Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Od czytelników

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

08.11.2016
autor: Teresa Przygoda
Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach złożyły uroczyste ślubowanie i stały się uczniami tej szkoły. Świadkami uroczystości byli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a przede wszystkim cała społeczność uczniowska.  
Pierwszoklasistów powitała wychowawczyni p. Jolanta Karaśkiewicz oraz przedstawiciele klasy VI Lena Radziewicz i Filip Maciejewski. Uczniowie zapewnili młodszych kolegów, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc, opiekę i cieszą się z powiększenia szkolnej rodziny. Słowami wierszy i piosenek każde dziecko  starało się zasłużyć na miano ucznia szkoły podstawowej. Po tych artystycznych popisach wszyscy złożyli ślubowanie i zostali uroczyście pasowani przez p. dyr. Krzysztofa Ochmańskiego na uczniów klasy I. Ślubowanie złożyli też rodzice.
Pan dyrektor z radością powitał dzieci już w gronie uczniów i złożył im z tego powodu serdeczne życzenia. Życzył wielu sukcesów na tym ważnym dla nich etapie życiowej drogi. Do życzeń dołączyła się p. Edyta Boroń – przewodnicząca rady rodziców, która w formie rymowanej przedstawiła wizerunek wzorowego ucznia, będącego przykładem dla innych. A potem nastąpił szczególnie oczekiwany moment – prezenty. Najpierw przekazali je przedstawiciele klasy III i VI oraz Samorząd Uczniowski. Następnie uczniowie zostali obdarowani przez rodziców. Piękna dekoracja, gustowne błękitne nakrycia głowy, koszulki z numerem 1 i imieniem nowego ucznia uzupełniły tę uroczystość. Wzruszeni rodzice podziękowali swoim bohaterom pysznym tortem i innymi słodkimi niespodziankami.
 
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom