Niezwykły gość w Szkole Podstawowej nr 2 (foto)

Od czytelników

Niezwykły gość w Szkole Podstawowej nr 2 (foto)

22.11.2019
autor: Organizatorki spotkania Emilia Biernacka i Jolanta Królikowska
Do naszego miasta zawitał kapitan Eugeniusz Andrzej Daszkowski – Honorowy Obywatel Wyszkowa, wybitny pisarz marynista oraz autor publikacji o Wyszkowie. Z tej okazji skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.
 
20 listopada uczestniczyli w spotkaniu promującym najnowszą książkę „Rejs do Dżeddy”, w której autor złożył autograf i dedykację.
Pan Eugeniusz Daszkowski wraz z komandorem Józefem Kowalewskim, dyrygującym Orkiestrą Reprezentacyjną Ligi Morskiej i Rzecznej, przyjęli zaproszenie i zechcieli odwiedzić następnego dnia szkolne progi Dwójki. W czasie spotkania pisarz przybliżył uczniom swoje wspomnienia z lat dzieciństwa i młodości spędzonych w rodzinnym mieście, okresu wojny i okupacji. Ciekawie opowiadał o początkach swojej kapitańskiej kariery, debiucie książkowym, morskich przygodach oraz działalności literackiej na emeryturze. W opowieściach nie zabrakło zabawnych anegdot. Wspomnieniom związanym z przyjęciem zaszczytnego tytułu Honorowego Obywatela Wyszkowa towarzyszyło wzruszenie i uroniona łezka. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom