Nie bój się wysiłku! (foto)

Od czytelników

Nie bój się wysiłku! (foto)

14.10.2016
autor: Uczestnicy zajęć
Rośnie zainteresowanie różnymi formami ćwiczeń ruchowych. W Wyszkowie jest wiele miejsc, w których dzieci, młodzież i dorośli  mogą zażywać ruchu, np. urządzenia sportowe w parku miejskim, z których korzysta duża grupa osób. Kolejny rok prowadzone też są zajęcia tego typu dla grupy nauczycielskiej seniorów w Gimnazjum nr 2. 
Prowadzi je  mgr Halinka Kowalczyk. Są to ćwiczenia profesjonalne, wspierające każdy z układów: oddechowy, mięśniowy, sercowo-naczyniowy, kostny. Prowadząca wyjaśnia znaczenie zdrowotne ćwiczeń, nieustanne zachęca do właściwego oddechu, systematyczności w ćwiczeniach, zwracając uwagę na każdy szczegół. 
To bardzo dobra forma zajęć, przypominająca szkolne lekcje wychowania fizycznego z ich młodych lat, zapobiega pewnym dolegliwościom, a nawet schorzeniom. Seniorzy, ćwicząc przy odpowiednio dobranej  muzyce, korzystają z drabinek, piłek, taśm i lasek gimnastycznych. Wykonanie upragnionej „deseczki” wywołuje prawdziwą radość. Wykonują ćwiczenia doskonalące koordynację ruchów, a organizm przygotowywany jest do wysiłku, którego kobietom nie brakuje na co dzień.
Zajęcia ruchowe pod kierunkiem p. Halinki Kowalczyk dostarczają radości, satysfakcji i motywacji do działania. Prowadząca wyróżnia się pomysłowością i szczerą troską o zdrowie całej grupy, a uśmiech i pogoda ducha utrzymują przyjazną atmosferę podczas zajęć.
Nasza grupa zdążyła też odwiedzić „Leśną frajdę – park linowy w Deskurowie”, gdzie  uczestniczyłyśmy w ćwiczeniach w lesie. Nie zabrakło pokonywania wyznaczonych tras, ćwiczeń z piłką siatkową oraz śpiewania przy tradycyjnego ognisku.   
Mamy też propozycję recepty na zdrowie dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa, której realizacja nic nie kosztuje:   
  • ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 30 minut,
  • piesze wędrówki,
  • uśmiech i życzliwość dla ludzi.
Kluczem do realizacji powyższych zaleceń jest osobista decyzja każdego człowieka – po prostu TWÓJ WYBÓR,
Zajęcia naszej nauczycielskiej grupy odbywają się dwa razy w tygodniu i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim nauczycielom zdrowia, radości i spełnienia marzeń i aktywności fizycznej.
Szczególne podziękowania kierujemy do burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, który rozumie potrzeby mieszkańców i wspiera różne formy aktywności.
fot. Elżbieta Borzymek
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Każde dziecko ma talent! (foto)

Każde dziecko ma talent! (foto)

Jak odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci, uczyli się ojcowie z Wyszkowa i okolic uczestniczący w warsztatach „Odkrywca Talentów”, które odbyły się w piątek i sobotę 12-13maja w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie. Pierwszego dnia w spotkaniu udział wzięły również matki.
zobacz więcej
Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

Członkowie ZNP przy wigilijnym stole

1 grudnia członkowie Związku Nauczycielstwa Polskiego z prezesem Maciejem Wójcikiem spotkali się w restauracji „Pod Jesionem”, aby zasiąść do wspólnej uroczystej kolacji wigilijnej, pośpiewać kolędy i przede wszystkim przełamać się opłatkiem.
zobacz więcej
Sztuka łączy pokolenia (foto)

Sztuka łączy pokolenia (foto)

Rodzina i pan domu,odbywający wyimaginowany spacer na Kopiec Kościuszki, dwie córki- pensjonarki, dorosły syn, który uwodzi służącą i wreszce ona, nieugięta strażniczka rodzinnej moralności. Znamy ich dobrze, to Dulscy, bohaterowie sztuki „ Moralność pani Dulskiej” G. Zapolskiej. Postać tytułowej bohaterki weszła na trwałe do swiadomości, a słowo „dulszczyzna” stało się najlapidarniejszym określeniem mieszczańskiej obłudy.” Z tą właśnie propozycją przybyli do naszej szkoły niezwykli wykonawcy, aktorzy teatru „Pomimo”, działającego przy Domu Dziennego Pobytu „ Senior”w Wyszkowie, którego kierowniem jest Dorota Wojtkowska.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku