Od czytelników

1 / 5

Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

13.12.2016
autor: I Językowa Szkoła Podstawowa „Language"
W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” 8 - 9 grudnia odbyła się niezwykła, jedyna w roku noc mikołajkowa pod hasłem „Mikołajkowi detektywi”. Nasze grono, przy nieocenionej i niezawodnej pomocy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ZDZ w Wyszkowie przygotowało dla dzieci moc niezapomnianych wrażeń.
Wieczór został otwarty seansem filmowym, podczas którego wyświetlono angielskojęzyczny film animowany. Następnie uczniowie ze szkoły policyjnej przeprowadzili warsztaty z daktyloskopii, podczas których każdy uczestnik miał możliwość zbadania linii papilarnych palców dłoni. Kolejnym punktem imprezy było poszukiwanie przez naszych małych detektywów tajnie ukrytych prezentów, przy pomocy mapek i śladów pozostawionych w budynku szkoły. Aby odnaleźć swój prezent, każda klasa musiała wykonać szereg zadań i udowodnić, że zasługują na miano „Mikołajkowych detektywów”. Oczywiście nie mogło zabraknąć też wesołych zabaw i konkursów przy muzyce. Po emocjonujących wydarzeniach na dzieci czekała elegancka kolacja w formie szwedzkiego stołu. Wszyscy uczestnicy po pełnym wrażeń wieczorze mogli zrelaksować się i wyciszyć przy czytanej przez panią dyrektor tradycyjnej bajce na dobranoc oraz kołysankach śpiewanych przy gitarze. Pobudka dla naszych dzieci była równie ekscytująca, ponieważ pod poduszkami znalazły kolejne prezenty w postaci „słodkiego” kalendarza adwentowego. Po tym, tradycyjnie, rozegrała się bitwa na poduszki. Po porannej toalecie na wszystkie chętne uczennice czekały profesjonalne stoiska fryzjerskie. Emocje, które towarzyszyły tego wieczoru dzieciom, jak również ich rodzicom, są nie do opisania. Już dziś możemy stwierdzić, że jesteśmy dumni z naszych uczniów - po raz kolejny spisali się na medal!
Pragniemy również bardzo podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji tak ogromnego projektu szkolnego jakim jest noc mikołajkowa rodzicom i poszczególnym uczniom: z klas pedagogicznych - Natalii Manowskiej, Tomaszowi Groszkowskiemu, Karolinie Suskiej, Natalii Ojdana, Daria i Dagmarze Zając, z klas policyjnych - Anicie Suskiej i Kamilowi Głowackiemu, z klasy  II technik usług fryzjerskich - Milenie Dyga, Aldonie Gołdys i Karolinie Król.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana (foto)

Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana (foto)

- pieśń tę zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach kombatantom, rodzinom poległych uwiecznionych na pamiątkowej tablicy w kościele, zaproszonym gościom i mieszkańcom wsi. 13 maja w kościele pw. Chrystusa Sługi odbyła się uroczystość w hołdzie bohaterom tej ziemi, poległym, pomordowanym i zmarłym Żołnierzom Września 1939, ofiarom zbrodni sowieckiej 1940, Żołnierzom Niezłomnym, a szczególnie żołnierzom AK Obwodu „ Rajski Ptak”.  
zobacz więcej
Wakacje w październiku - gdzie pojechać na wymarzony urlop? 3 propozycje

Wakacje w październiku - gdzie pojechać na wymarzony urlop? 3 propozycje

Jesień w Polsce to często chłód, szybko zapadający zmrok i deszcz. Przed taką aurą można jednak uciec i wybrać się na wakacje w październiku. Gdzie najlepiej wyjechać? Doskonałe warunki do plażowania i słoneczną pogodę można znaleźć w Maroko, na Cyprze i w gorącym Egipcie.
zobacz więcej
Rajd „Start” otrzymał imię hm. Andrzeja Zaorskiego

Rajd „Start” otrzymał imię hm. Andrzeja Zaorskiego

W słoneczny wrześniowy weekend podwyszkowskie lasy zapełniły się żądnymi przygód harcerzami. Stało się to za przyczyną XIX Harcerskiego Rajdu „Start!”, który w dniach 13 – 15 września odbył się w okolicach Zabrodzia i Łochowa. 14 września Rajdowi „Start” zostało nadane imię hm. Andrzeja Zaorskiego.
zobacz więcej
Rodzinny wieczór bajek i kołysanek

Rodzinny wieczór bajek i kołysanek

W niedzielę 29 stycznia po raz pierwszy w Przedszkolu „Rozwój i Samodzielność” w Nowej Wsi odbył się „Rodzinny wieczór bajek i kołysanek” adresowany do lokalnej społeczności.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom