„Razem nad morzem” (foto)

Od czytelników

„Razem nad morzem” (foto)

05.06.2016
autor: ZSS Brańszczyk
W dniach 22 – 25 maja uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wraz z opiekunami uczestniczyli  w edukacyjno – terapeutycznej wycieczce nad polskie morze. Począwszy od dnia wyjazdu każdy kolejny dzień obfitował w wiele atrakcji turystycznych. 
Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę lekcją historii, zwiedzając przepiękny Zamek Krzyżacki w Malborku. Spośród wszystkich zwiedzonych komnat szczególnie spodobała się uczniom zbrojownia. Wszyscy mieli okazję wykazać się wiedzą dotyczącą rynsztunku rycerza.
W kolejnych dniach dominowały lekcje przyrodniczo – geograficzne. Uczniowie zwiedzili takie miejsca jak: Centrum Nauki Eksperyment, Akwarium Morskie czy Infobox w Gdyni. Mieli możliwość uczestniczenia w rejsie statkiem pirackim „Dragon” po porcie gdyńskim, wjechali kolejką górską na Kamienną Górę, skąd rozpościerał się wspaniały widok na port. Nie zabrakło również spaceru ulicą Długi Targ po Starym Mieście w Gdańsku oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Neptuna. Ciekawostką było uczestniczenie w pokazie ręcznego wyrobu słodyczy w malutkiej manufakturze „Ciuciu” Cukier Artist.
Późne popołudnia uczestnicy wycieczki spędzali na plaży. Uczniowie zachwycili się pięknem krajobrazu nadmorskiego, z radością moczyli stopy w zimnych wodach Bałtyku. Chętnie też  spacerowali wzdłuż morza, zbierając muszelki i starając się znaleźć bursztyny. Robili pamiątkowe zdjęcia, lepili zamki z piasku. Podczas pieszej wędrówki z Sopotu do Gdyni zakupili ciekawe pamiątki.
Uczniowie wrócili wypoczęci i bardzo zadowoleni. 
Wyjazd zorganizowany został przez nauczycielki: Katarzynę Jermacz, Justynę Pułaską oraz Marię Piekart.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ITAMED
ITAMED
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star