Ósmy dzień wolności (foto)

Od czytelników

Ósmy dzień wolności (foto)

18.10.2018
autor: K.S-W
11 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się VIII Dzień Wolności. Tradycyjnie dominowały w strojach kolory biały i czerwony, do ubrań przypięto znaczki z symbolami narodowymi lub biało-czerwone kokardki. 
 
W tym dniu klasa IIIa przygotowała kartki, które zostaną włączone w akcję „100 kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości” z hasłami typu: „I love Poland”, „I'm proud to be Polish” itp. Będą wysłane do wielu szkół na terenie naszego kraju. Wkrótce do akcji prowadzonej przez p. Amelię Deptę dołączą inne klasy. 
W szkole wciąż trwają cykliczne konkursy przygotowywane zgodnie z programem na 2018 rok. Nauczyciele SP5 są ponadto organizatorami gminnego konkursu „18-100-18” NIEPODLEGŁA, który odbędzie się 30 października w Bibliotece Miejskiej. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Urząd Skarbowy: Zmiany dla firm

Urząd Skarbowy: Zmiany dla firm

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 26 września 2018 roku w Wyszkowie. 
zobacz więcej
Spotkanie w 45-lecie matury (foto)

Spotkanie w 45-lecie matury (foto)

Po raz dziesiąty spotkali się we własnym gronie absolwenci Liceum Ogólnokształcącego wtedy nr 60, którzy maturę zdawali w 1972 r. Tym razem ich spotkanie odbyło się w dniach 16-17 września w ośrodku w Łazach, w 45-lecie egzaminu maturalnego. Przyjechało 28 osób.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Arbuzy i dynie w moim ogrodzie (foto)

Arbuzy i dynie w moim ogrodzie (foto)

Na glebie Puszczy Białej nasiona arbuza przywiezione z Sycylii dały wspaniałe owoce. A dynie im pozazdrościły i jeszcze większe się zrodziły.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku