Programiści z Gimnazjum nr 2

Od czytelników

Programiści z Gimnazjum nr 2

03.11.2016
autor: Gimnazjum nr 2
Gimnazjum nr 2 znalazło się na liście szkół, które uczestniczą w „Pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach” (w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej). Jednym z warunków przystąpienia do projektu było zaakceptowanie przez Kuratorium Oświaty innowacji pedagogicznej „Otwieranie drzwi nowoczesnego świata- nauka programowania”, której autorką jest pani Agnieszka Pałka. 
Celem innowacji jest wprowadzenie na lekcjach informatyki od klas pierwszych nauki podstaw programowania za pomocą wybranych języków, np. Scratch, Logo, by rozwijać kluczowe kompetencje, takie jak myślenie algorytmiczne czy planowanie procesów pozwalających wykorzystywać nowe technologie w różnych dziedzinach życia. Innowacja z informatyki skierowana jest do uczniów klasy I b o zainteresowaniach matematycznych i informatycznych. Realizowana jest w formie dodatkowych zajęć w wymiarze 30 godzin informatyki - w cyklu trzyletnim (z podziałem na grupy). Program zawiera treści wykraczające poza podstawę programową. Nauczyciel będzie miał możliwość komunikować się z uczniami za pomocą platform edukacyjnych: blendspace, Eduscience lub LearningApps; tam będzie umieszczał zagadnienia, materiały i ćwiczenia, uczniowie będą również korzystać z gotowych zasobów naukowych. Na dodatkowych lekcjach zostaną wykorzystane również pomysły, materiały i skrypty z projektu „Mistrz kodowania” , udostępnione na wolnej licencji (CC BY-SA) na stronie http://wiki.mistrzowiekodowania.pl/ i stronie MEN. Zajęcia realizowane z programu „Otwieranie drzwi nowoczesnego świata- nauka programowani” będą prowadzone w formie warsztatów (ćwiczenia praktycznego zastosowania zakresu zdobytej wiedzy w toku nauki). 
Uczniowie klasy I b będą również uczestniczyć w programie „Mistrzowie Kodowania Junior” - w IV edycji, którego organizatorem jest firma Samsung Electronics. Celem programu jest upowszechnienie nauki programowania, rozwijanie u dzieci umiejętności programistycznych, a jednocześnie kompetencji miękkich: m.in. nauka analitycznego i kreatywnego myślenia, współpraca w grupie, komunikacja. Zespół uczniowski realizuje zadania programu, uczestniczył w akcji Tydzień Kodowania - „CodeWeek EU 2016”.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ojcu Świętemu śpiewajmy...

Ojcu Świętemu śpiewajmy...

26 listopada w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z koła wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio „Nadzieja”. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie. 
zobacz więcej
Witaj, święty Mikołaju! (foto)

Witaj, święty Mikołaju! (foto)

Spotkanie z Mikołajem, Dziadkiem Mrozem, wystrzelenie swojej gwiazdki w niebo, zniszczenie złych uczynków, nade wszystko przekazanie swoich gwiazdkowych listy marzeń – to było udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, które odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.
zobacz więcej
List nauczycieli do radnych gminy Wyszków

List nauczycieli do radnych gminy Wyszków

Szanowni Państwo Radni Miejscy
 
Wiemy już, jaką decyzję w sprawie wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie podjął Pan Burmistrz. Ale wiemy też, że nie jest to decyzja wiążąca, bo nie leży ona w kompetencji Burmistrza, lecz Rady Miejskiej. Wiemy też, że pogląd Pana Burmistrza nie jest ostateczny, bo sam to podkreślał.
zobacz więcej
Rower dla Jakuba z Przedszkola nr 9

Rower dla Jakuba z Przedszkola nr 9

Jakub Napora z Przedszkola nr 9 „Bajka” w Wyszkowie, z grupy „Biedronek” wygrał nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak Kaktus i Mały ratują świat cały”, w kategorii indywidualnej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)