Ostatni Dzień Wolności (foto)

Od czytelników

Ostatni Dzień Wolności (foto)

17.12.2018
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska
Z okazji 100-lecia niepodległości Polski 13 grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się ostatni - X Dzień Wolności. 
W hali sportowej, na uroczystym apelu, zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, a w ich strojach wyróżniał się tradycyjnie kolor biały i czerwony.
Dyrektor Zbigniew Szczerba poinformował zebranych, że SP5 za działalność organizowaną z okazji 100. rocznicy niepodległości Polski otrzymała Certyfikat „Szkoła młodych patriotów”, przyznany w ramach ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.
Nauczyciele podsumowali konkursy tematyczne i wręczyli nagrody zwycięzcom.
W konkursie dla klas I-III „Strofy dla Niepodległej” I miejsce ex aequo zajęli: Amelia Kurpiel kl. II e, Julia Wydryszek kl. II b, Magdalena Czestkowska kl. III a, Amelia Damme kl. III a. 
W szkolnym konkursie plastycznym „Polsko kocham Cię za…” I miejsce otrzymali: w kategorii postać historyczna – Szymon Duchnowski kl. III d G, symbol narodowy – Julia Gąsior kl. VIII c, pomnik historyczny – Julia Kwiatkowska kl. III b G i w kategorii ogólnej Wiktoria Gordikowa kl. IV e.
Zwyciężczyniami „Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej” zostały Aleksandra Gołębiewska i Julia Kwiatkowska z kl. III b G.
Klasa II c SP zaprezentowała kronikę, która jest efektem zrealizowanego projektu „Sto książek na 100 lat”. 
Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wkład pracy rocznicowe obchody, a następnie zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej fotografii. Będzie ona pamiątką i wspomnieniem wyjątkową wydarzenia, jakim była 100. rocznica niepodległej Polski.
W tym dniu w SP5 odbył się także kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i ciast, które przygotowali uczniowie i rodzice. Pieniądze z tej akcji przeznaczone będą na leczenie Kubusia ucznia kl. I d.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
zobacz więcej
Pomnik Burmistrza

Pomnik Burmistrza

Stanisław Wolski uratował dwie dziewczynki, które błagały o pomoc, uciekając przed machiną śmierci. Ratował je wiedząc, że jemu i jego najbliższym groziła za to najwyższa kara. A jednak nie zawahał się – przez lata wojny wyrywał bezbronne dzieci ze szponów śmierci. Akt czystego heroizmu był dla niego koniecznością, ludzką powinnością, właściwym zachowaniem. Uważał, że tak należało postąpić. Stanisław Wolski był burmistrzem Wyszkowa. Był wielkim człowiekiem, dla nas – również wyszkowianinem. Zapisał i pozostawił nam piękną kartę w historii NASZEGO miasta. 
zobacz więcej
Z życia ZSS w Brańszczyku (foto)

Z życia ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku nie mogą narzekać na nudę. Świętowały Dzień Pluszowego Misia, odwiedziły Krainę Elfów, brały udział w warsztatach teatralnych, a udzielania pierwszej pomocy uczyły się od strażaków i policjanta.
zobacz więcej
Młodzi – Młodszym  (foto)

Młodzi – Młodszym (foto)

Uczniowie klasy 2b Gimnazjum nr 1 realizują w bieżącym roku szkolnym projekt MŁODZI-MŁODSZYM. Od września MŁODZI i MŁODSI (klasa 1a SP5 i 2b gimnazjum) razem gotują w ramach prac w „Kuchcikowie”, czytają, bawią się, a dodatkowo starsi przygotowują spektakle teatralne.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku