„Razem nad morzem” (foto)

Od czytelników

„Razem nad morzem” (foto)

05.06.2016
autor: ZSS Brańszczyk
W dniach 22 – 25 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wraz z opiekunami uczestniczyli  w edukacyjno – terapeutycznej wycieczce nad polskie morze. Począwszy od dnia wyjazdu każdy kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji turystycznych. 
Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę lekcją historii, zwiedzając przepiękny Zamek Krzyżacki w Malborku. Spośród wszystkich zwiedzonych komnat szczególnie spodobała się uczniom zbrojownia. Wszyscy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą rynsztunku rycerza.
W kolejnych dniach dominowały lekcje przyrodniczo – geograficzne. Uczniowie zwiedzili takie miejsca jak: Centrum Nauki Eksperyment, Akwarium Morskie czy Infobox w Gdyni. Mieli możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem pirackim „Dragon” po porcie gdyńskim, wjechali kolejką górską na Kamienną Górę, skąd rozpościerał się wspaniały widok na port. Nie zabrakło również spaceru ulicą Długi Targ po Starym Mieście w Gdańsku oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Neptuna. Ciekawostką było uczestniczenie w pokazie ręcznego wyrobu słodyczy w malutkiej manufakturze „Ciuciu” Cukier Artist.
Późne popołudnia uczestnicy wycieczki spędzali na plaży. Uczniowie zachwycili się pięknem krajobrazu nadmorskiego, z radością moczyli stopy w zimnych wodach Bałtyku. Chętnie też  spacerowali wzdłuż morza, zbierając muszelki i starając się znaleźć bursztyny. Robili pamiątkowe zdjęcia, lepili zamki z piasku. Podczas pieszej wędrówki z Sopotu do Gdyni zakupili ciekawe pamiątki.
Uczniowie wrócili wypoczęci i bardzo zadowoleni. 
Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielki: Katarzynę Jermacz, Justynę Pułaską oraz Marię Piekart.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Matematyczni mistrzowie w Leszczydole-Nowinach (foto)

Matematyczni mistrzowie w Leszczydole-Nowinach (foto)

W VIII Gminnym Konkursie Matematycznym „Liczę na szóstkę z plusem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Leszczydole Nowinach, wzięło udział 6 szkół z gminy Wyszków. 11 najlepszych matematyków z klas IV walczyło o miano Mistrza Matematyki. Organizatorkami konkursu były Anna Suchta i Adriana Rozenek. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. 
zobacz więcej
Krajowa Administracja Skarbowa. To trzeba wiedzieć

Krajowa Administracja Skarbowa. To trzeba wiedzieć

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to połączenie administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej. Dzięki reformie potencjał służb podatkowych ma być lepiej wykorzystany. KAS ruszy 1 marca, a jej szefem będzie wiceminister finansów Marian Banaś.
zobacz więcej
Moje piękne miasto

Moje piękne miasto

Konkurs „Moje piękne miasto” od 8 lat organizują Wyszkowskie TBS sp. z o. o. (do 2012 r. Zakład Administracji Domów Mieszkalnych), Urząd Miejski oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Nagradzani w nim są ci mieszkańcy budynków komunalnych, którzy najpiękniej i najatrakcyjniej zagospodarowali tereny wokół swoich bloków i domów.
zobacz więcej
Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki, uczeń klasy III b Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, został laureatem XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W marcu z zadaniami matematycznymi w ramach tego konkursu zmierzyło się około 350.000 polskich uczniów. 
zobacz więcej
Levert
Levert
censor jpk
manhattan
manhattan