Od czytelników

1 / 5

Noc mikołajkowa w "Language" (foto)

13.12.2016
autor: I Językowa Szkoła Podstawowa „Language"
W I Językowej Szkole Podstawowej „Language” 8 - 9 grudnia odbyła się niezwykła, jedyna w roku noc mikołajkowa pod hasłem „Mikołajkowi detektywi”. Nasze grono, przy nieocenionej i niezawodnej pomocy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych ZDZ w Wyszkowie przygotowało dla dzieci moc niezapomnianych wrażeń.
Wieczór został otwarty seansem filmowym, podczas którego wyświetlono angielskojęzyczny film animowany. Następnie uczniowie ze szkoły policyjnej przeprowadzili warsztaty z daktyloskopii, podczas których każdy uczestnik miał możliwość zbadania linii papilarnych palców dłoni. Kolejnym punktem imprezy było poszukiwanie przez naszych małych detektywów tajnie ukrytych prezentów, przy pomocy mapek i śladów pozostawionych w budynku szkoły. Aby odnaleźć swój prezent, każda klasa musiała wykonać szereg zadań i udowodnić, że zasługują na miano „Mikołajkowych detektywów”. Oczywiście nie mogło zabraknąć też wesołych zabaw i konkursów przy muzyce. Po emocjonujących wydarzeniach na dzieci czekała elegancka kolacja w formie szwedzkiego stołu. Wszyscy uczestnicy po pełnym wrażeń wieczorze mogli zrelaksować się i wyciszyć przy czytanej przez panią dyrektor tradycyjnej bajce na dobranoc oraz kołysankach śpiewanych przy gitarze. Pobudka dla naszych dzieci była równie ekscytująca, ponieważ pod poduszkami znalazły kolejne prezenty w postaci „słodkiego” kalendarza adwentowego. Po tym, tradycyjnie, rozegrała się bitwa na poduszki. Po porannej toalecie na wszystkie chętne uczennice czekały profesjonalne stoiska fryzjerskie. Emocje, które towarzyszyły tego wieczoru dzieciom, jak również ich rodzicom, są nie do opisania. Już dziś możemy stwierdzić, że jesteśmy dumni z naszych uczniów - po raz kolejny spisali się na medal!
Pragniemy również bardzo podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji tak ogromnego projektu szkolnego jakim jest noc mikołajkowa rodzicom i poszczególnym uczniom: z klas pedagogicznych - Natalii Manowskiej, Tomaszowi Groszkowskiemu, Karolinie Suskiej, Natalii Ojdana, Daria i Dagmarze Zając, z klas policyjnych - Anicie Suskiej i Kamilowi Głowackiemu, z klasy  II technik usług fryzjerskich - Milenie Dyga, Aldonie Gołdys i Karolinie Król.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pieski czekają na nowy dom (foto)

Pieski czekają na nowy dom (foto)

Bambo i Budrys pilnie potrzebują nowego domu (domów), choćby na tymczasowych. Ich pani zachorowała na nowotwór i już do nich nie wróci.
zobacz więcej
Jesienna wycieczka na wyszkowski kirkut (foto)

Jesienna wycieczka na wyszkowski kirkut (foto)

Uczniowie kl. VII i III gla SOSW w Wyszkowie poznawali historię wyszkowskich Żydów. Na lekcjach języka polskiego wysłuchali opowieści o Żydach zamieszkujących przed wojną nasze miasto, poznali ich tradycje, zwyczaje i codzienne życie. Dowiedzieli się, kim był urodzony w Wyszkowie Mordechaj Anielewicz oraz gdzie stała kiedyś żydowska synagoga i mykwa. Oglądali stare fotografie. Historia wyszkowskiego kirkutu i Pomnika Pamięci Żydów Wyszkowa tak ich zafascynowała, że postanowili na własne oczy zobaczyć to miejsce.
zobacz więcej
Nocny spływ streetworkerski (foto)

Nocny spływ streetworkerski (foto)

Na jednym ze spotkań z młodzieżą grupy „Grajcyli skład” ustaliliśmy - jako kolejną atrakcję - nocny spływ kajakowy. Dziewczęta z gimnazjum przyjęły to z niepokojem i pewnym niedowierzaniem, ale starsi koledzy ze szkoły ponadgimnazjalnej weszli w pomysł od razu z entuzjazmem.
zobacz więcej
Kobieta w małym mieście - blaski i cienie

Kobieta w małym mieście - blaski i cienie

My, mieszkanki małych miast, tęsknimy za wielkim światem, nie doceniając czasem naszego spokojnego życia. Taką refleksją rozpoczęła się dyskusja „Kobieta w małym mieście –  blaski i cienie”, którą miałam przyjemność poprowadzić z Wyszkowiankami 12 marca, podczas trwania targów dla kobiet. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.41% (207 głosów)
30.40% (294 głosów)
7.24% (70 głosów)
8.17% (79 głosów)
32.78% (317 głosów)
manhattan