Niecodzienna lekcja matematyki (foto)

Od czytelników

Niecodzienna lekcja matematyki (foto)

17.04.2019
autor: Anna Wróbel
Lekcję matematyki w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie, na zaproszenie Anny Wróbel, poprowadził Pan Marcin Rytelewski, dyrektor Banku BGŻ Paribas S.A.
 
Jako wolontariusz programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży „BAKCYL”, przybliżył uczniom zarys historii pieniądza, różnorodne formy płatności dawniej i dziś. Omówił dochody i różne rodzaje wydatków, a także zasady konstruowania prostego budżetu. Podkreślił, że bardzo ważne jest oszczędzanie i planowanie wydatków tak, by zawsze mieć zabezpieczenie na tzw. „czarną godzinę”, mówiąc językiem bankowym, stworzyć coś na wzór funduszu bezpieczeństwa. Miało to na celu wdrożenie uczestników zajęć do właściwego zarządzania pieniędzmi w życiu codziennym. 
Pan Marcin rozszerzył kwestię oszczędzania o bardziej zaawansowane narzędzia, które służą odkładaniu pieniędzy. Uczniowie poznali podstawowe produkty bankowe, takie jak: konto osobiste, karta debetowa oraz lokata. Wspomniał także o kredycie, gdy zabraknie nam własnych środków. Omawiając tę kwestię, przedstawił zasady pożyczania oraz reguły bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, których należy przestrzegać podczas płatności bezgotówkowych, np. płacąc za pomocą Internetu lub przez komórkę.
Drugą część zajęć poprowadziła Anna Wróbel, która w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej przygotowała odpowiedni zestaw zadań. Uczniowie, pracując 
w kilkuosobowych zespołach, rozwiązywali zadania mające na celu utrwalenie umiejętności obliczania odsetek od założonej lokaty bądź całkowitego kosztu spłaty kredytu.
Podsumowaniem lekcji był quiz „Milionerzy”, który sprawdził stan wiedzy uczniów z zakresu omawianej edukacji finansowej. Najaktywniejsi uczestnicy zajęć otrzymali nagrody ufundowane przez naszego gościa. 
Na zakończenie tej niecodziennej lekcji matematyki, uczniowie serdecznie podziękowali Panu Marcinowi Rytelewskiemu za poprowadzenie ciekawych zajęć i wręczyli dyplom oraz własnoręcznie wykonany witraż, życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gdzie nie będzie prądu?

Gdzie nie będzie prądu?

Przerwy w dostawie prądu planowane przez PGE Dystrybucja:
zobacz więcej
Terytorialsi pomagają w Domach dla Dzieci (foto)

Terytorialsi pomagają w Domach dla Dzieci (foto)

Od 18 marca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą działania pk. „Odporna Wiosna”, mające na celu ograniczenie transmisji koronawirusa. Terytorialsi z Mazowsza w ostatnim czasie wspierają również wyszkowskie Domy dla Dzieci.
zobacz więcej
Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Piłsudczycy na Jasnej Górze (foto)

Datę 23 sierpnia 2018 r. członkowie Związku Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie długo będą pamiętać. To dzień, który kilkunastu członków związku z rodzinami spędziło na Jasnej Górze w Częstochowie w ramach IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Piłsudczyków. W tym roku mija 30. rocznica utworzenia Związku Piłsudczyków. To też 155. rocznica styczniowego zrywu niepodległościowego. 2018 to rok  szczególny dla każdego Polaka –  jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Można powiedzieć, że te wszystkie wydarzenia łączy osoba Wielkiego Polaka i gorliwego patrioty Józefa Piłsudskiego. Piłsudczycy stanęli w Kaplicy Matki Bożej, aby modlić się za Marszałka i dziękować miłosiernemu Bogu za dar niepodległości. Były podziękowania, odznaczenia i awanse. Wyszków ma też swojego generała. 
zobacz więcej
W „dwójce” Dzień Przywracania Czynności Serca (foto)

W „dwójce” Dzień Przywracania Czynności Serca (foto)

16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W Szkole Podstawowej nr 2 uczczony został 17 października. W ramach tego święta na szkolnym korytarzu zawisły gazetki ścienne dotyczące pierwszej pomocy, zadławień oraz oparzeń. Uczniowie klasy IV c mieli niecodzienną wizytę – gośćmi byli panowie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej