Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

Od czytelników

Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

21.10.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
W dniach 16-20 października Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” uczestniczyło w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.
W CEZiU „Kopernik” odbyły się spotkania, prelekcje, warsztaty w szkole i firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. 
Na spotkaniach i prelekcjach uczniowie poznali między innymi: wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz pracy w administracji publicznej, kluczowe kompetencje dla poszczególnych zawodów, cechy dobrego lidera, dowiedzieli się także, jak prawidłowo napisać CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Gośćmi spotkań byli pracownicy administracji publicznej, lokalni przedsiębiorcy: kierownik rehabilitacji w Medical Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Ewelina Sienkiewicz, kierownik referatu obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Wyszkowie Magdalena Grabowska, prezes klubu sportowego Rhinos Wyszków Piotr Wykowski i wiceprezes Kamil Wykowski, regionalny kierownik sprzedaży PGD Polska Paweł Gołębiewski, właściciel firmy budowlanej Bloch Development Damian Bloch, przedstawicie firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Joanna Krzyżaniak - lider ds. komunikacji wewnętrznej i employer brandingu, Anna Siwak - imaging operator (usługi biznesowe dla Quad/Graphics w USA), Magdalena Rojek - specjalista ds. HR, Piotr Skoczeń - drukarz, II maszynista w dziale maszyn rolowych.
Na warsztatach „Młody przedsiębiorca - czyli kto?” młodzież mogła nauczyć się planowania własnego biznesu. Uczniowie w grupach tworzyli nowe firmy, mające przyszłość na lokalnym rynku. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu Ewa Trzcińska i Arkadiusz Brejnak.
Cennym doświadczeniem dla uczniów było poznanie między innymi procesu produkcyjnego i składowania materiałów oraz wyrobów gotowych w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Informacji na temat funkcjonowania poszczególnych działów firmy udzielili uczestnikom wycieczki Rafał Sawicki - specjalista ds. technicznych w dziale maszyn rolowych i Łukasz Chudy - specjalista ds. technicznych w dziale ogólnoprodukcyjnym.
Celem wszystkich działań w ramach OTK było udzielenie młodzieży profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji i wyboru zawodu, kariery.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

ZUS: pamiętaj o nowym rachunku

Od stycznia działa nowy sposób opłacania składek. 103,5 tys. płatników w Polsce przelało już pieniądze na indywidualne numery rachunków składkowych. 
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
I miejsce dla zespołu Stanisława Kadłubowskiego (foto)

I miejsce dla zespołu Stanisława Kadłubowskiego (foto)

Zespół wokalno- instrumentalny Społecznego Ogniska Muzycznego Stanisława Kadłubowskiego reprezentował Wyszków na XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie. W swojej kategorii zdobył I miejsce.
zobacz więcej
Sprawdź swój e-PIT

Sprawdź swój e-PIT

Od 15 lutego urzędy skarbowe automatycznie przygotują i udostępnią roczne zeznania podatkowe. Każdy podatnik może wybrać, czy chce skorzystać ze swojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku