Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

Od czytelników

Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęte do szkolnej rodziny (foto)

06.11.2017
autor: Teresa Przygoda
27 października był dniem szczególnym dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Zostali pasowani, złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. Świadkami tego wydarzenia był dyrektor szkoły p. Krzysztof Ochmański, rada rodziców z p. Edytą Boroń na czele, sołtys p. Bożena Grzegorczyk, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów i uczniowie. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek. 
Przed państwem najwspanialsza w szkole klasa, klasa I – tymi słowami bohaterów spotkania powitał p. dyrektor i przekazał im pełne optymizmu słowa dotyczące wyboru przyszłej uczniowskiej drogi: - Sądzimy, że wasza szkolna droga będzie prosta, łatwa i uda wam się zamierzone cele osiągnąć. Rozpoczęliście naukę w małej szkole, ale z wielkim patronem, Papieżem Polakiem i Świętym. Jestem przekonany, że zasługujecie na miano ucznia klasy I.
Uroczystość przygotowała i prowadziła wychowawczyni klasy I p. Elżbieta Szymańska. Pod jej kierunkiem uczniowie zaprezentowali piękną część artystyczną. Każdy z uczniów przedstawił się w formie rymowanki, były wiersze i piosenki, ale przede wszystkim dzieci musiały zdać egzamin z gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wykazały się wiedzą o Polsce, odgadywały trudne zagadki, wiedziały, jak zachować się na drodze i udowodniły, że świetnie wywiązują się ze szkolnych obowiązków. Trzeba przyznać, że zdały egzamin celująco. W nagrodę za to i na prośbę samych pierwszoklasistów p. dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach. Pasowanie poprzedziło ślubowanie na sztandar szkoły. Na pamiątkę aktu pasowania każdy uczeń otrzymał dyplom i medal.
Z niezwykłą powagą, w pięknych niebieskich biretach na głowie nowo mianowani uczniowie przyjmowali życzenia od wychowawczyni, dyrektora, rodziców i starszych kolegów. Miłym akcentem były upominki od rady rodziców, p. dyrektora, przedstawicieli samorządu uczniowskiego i starszych klas oraz rady rodziców i p. sołtys, a także zapewnienia, że zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i kolegów. W tym celu otrzymali kilka pomocnych w życiu szkolnym rad. A na zakończenie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku