Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

Od czytelników

Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

21.10.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
W dniach 16-20 października Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” uczestniczyło w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.
W CEZiU „Kopernik” odbyły się spotkania, prelekcje, warsztaty w szkole i firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. 
Na spotkaniach i prelekcjach uczniowie poznali między innymi: wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz pracy w administracji publicznej, kluczowe kompetencje dla poszczególnych zawodów, cechy dobrego lidera, dowiedzieli się także, jak prawidłowo napisać CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Gośćmi spotkań byli pracownicy administracji publicznej, lokalni przedsiębiorcy: kierownik rehabilitacji w Medical Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Ewelina Sienkiewicz, kierownik referatu obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Wyszkowie Magdalena Grabowska, prezes klubu sportowego Rhinos Wyszków Piotr Wykowski i wiceprezes Kamil Wykowski, regionalny kierownik sprzedaży PGD Polska Paweł Gołębiewski, właściciel firmy budowlanej Bloch Development Damian Bloch, przedstawicie firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Joanna Krzyżaniak - lider ds. komunikacji wewnętrznej i employer brandingu, Anna Siwak - imaging operator (usługi biznesowe dla Quad/Graphics w USA), Magdalena Rojek - specjalista ds. HR, Piotr Skoczeń - drukarz, II maszynista w dziale maszyn rolowych.
Na warsztatach „Młody przedsiębiorca - czyli kto?” młodzież mogła nauczyć się planowania własnego biznesu. Uczniowie w grupach tworzyli nowe firmy, mające przyszłość na lokalnym rynku. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu Ewa Trzcińska i Arkadiusz Brejnak.
Cennym doświadczeniem dla uczniów było poznanie między innymi procesu produkcyjnego i składowania materiałów oraz wyrobów gotowych w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Informacji na temat funkcjonowania poszczególnych działów firmy udzielili uczestnikom wycieczki Rafał Sawicki - specjalista ds. technicznych w dziale maszyn rolowych i Łukasz Chudy - specjalista ds. technicznych w dziale ogólnoprodukcyjnym.
Celem wszystkich działań w ramach OTK było udzielenie młodzieży profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji i wyboru zawodu, kariery.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poległym w obronie Ojczyzny (foto)

Poległym w obronie Ojczyzny (foto)

W roku szkolnym 2017/2018, który został ogłoszony Rokiem dla Niepodległej, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie objęli całoroczną opieką pomnik przy ulicy Zakolejowej, upamiętniający poległych w walce z okupantem hitlerowskim. Pod opieką nauczycielek Beaty Glinki i Anny Wróbel, uczniowie klas III gimnazjum oraz kl. VII regularnie, według ustalonego harmonogramu, odwiedzają to miejsce pamięci narodowej.
zobacz więcej
Ogólnopolski Dzień Matematyki w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym (foto)

Ogólnopolski Dzień Matematyki w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym (foto)

Gimnazjaliści z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie 13 marca włączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki, organizowanego od trzech lat przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, mającego swoją siedzibę w Bielsku-Białej.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Niebezpieczne drzewa przy drogach

INTERWENCJA: Niebezpieczne drzewa przy drogach

Pielęgnacja drzew prowadzona jest na bieżąco, a zarządca drogi nie ma wpływu na warunki atmosferyczne – tak Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich odpowiada na pytanie naszego czytelnika o drzewa rosnące przy drodze do Pułtuska. Co ważne, pytanie padło po wypadku spowodowanym przez złamane drzewo, które spadło na jadące auto.
zobacz więcej
Nowy rok szkolny rozpoczęty

Nowy rok szkolny rozpoczęty

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała społeczność szkoły, rodziców, wychowawców oraz wyjątkowych gości – Krzysztofa Arbaszewskiego, naczelnika wydziału edukacji starostwa, ks. proboszcza Pawła Stacheckiego, siostrę dyrektor, siostry zakonne Ośrodka Wychowawczego. Najcieplejsze słowa skierowała do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym sukcesów, wszechstronnego rozwoju i realizacji zainteresowań. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan