Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

Od czytelników

Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Koperniku” (foto)

21.10.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
W dniach 16-20 października Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” uczestniczyło w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. OTK to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.
W CEZiU „Kopernik” odbyły się spotkania, prelekcje, warsztaty w szkole i firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. 
Na spotkaniach i prelekcjach uczniowie poznali między innymi: wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz pracy w administracji publicznej, kluczowe kompetencje dla poszczególnych zawodów, cechy dobrego lidera, dowiedzieli się także, jak prawidłowo napisać CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.
Gośćmi spotkań byli pracownicy administracji publicznej, lokalni przedsiębiorcy: kierownik rehabilitacji w Medical Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Ewelina Sienkiewicz, kierownik referatu obsługi bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Wyszkowie Magdalena Grabowska, prezes klubu sportowego Rhinos Wyszków Piotr Wykowski i wiceprezes Kamil Wykowski, regionalny kierownik sprzedaży PGD Polska Paweł Gołębiewski, właściciel firmy budowlanej Bloch Development Damian Bloch, przedstawicie firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Joanna Krzyżaniak - lider ds. komunikacji wewnętrznej i employer brandingu, Anna Siwak - imaging operator (usługi biznesowe dla Quad/Graphics w USA), Magdalena Rojek - specjalista ds. HR, Piotr Skoczeń - drukarz, II maszynista w dziale maszyn rolowych.
Na warsztatach „Młody przedsiębiorca - czyli kto?” młodzież mogła nauczyć się planowania własnego biznesu. Uczniowie w grupach tworzyli nowe firmy, mające przyszłość na lokalnym rynku. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu Ewa Trzcińska i Arkadiusz Brejnak.
Cennym doświadczeniem dla uczniów było poznanie między innymi procesu produkcyjnego i składowania materiałów oraz wyrobów gotowych w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Informacji na temat funkcjonowania poszczególnych działów firmy udzielili uczestnikom wycieczki Rafał Sawicki - specjalista ds. technicznych w dziale maszyn rolowych i Łukasz Chudy - specjalista ds. technicznych w dziale ogólnoprodukcyjnym.
Celem wszystkich działań w ramach OTK było udzielenie młodzieży profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji i wyboru zawodu, kariery.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
manhattan