"Raduje się serce..." (foto)

Od czytelników

"Raduje się serce..." (foto)

15.12.2017
autor: Oprac. E. Choromańska
W III Warszawskim Konkursie Piosenki Niepodległościowej ,,Raduje się serce” uczennice Szkoły Podstawowej nr 5  w Wyszkowie wyśpiewały II miejsce.
Szkołę reprezentowały Maria Kaniewska (wokal), Oliwia Kwapisz (wokal i cajon) i Karolina Wronkowska (wokal i trąbka). D konkursu przygotowała je nauczycielka muzyki Elżbieta Choromańska.
Podczas dwóch dni przesłuchań jurorzy: Izabela Nowak-Piłka,  dyrektor LXXVI LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Katarzyna Sołtys, dyrektor Domu Kultury Praga, aktorka, Waldemar Dubieniecki, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Warszawie, Lidia Kalicińska, organizatorka konkursu, nauczycielka LO,  oceniali wykonawców z ponad 30 szkół. Podkreślali bardzo wysoki poziom artystyczny młodych wykonawców.
Podczas koncertu laureatów dziewczęta jako jedyne zostały zapowiedziane: ,,Echo dawnej piosenki” w nowatorskim opracowaniu wokalno-instrumentalnym opiekuna Elżbiety Choromańskiej.
Patronat nad koncertem finałowym objął Instytut Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Dziękujemy za przepiękny śpiew i grę na instrumentach. Dziewczęta otrzymały zaproszenie na koncerty w Domu Kultury Praga oraz pochwały od Dyrektorów – członków jury.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

PaTPORT  działający w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach pod kierunkiem opiekunki Iwony Ochmańskiej zorganizował dla uczniów Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest on częścią programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jako jeden z nielicznych w powiecie wyszkowskim nowiński PaTPORT włączył się w tę akcję. Dla swoich kolegów i koleżanek przygotował ciekawy program.
zobacz więcej
Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Dzień pomarańczowy i wycieczka do lasu (foto)

Październikowa, deszczowa środa (12 października) zamieniła się w Przedszkolu nr 9 w pomarańczowy, wesoły dzień. We wszystkich grupach odbywały się pomarańczowe, marchewkowo – dyniowe zabawy.
zobacz więcej
Co nowego w ZSS w Brańszczyku? (foto)

Co nowego w ZSS w Brańszczyku? (foto)

Obchody Dnia Papieskiego, Wycieczka do Janowa Podlaskiego, Dzień Edukacji Narodowej – uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku nie mogą narzekać na nudę.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
mrówka inwentaryzacja 2018
ITAMED
ITAMED

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
20.09% (595 głosów)
3.81% (113 głosów)
9.89% (293 głosów)
9.86% (292 głosów)
1.76% (52 głosów)
1.92% (57 głosów)
17.52% (519 głosów)
25.39% (752 głosów)
5.03% (149 głosów)
1.38% (41 głosów)
1.65% (49 głosów)
1.69% (50 głosów)
manhattan
manhattan