„Razem nad morzem” (foto)

Od czytelników

„Razem nad morzem” (foto)

05.06.2016
autor: ZSS Brańszczyk
W dniach 22 – 25 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wraz z opiekunami uczestniczyli  w edukacyjno – terapeutycznej wycieczce nad polskie morze. Począwszy od dnia wyjazdu każdy kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji turystycznych. 
Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę lekcją historii, zwiedzając przepiękny Zamek Krzyżacki w Malborku. Spośród wszystkich zwiedzonych komnat szczególnie spodobała się uczniom zbrojownia. Wszyscy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą rynsztunku rycerza.
W kolejnych dniach dominowały lekcje przyrodniczo – geograficzne. Uczniowie zwiedzili takie miejsca jak: Centrum Nauki Eksperyment, Akwarium Morskie czy Infobox w Gdyni. Mieli możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem pirackim „Dragon” po porcie gdyńskim, wjechali kolejką górską na Kamienną Górę, skąd rozpościerał się wspaniały widok na port. Nie zabrakło również spaceru ulicą Długi Targ po Starym Mieście w Gdańsku oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Neptuna. Ciekawostką było uczestniczenie w pokazie ręcznego wyrobu słodyczy w malutkiej manufakturze „Ciuciu” Cukier Artist.
Późne popołudnia uczestnicy wycieczki spędzali na plaży. Uczniowie zachwycili się pięknem krajobrazu nadmorskiego, z radością moczyli stopy w zimnych wodach Bałtyku. Chętnie też  spacerowali wzdłuż morza, zbierając muszelki i starając się znaleźć bursztyny. Robili pamiątkowe zdjęcia, lepili zamki z piasku. Podczas pieszej wędrówki z Sopotu do Gdyni zakupili ciekawe pamiątki.
Uczniowie wrócili wypoczęci i bardzo zadowoleni. 
Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielki: Katarzynę Jermacz, Justynę Pułaską oraz Marię Piekart.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan