Nowy rok szkolny rozpoczęty

Od czytelników

Nowy rok szkolny rozpoczęty

08.09.2017
autor: ZSS Brańszczyk
Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała społeczność szkoły, rodziców, wychowawców oraz wyjątkowych gości – Krzysztofa Arbaszewskiego, naczelnika wydziału edukacji starostwa, ks. proboszcza Pawła Stacheckiego, siostrę dyrektor, siostry zakonne Ośrodka Wychowawczego. Najcieplejsze słowa skierowała do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym sukcesów, wszechstronnego rozwoju i realizacji zainteresowań. 
- Przymiotnik „nowy” oznacza dla Was odkrywanie siebie i ustawiczne poznawanie czegoś nowego, niezwykłego – powiedział do uczniów Krzysztof Arbaszewski. Przypomniał również uczniom wydarzenia z 1 września 1939 r. Opowiedział też o wyzwoleniu Wyszkowa i okolic. Była to piękna i wzruszająca lekcja historii.
Naczelnik zaakcentował zmiany, które zaszły w szkole, a są nimi: likwidacja barier architektonicznych, wyremontowana łazienka dla uczniów. – To wszystko  z myślą o was, byście czuli się bezpiecznie i komfortowo, jak we własnym domu rodzinnym – dyrektor szkoły.
Po oficjalnych uroczystościach uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na spotkania organizacyjne w klasach.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień otwarty w ARiMR (foto)

Dzień otwarty w ARiMR (foto)

W czwartek 12 kwietnia w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wyszkowie zorganizowano Dzień Otwarty. Miał na celu zapoznanie rolników z formularzem geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy – eWniosekPlus, za pomocą którego są zobowiązani złożyć wnioski o przyznanie płatności w kampanii 2018.
zobacz więcej
Nasi na Westerplatte (foto)

Nasi na Westerplatte (foto)

W dniach 29 sierpnia – 1 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie uczestniczyła w XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, które zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku. Szkołę reprezentowali nauczyciele i uczniowie – przedstawiciele pocztu sztandarowego oraz były wieloletni dyrektor szkoły – pan Mirosław Kowalski.
zobacz więcej
Czym jest poduszka finansowa?

Czym jest poduszka finansowa?

Z problemami finansowymi boryka się nie jeden Polak. Niespodziewane wydatki potrafią mocno obciążyć domowy budżet i pogorszyć płynność finansową. Dlatego niezwykle istotne jest budowanie solidnej poduszki finansowej. I choć poduszka finansowa nie jest tak miękka i puszysta jak ta do spania, to pozwala na spokojny sen.
zobacz więcej
ZUS: Nowy system bez potknięć

ZUS: Nowy system bez potknięć

Przedsiębiorcy pamiętali o zmianie sposobu opłacania składek. ZUS przyjął w ostatnich dniach ponad 2 miliony wpłat na łączną kwotę 17 miliardów złotych. Ewentualne wątpliwości dotyczące stanu rozliczeń w ZUS rozwieją doradcy płatników składek. W wyszkowskim inspektoracie ZUS będzie ich troje. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom