Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

Od czytelników

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin złożyły ślubowanie

08.11.2016
autor: Teresa Przygoda
Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach złożyły uroczyste ślubowanie i stały się uczniami tej szkoły. Świadkami uroczystości byli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a przede wszystkim cała społeczność uczniowska.  
Pierwszoklasistów powitała wychowawczyni p. Jolanta Karaśkiewicz oraz przedstawiciele klasy VI Lena Radziewicz i Filip Maciejewski. Uczniowie zapewnili młodszych kolegów, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc, opiekę i cieszą się z powiększenia szkolnej rodziny. Słowami wierszy i piosenek każde dziecko  starało się zasłużyć na miano ucznia szkoły podstawowej. Po tych artystycznych popisach wszyscy złożyli ślubowanie i zostali uroczyście pasowani przez p. dyr. Krzysztofa Ochmańskiego na uczniów klasy I. Ślubowanie złożyli też rodzice.
Pan dyrektor z radością powitał dzieci już w gronie uczniów i złożył im z tego powodu serdeczne życzenia. Życzył wielu sukcesów na tym ważnym dla nich etapie życiowej drogi. Do życzeń dołączyła się p. Edyta Boroń – przewodnicząca rady rodziców, która w formie rymowanej przedstawiła wizerunek wzorowego ucznia, będącego przykładem dla innych. A potem nastąpił szczególnie oczekiwany moment – prezenty. Najpierw przekazali je przedstawiciele klasy III i VI oraz Samorząd Uczniowski. Następnie uczniowie zostali obdarowani przez rodziców. Piękna dekoracja, gustowne błękitne nakrycia głowy, koszulki z numerem 1 i imieniem nowego ucznia uzupełniły tę uroczystość. Wzruszeni rodzice podziękowali swoim bohaterom pysznym tortem i innymi słodkimi niespodziankami.
 
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bal dla przedszkolaków

Bal dla przedszkolaków

Tradycyjnie już Przedszkole nr 9 „Bajka” zaprasza na Optymistyczny Karnawałowy Bal Charytatywny: 28 stycznia, godz. 13.
zobacz więcej
I Ogólnoszkolna Triada Konkursów Przedmiotowych w ZSS w Brańszczyku (foto)

I Ogólnoszkolna Triada Konkursów Przedmiotowych w ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w I Ogólnoszkolnej Triadzie Konkursów Przedmiotowych. Mogli sprawdzić wiedzę z matematyki, przyrody czy wziąć udział w konkursie pięknego czytania. Zadania konkursowe były dostosowane do możliwości i umiejętności uczestników oraz sprawdzały wybrane zagadnienia z zakresu czytanych książek, wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz przyrody.
zobacz więcej
Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
zobacz więcej
Na wakacje po uśmiech

Na wakacje po uśmiech

W ramach programu „Na wakacje po uśmiech” od 24 lipca do 6 sierpnia 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego wypoczywała na koloniach nad morzem, w malowniczo położonym ośrodku wczasowo – kolonijnym ALGA w Sztutowie. Program współfinansował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a zrealizował oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku