Podsumowanie staży zagranicznych (foto)

Od czytelników

Podsumowanie staży zagranicznych (foto)

20.12.2019
autor: CEZiU "Kopernik"
Uroczystość podsumowująca staże zagraniczne uczniów CEZiU „Kopernik” w ramach projektu Erasmus+ "Zagraniczny staż kluczem do europejskiej mobilności" odbyła się 12 grudnia 2019 r. Uroczystość prowadziły uczestniczki staży Natalia Kowalczyk i Olga Kaczmarczyk. Gościem był wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Pan Leszek Marszał.
 
Grupa aż 64 uczniów odbyła staże zagraniczne w 4 krajach: Bułgarii, Włoszech, Irlandii i Hiszpanii. Projekt praktyk zagranicznych realizowali uczniowie ze wszystkich kierunków technicznych w CEZiU "Kopernik". Młodzież zdobywała doświadczenie zawodowe na europejskim rynku pracy i kształciła swoje umiejętności w różnych obszarach.
Na początku spotkania dyrektor CEZiU "Kopernik" Pani Grażyna Kalinowska powitała wszystkich zebranych i podsumowała realizację projektu. W przemówieniu krótko przybliżyła zdobyte doświadczenie z odbytych staży zagranicznych. Następnie uczniowie zaprezentowali prezentacje i zdali krótkie relacje z odbytych praktyk. Para uczestników z każdego z czterech staży zagranicznych przedstawiła program pobytu, doświadczenia z praktyk zawodowych, opowiedziała o wykonywanych zadaniach, nabytych umiejętnościach. Uczniowie po przedstawieniu relacji z praktyk zadawali pytania na temat: Bułgarii, Włoch, Irlandii i Hiszpanii. Wszyscy obecni na spotkaniu mogli zatem sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów, w których młodzież odbywała staże.
Głos zabrał również jeden z opiekunów staży zagranicznych - Pani Małgorzata Dziekciowska, która w swoim przemówieniu podsumowała pracę opiekunów grup i podkreśliła dużą rolę staży zagranicznych nie tylko w zdobyciu doświadczenia zawodowego, a także w rozwoju osobowym uczniów. Prowadzące uroczystość uczennice podzieliły się również przemyśleniami uczestników staży, które pojawiły się po opracowaniu ankiet ewaluacyjnych. Stwierdzili, że odnoszą wiele korzyści z zagranicznych praktyk i chętnie wezmą udział w kolejnym projekcie.
Uczniowie podziękowali Starostwu Powiatu Wyszkowskiego, dyrekcji szkoły i opiekunom z realizację staży. Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Pan Leszek Marszał również stwierdził, że staże zagraniczne przynoszą wiele korzyści uczniom, nie tylko w zakresie umiejętności zawodowych.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem wszystkim uczestnikom biorącym udział w projekcie Erasmus+ certyfikatów potwierdzających ukończenie stażu zagranicznego.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zdobywają doświadczenie w Hiszpanii (foto)

Zdobywają doświadczenie w Hiszpanii (foto)

Przedstawiciele uczniów oraz kadry branży fryzjerskiej z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie wzięli udział w prestiżowym szkoleniu „Spotkajmy się w Barcelonie” w Centrum Szkoleniowym Montibello w Barcelonie. Mieli okazję poznać najnowsze techniki strzyżenia, koloryzacji czy trendy obowiązujące w upięciach, a w czasie wolnym zwiedzić najpiękniejsze zakątki Barcelony.
zobacz więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (foto)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (foto)

W piątek 4 października uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku wzięli udział w akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
zobacz więcej
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Uczcili koniec semestru

Uczcili koniec semestru

W Szkole Podstawowej w Blochach odbyła się długo wyczekiwana zabawa choinkowa. Po wielu miesiącach nauki nadeszły wyczekiwane ferie zimowe, które rozpoczęła sobotnia zabawa choinkowa.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom