„Razem nad morzem” (foto)

Od czytelników

„Razem nad morzem” (foto)

05.06.2016
autor: ZSS Brańszczyk
W dniach 22 – 25 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wraz z opiekunami uczestniczyli  w edukacyjno – terapeutycznej wycieczce nad polskie morze. Począwszy od dnia wyjazdu każdy kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji turystycznych. 
Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę lekcją historii, zwiedzając przepiękny Zamek Krzyżacki w Malborku. Spośród wszystkich zwiedzonych komnat szczególnie spodobała się uczniom zbrojownia. Wszyscy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą rynsztunku rycerza.
W kolejnych dniach dominowały lekcje przyrodniczo – geograficzne. Uczniowie zwiedzili takie miejsca jak: Centrum Nauki Eksperyment, Akwarium Morskie czy Infobox w Gdyni. Mieli możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem pirackim „Dragon” po porcie gdyńskim, wjechali kolejką górską na Kamienną Górę, skąd rozpościerał się wspaniały widok na port. Nie zabrakło również spaceru ulicą Długi Targ po Starym Mieście w Gdańsku oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Neptuna. Ciekawostką było uczestniczenie w pokazie ręcznego wyrobu słodyczy w malutkiej manufakturze „Ciuciu” Cukier Artist.
Późne popołudnia uczestnicy wycieczki spędzali na plaży. Uczniowie zachwycili się pięknem krajobrazu nadmorskiego, z radością moczyli stopy w zimnych wodach Bałtyku. Chętnie też  spacerowali wzdłuż morza, zbierając muszelki i starając się znaleźć bursztyny. Robili pamiątkowe zdjęcia, lepili zamki z piasku. Podczas pieszej wędrówki z Sopotu do Gdyni zakupili ciekawe pamiątki.
Uczniowie wrócili wypoczęci i bardzo zadowoleni. 
Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielki: Katarzynę Jermacz, Justynę Pułaską oraz Marię Piekart.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

Bezpieczne ferie w ZSS w Brańszczyku (foto)

W trosce o uczniów w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się szkolny apel poświęcony bezpieczeństwu podczas zbliżających się ferii zimowych. Jego zadaniem było propagowanie zasad prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowanie nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienie uczniom konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych.
zobacz więcej
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie będą uczestniczyć  w stażu zagranicznym realizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.65, A.36 oraz szkoły policealnej technik rachunkowości będzie realizowała trzytygodniowy staż w Grenadzie (Hiszpania) w okresie czerwiec/lipiec 2017 r.
zobacz więcej
Wzrasta wysokość składek, które opłacają przedsiębiorcy

Wzrasta wysokość składek, które opłacają przedsiębiorcy

Minimalną wysokość składek opłacanych przez przedsiębiorców na ubezpieczenia społeczne oblicza się. korzystając z kwoty minimalnego wynagrodzenia lub prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia za pracę. Od stycznia wzrasta ich wysokość, wzrosną więc także opłacane składki.
zobacz więcej
Szkolenie „Bezpieczna kobieta” (foto)

Szkolenie „Bezpieczna kobieta” (foto)

Uczennice klas mundurowych CEZiU „Kopernik” uczestniczyły w szkoleniu z zakresu samoobrony kobiet pt. „Bezpieczna kobieta”. Szkolenie poprowadził Karol Zwierzchowski, mentor Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, a asystował Bartek Bober uczeń klasy I LBP.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna