Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

Od czytelników

Przedszkolna spartakiada matematyczna (foto)

16.06.2019
autor: Przedszkole w Długosiodle
Przez cały rok szkolny 2018/2019 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle poznawały matematykę, uczestnicząc w różnych działaniach wg programu autorskiego „Matematyka dla Smyka”. 12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej.
 
Mając na uwadze harmonijny rozwój wychowanków oraz umożliwienie im osiągnięcia odpowiednich kompetencji intelektualnych realizowany był szereg działań, stwarzających warunki do kształtowania u dzieci pojęć matematycznych. Opierały się one na zabawie, działaniach na konkretach i ćwiczeniach praktycznych. 
12 czerwca nadszedł czas na podsumowanie zdobytej wiedzy, podczas zorganizowanej w Centrum Kultury w Długosiodle powiatowej Spartakiady Matematycznej. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z powiatu wyszkowskiego, w kategoriach: dzieci 3-letnie oraz dzieci 4-letnie. Poprawność wykonanych zadań oceniała komisja konkursowa w składzie: zastępca wójta Ewa Karczewska, Maria Wyszomirska oraz dyrektor przedszkola Barbara Gałązka. Konkurs zorganizowała i prowadziła Justyna Jaworska. 
Dzieci z przedszkoli zmagały się z umiejętnością liczenia, klasyfikowania, a także logicznego myślenia i kojarzenia. Wiedza i umiejętności, którymi wykazały się dzieci podczas zabaw matematycznych, stanowią fundament do dalszych etapów nauczania. Wszystkie dzieci dzielnie wykonały zadania i łamigłówki matematyczne. Z zaciekawieniem i zaangażowaniem rozwiązywały kolejne zadania. Dzięki swojej wiedzy pokazały, że matematyka może być przyjemna i zabawna.  
 
Najlepsze wyniki osiągnęli 
  • W kat. dzieci 3-letnich I miejsce zajął Jan Mierzejewski z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle. Na II uplasowali się ex aequo Jakub Bloch ze Szkoły Podstawowej w Komorowie (gmina Rząśnik) oraz Wojciech Podlaski z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, na III - Julia Piotrowska z Niepublicznego Przedszkola Bezpieczny Przedszkolak w Wyszkowie.
  • W kat. dzieci 4-letnich I miejsce zajęła Hanna Dziel z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle. Na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Julia Chojnacka z Bezpiecznego Przedszkolaka w Wyszkowie oraz Inga Szymańska z Przedszkola Nasze Bambino nr 2 w Wyszkowie. III miejsce ex aequo zajęli Zuzanna Nowotka ze Szkoły Podstawowej w Komorowie oraz Lena Juszczyńska Bezpiecznego Przedszkolaka.
Dla nas był to jeden ze sposobów ewaluacji naszego programu i wyciagnięcia wniosków do dalszej pracy. Konkurs utwierdził nas w przekonaniu, iż najlepszym sposobem nauki pojęć matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa.
Wszyscy uczestnicy Spartakiady Matematycznej otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia, a laureaci - dodatkowe nagrody. Bardzo dziękujemy sponsorowi Getin Bank Ostrów Mazowiecka za ufundowanie nagród. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy dzieciom oraz opiekunom - nauczycielom za udział. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na spartakiadzie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom