Ostatni Dzień Wolności (foto)

Od czytelników

Ostatni Dzień Wolności (foto)

17.12.2018
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Z okazji 100-lecia niepodległości Polski 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się ostatni - X Dzień Wolności. 
W hali sportowej, na uroczystym apelu, zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, a w ich strojach wyróżniał się tradycyjnie kolor biały i czerwony.
Dyrektor Zbigniew Szczerba poinformował zebranych, że SP5 za działalność organizowaną z okazji 100. rocznicy niepodległości Polski otrzymała Certyfikat „Szkoła młodych patriotów”, przyznany w ramach ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.
Nauczyciele podsumowali konkursy tematyczne i wręczyli nagrody zwycięzcom.
W konkursie dla klas I-III „Strofy dla Niepodległej” I miejsce ex aequo zajęli: Amelia Kurpiel kl. II e, Julia Wydryszek kl. II b, Magdalena Czestkowska kl. III a, Amelia Damme kl. III a. 
W szkolnym konkursie plastycznym „Polsko kocham Cię za…” I miejsce otrzymali: w kategorii postać historyczna – Szymon Duchnowski kl. III d G, symbol narodowy – Julia Gąsior kl. VIII c, pomnik historyczny – Julia Kwiatkowska kl. III b G i w kategorii ogólnej Wiktoria Gordikowa kl. IV e.
Zwyciężczyniami „Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej” zostały Aleksandra Gołębiewska i Julia Kwiatkowska z kl. III b G.
Klasa II c SP zaprezentowała kronikę, która jest efektem zrealizowanego projektu „Sto książek na 100 lat”. 
Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy rocznicowe obchody, a następnie zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej fotografii. Będzie ona pamiątką i wspomnieniem wyjątkową wydarzenia, jakim była 100. rocznica niepodległej Polski.
W tym dniu w SP5 odbył się także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i ciast, które przygotowali uczniowie i rodzice. Pieniądze z tej akcji przeznaczone będą na leczenie Kubusia ucznia kl. I d.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku