Nowy rok szkolny rozpoczęty

Od czytelników

Nowy rok szkolny rozpoczęty

08.09.2017
autor: ZSS Brańszczyk
Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska powitała społeczność szkoły, rodziców, wychowawców oraz wyjątkowych gości – Krzysztofa Arbaszewskiego, naczelnika wydziału edukacji starostwa, ks. proboszcza Pawła Stacheckiego, siostrę dyrektor, siostry zakonne Ośrodka Wychowawczego. Najcieplejsze słowa skierowała do uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym sukcesów, wszechstronnego rozwoju i realizacji zainteresowań. 
- Przymiotnik „nowy” oznacza dla Was odkrywanie siebie i ustawiczne poznawanie czegoś nowego, niezwykłego – powiedział do uczniów Krzysztof Arbaszewski. Przypomniał również uczniom wydarzenia z 1 września 1939 r. Opowiedział też o wyzwoleniu Wyszkowa i okolic. Była to piękna i wzruszająca lekcja historii.
Naczelnik zaakcentował zmiany, które zaszły w szkole, a są nimi: likwidacja barier architektonicznych, wyremontowana łazienka dla uczniów. – To wszystko  z myślą o was, byście czuli się bezpiecznie i komfortowo, jak we własnym domu rodzinnym – dyrektor szkoły.
Po oficjalnych uroczystościach uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na spotkania organizacyjne w klasach.
 
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

ZNP z Wyszkowa na proteście w Warszawie

Grupa członków Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Oddziału Powiatowego w Wyszkowie Maciejem Wójcikiem wzięła udział w ogólnopolskiej manifestacji pracowników oświaty w Warszawie. Manifestację, którą organizował OPZZ z najliczniejszą reprezentacją ZNP, wzięło udział około 20 tysięcy związkowców, w tym ponad 12 tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty z całej Polski. Mottem przewodnim było hasło „Chcemy godnie zarabiać”. 
zobacz więcej
#Decydujesz, pomagamy

#Decydujesz, pomagamy

PSOUU Koło w Wyszkowie realizuje w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym przy ul. Geodetów 76 w okresie od 1.06. do 30.09.2017r. Projekt „Bardziej sprawni - niepełnosprawni” z Programu „Decydujesz, pomagamy”, organizowany przy współpracy ze spółką Tesco Polska Sp. z o.o. oraz Fundację Tesco Dzieciom.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Zamiarem Gminy nie jest reaktywowanie SP4

LIST DO REDAKCJI: Zamiarem Gminy nie jest reaktywowanie SP4

Szanowni Mieszkańcy Wyszkowa,
 
dochodzą do nas głosy, że nasza akcja reaktywacja SP4 odniosła sukces. Bardzo tego pragniemy, ale na razie tak nie jest.
zobacz więcej
Niech żyje chór Świętego Wojciecha! (foto)

Niech żyje chór Świętego Wojciecha! (foto)

Chór działający w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie odpoczywał i nabierał sił w malowniczo położonych pensjonatach w Zakopanem Olczy. To już kolejny taki wyjazd, który swoim chórzystom zorganizował „ojciec chóru” organista p. Krzysztof Zacharski. Tym razem rodzina chórzystów, ich rodzin i przyjaciół liczyła 61 osób. Na zapalonych narciarzy czekały stoki zjazdowe w okolicach Zakopanego. Nowicjusze uczyli się stawiać pierwsze kroki na górskich stokach. Inni spacerowali utartymi szlakami i napawali się pięknem górskich pejzaży. Każdy znalazł coś dla siebie. A wieczorem integracja tej nietypowej rodziny.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom