa – Wacław Ciach, Gulczewa – Witold Król, prezes OSP Rybno Tadeusz Karolewski.
Imprezę rozpoczął program artystyczny „Rodzinnie w Niepodległej”, przygotowany pod kierunkiem Marianny Wołyniec oraz Haliny Nowak. Pierwsza część nawiązywała do Dnia Matki i Dnia Ojca, w drugiej, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie wykonali piosenki patriotyczne. Uwieńczeniem koncertu było wypuszczenie w niebo stu biało-czerwonych balonów i wspólne odśpiewanie piosenki „Bo co może mały człowiek”.
Zawyły też syreny alarmowe... ale tylko na znak wjazdu strażaków z Rybna, którzy przygotowali nie tylko pokaz gaszenia pożaru, ale też możliwości strażackich pomp wodnych.
Potem zapanowała atmosfera piknikowa. Dzieci jeździły na kucyku, bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, puszczały bańki mydlane, robiły wodne i brokatowe tatuaże oraz kolorowe warkoczyki, modelowały balony lub malowały buźki. Starsze dzieci wybierały raczej rozgrywki sportowe – boisko do piłki nożnej było zajęte przez niemal cały czas. Zatańczyły również belgijkę oraz cha-chę. Podopieczni Piotra Trześniewskiego zaprezentowali trening kickboxingu. Nie zabrakło również karaoke, a ponieważ śpiewać każdy może, śpiewał, kto chciał... i było super!
Zainteresowaniem cieszyło się stoisko Banku PKO BP, promujące SKO, działające w naszej szkole od kilku lat. Konkursy z nagrodami lubi przecież każdy ;-)
Było też coś dla ciała: strażacy serwowali kiełbaski i kaszanki z grilla, a mamy pyszne domowe ciasta, napoje i lody.
Cztery godziny szybko minęły... Wspólnie spędzony czas sprzyja umacnianiu więzi, zwłaszcza tych rodzinnych.
Koordynatorem pikniku i prowadzącą zabawę była Beata Jakubczak, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie i wszelaką pomoc. Tej finansowej udzielili nam: Gmina Wyszków, z radnym miejskim Sławomirem Wróblem, Justyna Garbarczyk, Katarzyna Wysocka, Krzysztof Chmiel, Wspólnota Wiejska Rybna, sołtys Tulewa Wacław Ciach,  Firma Usługowa – Marcin Jakubczak, Zakłady Mięsne Somianka i Andrzej Ruciński, Agnieszka i Cezary Liśkiewiczowie, Sylwia i Artur Wróblowie, Halina i Mirosław Nowakowie, Agnieszka i Łukasz Głowaccy, Pomelac, Ran-Trans Sylwestra Raniszewskiego, Sebastian Gruszczyński, Teofil Okulski, Ryszard Dąbrowski – PrefBUD. Serdecznie dziękujemy!
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jedyny taki chór

Jedyny taki chór

Chór Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie do chór nietypowy. To nie tylko zespół, który śpiewa w kościele, występuje na okolicznościowych koncertach, szlifuje swój repertuar podczas cotygodniowych prób, ale śmiało można powiedzieć, że to jedna wielka rodzina. Członkowie jej integrują się, organizują wspólne wyjazdy i spotkania. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie twórca i opiekun chóru, organista parafii Krzysztof Zacharski. 
zobacz więcej
Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” 8 - 9 grudnia odbyła się niezwykła, jedyna w roku noc mikołajkowa pod hasłem „Mikołajkowi detektywi”. Nasze grono, przy nieocenionej i niezawodnej pomocy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ZDZ w Wyszkowie przygotowało dla dzieci moc niezapomnianych wrażeń.
zobacz więcej
List poparcia dla Pani mgr Iwony Obrostek

List poparcia dla Pani mgr Iwony Obrostek

W związku ze zbliżającymi się wyborami na Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 i wygaszanego Gimnazjum Nr 2 my, Rodzice obecnych i przyszłych uczniów tych szkół chcemy wyrazić swoje poparcie w wyborach kandydatce pani mgr Iwonie Obrostek.
zobacz więcej
Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Ważna informacja dla osób, które miały problem z udokumentowaniem swoich zarobków w ZUS. Emeryci, renciści oraz osoby z ustalonym kapitałem początkowym, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wliczył tych wynagrodzeń za część okresów pracy do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia, powinni zwrócić się do ZUS. Ponowne przeliczenie emerytury, renty lub kapitału początkowego może podwyższyć wysokość świadczenia.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan