Nowe branże premiowane w loterii

Od czytelników

Nowe branże premiowane w loterii

08.10.2016
autor: Urząd Skarbowy
W ostatnim kwartale 2016 r. każdy, kto zarejestruje paragon fiskalny od taksówkarza na stronie Narodowej Loterii Paragonowej, będzie miał szansę na wygranie opla insignii. Natomiast od stycznia do marca 2017 r. nagrodę specjalną będzie można wygrać w zamian za paragon za tankowanie na stacjach paliw. 
Dodatkowe 6 miesięcy to efekt zainteresowania Polaków kampanią, w której zarejestrowali już prawie 110 milionów paragonów fiskalnych (stan na 27.09.16) i odebrali dziesiątki cennych nagród. Obok nagród głównych ¬(opli astra) i sprzętu elektronicznego co 3 miesiące losowane są nagrody dodatkowe, czyli ople insignie, za paragony zgłoszone w tzw. branżach specjalnych. Wybierane są na podstawie ich popularnością w społeczeństwie, a także obowiązku stosowania w nich kas fiskalnych. Dlatego dotychczas premiowane było m.in. fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne czy konserwacja i naprawa samochodów osobowych oraz sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych. Jeszcze do końca września można rejestrować paragony za restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów. 
***
Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna, w której Ministerstwo Finansów chce zwiększyć liczbę prawidłowych dowodów zakupu w obiegu handlowym, a w efekcie doprowadzić do zmniejszenia szarej strefy i uszczelnienia systemu podatkowego.
W loterii może wziąć udział każdy paragon fiskalny wystawiony na kwotę minimum 10 zł. Uczestnikami loterii mogą być osoby, które ukończyły 18 lat i zarejestrują paragon na loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom