Niezwykły gość w Szkole Podstawowej nr 2 (foto)

Od czytelników

Niezwykły gość w Szkole Podstawowej nr 2 (foto)

22.11.2019
autor: Organizatorki spotkania Emilia Biernacka i Jolanta Królikowska
Do naszego miasta zawitał kapitan Eugeniusz Andrzej Daszkowski – Honorowy Obywatel Wyszkowa, wybitny pisarz marynista oraz autor publikacji o Wyszkowie. Z tej okazji skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.
 
20 listopada uczestniczyli w spotkaniu promującym najnowszą książkę „Rejs do Dżeddy”, w której autor złożył autograf i dedykację.
Pan Eugeniusz Daszkowski wraz z komandorem Józefem Kowalewskim, dyrygującym Orkiestrą Reprezentacyjną Ligi Morskiej i Rzecznej, przyjęli zaproszenie i zechcieli odwiedzić następnego dnia szkolne progi Dwójki. W czasie spotkania pisarz przybliżył uczniom swoje wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości spędzonych w rodzinnym mieście, okresu wojny i okupacji. Ciekawie opowiadał o początkach swojej kapitańskiej kariery, debiucie książkowym, morskich przygodach oraz działalności literackiej na emeryturze. W opowieściach nie zabrakło zabawnych anegdot. Wspomnieniom związanym z przyjęciem zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Wyszkowa towarzyszyło wzruszenie i uroniona łezka. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Dzień Dziecka z Walentynką w Bibliotece Pedagogicznej (foto)

Na uczestników spotkań z cyklu „Baśniowe opowieści z teatrzykiem Kamishibai” organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej czekała miła niespodzianka. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wyszkowie poznały bajkę Anne Brouillard i Christiana Ferrari pt. „Rower Walentynki”.
zobacz więcej
Ekonomia z ludzką twarzą

Ekonomia z ludzką twarzą

Choć bezrobocie w subregionie ostrołęckim sukcesywnie maleje, to nadal jest na dwa razy wyższym poziomie niż średnia w województwie mazowieckim. Istnieją tu grupy społeczne czy osoby, którym szczególnie trudno poruszać się na rynku pracy. Do takich osób i podmiotów, które są zainteresowane wsparciem i rozwojem w tym obszarze, adresowana jest ekonomia społeczna. Na stworzenie nowych miejsc pracy w nowych przedsiębiorstwach społecznych czekają środki finansowe, doradcy i …nowi klienci. Rekrutacja nowych grup inicjatywnych trwa do 11 grudnia 2017 roku.
zobacz więcej
Zdali celująco pierwszy egzamin

Zdali celująco pierwszy egzamin

Uczniowska rodzina Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach powiększyła się  o uczniów klasy I. Oficjalnie zostali pasowani na uczniów przez dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego. Złożyli ślubowanie, wystąpili w pięknej części artystycznej, otrzymali dużo prezentów. 
zobacz więcej
Koniec konsultacji w sprawie kart do głosowania

Koniec konsultacji w sprawie kart do głosowania

Zakończyły się prowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze konsultacje kształtu kart do głosowania w wyborach samorządowych w 2018 roku. Po wakacjach zostanie ogłoszony. PKW planuje zaprezentowanie ostatecznych wzorów kart jesienią bieżącego roku. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku