Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Od czytelników

Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

16.06.2019
autor: Przedszkole w Długosiodle
Przez cały rok szkolny 2018/2019 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle poznawały matematykę, uczestnicząc w różnych działaniach wg programu autorskiego „Matematyka dla Smyka”. 12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej.
 
Mając na uwadze harmonijny rozwój wychowanków oraz umożliwienie im osiągnięcia odpowiednich kompetencji intelektualnych realizowany był szereg działań, stwarzających warunki do kształtowania u dzieci pojęć matematycznych. Opierały się one na zabawie, działaniach na konkretach i ćwiczeniach praktycznych. 
12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z powiatu wyszkowskiego, w kategoriach: dzieci 3-letnie oraz dzieci 4-letnie. Poprawność wykonanych zadań oceniała komisja konkursowa w składzie: zastępca wójta Ewa Karczewska, Maria Wyszomirska oraz dyrektor przedszkola Barbara Gałązka. Konkurs zorganizowała i prowadziła Justyna Jaworska. 
Dzieci z przedszkoli zmagały się z umiejętnością liczenia, klasyfikowania, a także logicznego myślenia i kojarzenia. Wiedza i umiejętności, którymi wykazały się dzieci podczas zabaw matematycznych, stanowią fundament do dalszych etapów nauczania. Wszystkie dzieci dzielnie wykonały zadania i łamigłówki matematyczne. Z zaciekawieniem i zaangażowaniem rozwiązywały kolejne zadania. Dzięki swojej wiedzy pokazały, że matematyka może być przyjemna i zabawna.  
 
Najlepsze wyniki osiągnęli 
  • W kat. dzieci 3-letnich I miejsce zajął Jan Mierzejewski z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle. Na II uplasowali się ex aequo Jakub Bloch ze Szkoły Podstawowej w Komorowie (gmina Rząśnik) oraz Wojciech Podlaski z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, na III - Julia Piotrowska z Niepublicznego Przedszkola Bezpieczny Przedszkolak w Wyszkowie.
  • W kat. dzieci 4-letnich I miejsce zajęła Hanna Dziel z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle. Na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Julia Chojnacka z Bezpiecznego Przedszkolaka w Wyszkowie oraz Inga Szymańska z Przedszkola Nasze Bambino nr 2 w Wyszkowie. III miejsce ex aequo zajęli Zuzanna Nowotka ze Szkoły Podstawowej w Komorowie oraz Lena Juszczyńska Bezpiecznego Przedszkolaka.
Dla nas był to jeden ze sposobów ewaluacji naszego programu i wyciagnięcia wniosków do dalszej pracy. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, iż najlepszym sposobem nauki pojęć matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.
Wszyscy uczestnicy Spartakiady Matematycznej otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia, a laureaci - dodatkowe nagrody. Bardzo dziękujemy sponsorowi Getin Bank Ostrów Mazowiecka za ufundowanie nagród. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy dzieciom oraz opiekunom - nauczycielom za udział. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na spartakiadzie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku