Programiści z Gimnazjum nr 2

Od czytelników

Programiści z Gimnazjum nr 2

03.11.2016
autor: Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 2 znalazło się na liście szkół, które uczestniczą w „Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach” (w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej). Jednym z warunków przystąpienia do projektu było zaakceptowanie przez Kuratorium Oświaty innowacji pedagogicznej „Otwieranie drzwi nowoczesnego świata- nauka programowania”, której autorką jest pani Agnieszka Pałka. 
Celem innowacji jest wprowadzenie na lekcjach informatyki od klas pierwszych nauki podstaw programowania za pomocą wybranych języków, np. Scratch, Logo, by rozwijać kluczowe kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne czy planowanie procesów pozwalających wykorzystywać nowe technologie w różnych dziedzinach życia. Innowacja z informatyki skierowana jest do uczniów klasy I b o zainteresowaniach matematycznych i informatycznych. Realizowana jest w formie dodatkowych zajęć w wymiarze 30 godzin informatyki - w cyklu trzyletnim (z podziałem na grupy). Program zawiera treści wykraczające poza podstawę programową. Nauczyciel będzie miał możliwość komunikować się z uczniami za pomocą platform edukacyjnych: blendspace, Eduscience lub LearningApps; tam będzie umieszczał zagadnienia, materiały i ćwiczenia, uczniowie będą również korzystać z gotowych zasobów naukowych. Na dodatkowych lekcjach zostaną wykorzystane również pomysły, materiały i skrypty z projektu „Mistrz kodowania” , udostępnione na wolnej licencji (CC BY-SA) na stronie http://wiki.mistrzowiekodowania.pl/ i stronie MEN. Zajęcia realizowane z programu „Otwieranie drzwi nowoczesnego świata- nauka programowani” będą prowadzone w formie warsztatów (ćwiczenia praktycznego zastosowania zakresu zdobytej wiedzy w toku nauki). 
Uczniowie klasy I b będą również uczestniczyć w programie „Mistrzowie Kodowania Junior” - w IV edycji, którego organizatorem jest firma Samsung Electronics. Celem programu jest upowszechnienie nauki programowania, rozwijanie u dzieci umiejętności programistycznych, a jednocześnie kompetencji miękkich: m.in. nauka analitycznego i kreatywnego myślenia, współpraca w grupie, komunikacja. Zespół uczniowski realizuje zadania programu, uczestniczył w akcji Tydzień Kodowania - „CodeWeek EU 2016”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Matematyczny spacer ścieżkami przyrody (foto)

Matematyczny spacer ścieżkami przyrody (foto)

Uczniowie klasy 7 Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie wzięli udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, organizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce. Zajęli w nim I miejsce. 
zobacz więcej
Forum dialogu

Forum dialogu

Uczniowie z Wyszkowa poznają żydowską historię swojego miasta. Między 8 listopada a 7 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie wezmą udział w warsztatach w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 290 szkołach w około 190 miejscowościach całej Polski. 
zobacz więcej
„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

„Historię swoją piszcie sami…” (foto)

Szkołę Podstawową nr 2 odwiedzili ważni goście: prezes i członkowie Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie. Celem odwiedzin było wręczenie aktu, który powierza opiekę nad pomnikiem Grupy Operacyjnej „Wyszków” nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Dokument został podpisany przez pana dyrektora Wiesława Paska oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w obecności zgromadzonych uczniów z klas 4, 5 i 6.
zobacz więcej
Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

Gminny Konkurs Ekologiczny (foto)

W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez Gminę Wyszków w ramach projektu „Organizacja konkursów ekologicznych dla szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków”. Konkurs został dofinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Bricomarche
manhattan
manhattan