Przejazdy kolejowo-drogowe nie do slalomów!

Od czytelników

Przejazdy kolejowo-drogowe nie do slalomów!

28.07.2017
autor: Karol Jakubowski, zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Ignorowanie znaku stop, przejazd pod opadającymi zaporami oraz slalom miedzy rogatkami, to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach. Odpowiedzią na negatywne zachowania kierowców, którzy powodują 98%, jest kampania społeczna Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!
- Przypominamy, że znak stop nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed przejazdem, nie wolno ignorować czerwonych świateł zapowiadających przejazd pociągów, a slalom miedzy rogatkami to najkrótsza droga do tragedii. Rozsądek i postępowanie według przepisów jest gwarancją bezpiecznych podróży nie tylko podczas wakacji - mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Tego lata tylko akcje „Bezpieczny Piątek” zorganizowano już na ponad 250 przejazdach kolejowo-drogowych. Funkcjonariusze SOK i policji pouczyli za nieprawidłową jazdę 655 kierowców i pieszych. Przeprowadzono 157 kontroli trzeźwości, a 327 osób - szczególnie rażąco naruszających bezpieczeństwo - ukarano mandatami.
Kampania Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko! prowadzona jest już dwanaście lat. Tegoroczna, trzynasta edycja otrzymała patronat Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Levert
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku