Ogólnopolski Dzień Matematyki w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym (foto)

Od czytelników

Ogólnopolski Dzień Matematyki w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym (foto)

19.03.2017
autor: SOSW Wyszków
Gimnazjaliści z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wyszkowie 13 marca włączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Matematyki, organizowanego od trzech lat przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, mającego swoją siedzibę w Bielsku-Białej.
W tym roku inicjatywa ta została objęta patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej, który podkreślił, że „jest to ciekawe i warte uwagi przedsięwzięcie. Nauka matematyki jest bardzo ważna, gdyż bez znajomości jej podstaw nie sposób należycie opisywać zjawiska zachodzące wokół nas”.
W bieżącym roku szkolnym Dzień Matematyki przebiegał pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”. Temat bardzo bliski nam wszystkim. Uczniowie ośrodka zaczęli od rozwiązywania rebusów tematycznie związanych z hasłem dnia. Następnie obejrzeli bardzo ciekawą prezentację multimedialną na temat „Historia pieniądza”, przygotowaną przez Oliviera Gierlickiego. Z niej dowiedzieli się, jak ludzkość radziła sobie, gdy nie było jeszcze pieniędzy na świecie. Wówczas dochodziło do wymiany barterowej towar za towar. Z czasem wprowadzono pisemne potwierdzenie takiej wymiany, by wreszcie wprowadzić pieniądze. W różnych krajach różnie to wyglądało i zajęło to całe wieki. Poza tym prezentacja przybliżyła gimnazjalistom cechy i funkcje pieniędzy oraz sposoby ich zabezpieczania.
Po wysłuchaniu prelekcji Oliviera przeszliśmy do rozwiązywania i wyjaśniania przysłów, które trzeba było ułożyć z rozsypanki wyrazowej. Miały one jednoznaczną wymowę, np. „Pieniądze szczęścia nie dają, ale żyć pomagają” czy też „To dusza czyni ludzi bogatymi”. Następnie przeszliśmy do rozwiązywania zadań zaproponowanych przez organizatora tego dnia. Uczniowie musieli wykazać się praktyczną umiejętnością dokonywania operacji rachunkowych na pieniądzach. Zakończeniem warsztatów było rozwiązanie krzyżówki, której hasło „Matematyka wokół nas” nawiązywało do projektu edukacyjnego realizowanego w klasie drugiej gimnazjum.
Szkolny Dzień Matematyki zorganizowała Anna Wróbel.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Drodzy,  Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej, Przyjaciele „Norwida”!

Drodzy, Koleżanki i Koledzy z ławy szkolnej, Przyjaciele „Norwida”!

Zapewne już wiecie, że Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia LO w Wyszkowie przekształcił się w Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO w Wyszkowie. Zależy nam bowiem, abyśmy nie tracili ze sobą kontaktu i w miarę możliwości wspierali szkołę, z której wyszliśmy, z którą czujemy się związani.
zobacz więcej
Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

Staż słuchaczy i nauczycieli CKU w Hiszpanii

W ramach PO WER słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie będą uczestniczyć  w stażu zagranicznym realizowanym dzięki funduszom europejskim. Projekt pt. „Zagraniczny staż słuchaczy i nauczycieli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie kluczem do sukcesu szkolnictwa zawodowego” otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Grupa 17 słuchaczy kursów kwalifikacyjnych A.65, A.36 oraz szkoły policealnej technik rachunkowości będzie realizowała trzytygodniowy staż w Grenadzie (Hiszpania) w okresie czerwiec/lipiec 2017 r.
zobacz więcej
Chcą czystszych łazienek i kamer

Chcą czystszych łazienek i kamer

Antoni Depta, radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie 3 czerwca zaprosił kolegów i koleżanki do debaty na temat tego, co chcieliby zmienić w swojej szkole.
zobacz więcej
Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Jeden wystaje, drugi się chowa (foto)

Urząd miejski przygotował projekt nowej organizacji ruchu na wąskich uliczkach osiedla Ogródki. Pojawią się progi spowalniające, przejścia dla pieszych, ograniczenia prędkości do 30 km/h, na niektórych uliczkach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu. Niezmiennie problemem pozostaje kwestia dzierżawy pasów działek wzdłuż ulic. Część mieszkańców podpisuje z gminą umowy, inni wolą przesunąć ogrodzenia. - Jeden wystaje, drugi się chowa i takie zęby się robią. Jak to będzie wyglądało? – dziwi się jeden z mieszkańców. Zdaniem Grzegorza Mościckiego gmina powinna sprzedać mieszkańcom działki, które i tak od lat są przez nich zajmowane.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.49% (209 głosów)
43.51% (161 głosów)
fotobudka star