Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

Od czytelników

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

06.11.2017
autor: Teresa Przygoda
27 października był dniem szczególnym dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zostali pasowani, złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. Świadkami tego wydarzenia był dyrektor szkoły p. Krzysztof Ochmański, rada rodziców z p. Edytą Boroń na czele, sołtys p. Bożena Grzegorczyk, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów i uczniowie. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek. 
Przed państwem najwspanialsza w szkole klasa, klasa I – tymi słowami bohaterów spotkania powitał p. dyrektor i przekazał im pełne optymizmu słowa dotyczące wyboru przyszłej uczniowskiej drogi: - Sądzimy, że wasza szkolna droga będzie prosta, łatwa i uda wam się zamierzone cele osiągnąć. Rozpoczęliście naukę w małej szkole, ale z wielkim patronem, Papieżem Polakiem i Świętym. Jestem przekonany, że zasługujecie na miano ucznia klasy I.
Uroczystość przygotowała i prowadziła wychowawczyni klasy I p. Elżbieta Szymańska. Pod jej kierunkiem uczniowie zaprezentowali piękną część artystyczną. Każdy z uczniów przedstawił się w formie rymowanki, były wiersze i piosenki, ale przede wszystkim dzieci musiały zdać egzamin z gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wykazały się wiedzą o Polsce, odgadywały trudne zagadki, wiedziały, jak zachować się na drodze i udowodniły, że świetnie wywiązują się ze szkolnych obowiązków. Trzeba przyznać, że zdały egzamin celująco. W nagrodę za to i na prośbę samych pierwszoklasistów p. dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Pasowanie poprzedziło ślubowanie na sztandar szkoły. Na pamiątkę aktu pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom i medal.
Z niezwykłą powagą, w pięknych niebieskich biretach na głowie nowo mianowani uczniowie przyjmowali życzenia od wychowawczyni, dyrektora, rodziców i starszych kolegów. Miłym akcentem były upominki od rady rodziców, p. dyrektora, przedstawicieli samorządu uczniowskiego i starszych klas oraz rady rodziców i p. sołtys, a także zapewnienia, że zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i kolegów. W tym celu otrzymali kilka pomocnych w życiu szkolnym rad. A na zakończenie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki laureatem Kangura Matematycznego i Pangei (foto)

Marcel Zawadzki, uczeń klasy III b Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, został laureatem XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W marcu z zadaniami matematycznymi w ramach tego konkursu zmierzyło się około 350.000 polskich uczniów. 
zobacz więcej
Statuetki i wyróżnienia dla najlepszych maturzystów

Statuetki i wyróżnienia dla najlepszych maturzystów

W tym roku dopiero 5 lipca dotarły do szkół świadectwa maturalne wydane przez OKE.  W ZS nr 3 w Wyszkowie w pierwszym terminie egzamin maturalny zdało ogółem niemal 81% zdających (w kraju – 79,5%). Zgodnie z tradycją szkoły w czasie uroczystości wręczono najlepszym maturzystom statuetki ze stosowną dedykacją. Firma Quad Grafics Europe ufundowała stypendium dla najlepszego maturzysty z języka angielskiego.
zobacz więcej
Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Norwid do Krakowa – przyszłość, technologia, biznes (foto)

Grupa młodych ludzi: Paweł Gościniak, Karol Kostrzewa, Kacper Zyśk, Albert Kapla i Tomasz Pankowski – członkowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości wyszli z inicjatywą, żeby zaczerpnąć inspirację od ludzi, którzy odnieśli i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym i 31 maja wybrali się do Krakowa.
zobacz więcej
Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

Uczniowie „Kopernika” w Ekspedycji Orląt

Uczniowie klasy III Liceum Bezpieczeństwa Publicznego (klasa A) Sylwia Kalinowska i Jakub Błaszczak uczestniczyli w obozie szkoleniowym pod nazwą „Ekspedycja Orląt 2016”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polska – Świat we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku