Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Od czytelników

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

08.12.2016
autor: Sylwia Jaworska, Anna Wrzosek
W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek, rozbudzenie zainteresowania dzieci twórczością Alana Alexandra Milne, nawiązanie do bogactwa ilustratorskiego Ernesta Howarda Sheparda. 
O popularności „misia o bardzo małym rozumku” oraz jego przyjaciół może świadczyć fakt, iż do konkursu przystąpiło 294 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego. 
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Joanna Paprocka – artysta plastyk z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, Anna Wrzosek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie oraz Sylwia Jaworska – nauczyciel-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie, po burzliwych obradach postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy.
Kategoria klas I: I miejsce – Kinga Gorczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, II miejsce – Miłosz Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sieczychach, III miejsce – Gabriel Suchta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Wyróżnienia: Damian Leszczyński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinie, Wiktor Krzyżewski ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Kategoria klas II: I miejsce – Dominika Gałązka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, II miejsce – Lilia Gajewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, III miejsce – Kacper Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Aleksander Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brańszczyku.
Kategoria klas III: I miejsce – Maja Laskowska ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce – Paweł Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie, III miejsce – Oliwier Tybura ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Oliwia Kolankiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom gratulujemy. Wszystkich zaś zachęcamy do dalszego rozwijania talentu plastycznego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej
Zaginęły pekińczyki

Zaginęły pekińczyki

W piątek 26 sierpnia na osiedlu Młodych zaginęły dwa pekińczyki. Właściciele proszą o wszelkie informacje pomocne w odnalezieniu piesków, zwłaszcza, że bardzo tęsknią za nimi dzieci.
zobacz więcej
W Krainie Klocków Lego (foto)

W Krainie Klocków Lego (foto)

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów z młodszych klas ZSS w Brańszczyku była na fantastycznej wycieczce w Warszawie. Dzieci miło spędziły czas na wystawie klocków Lego, która łączyła zabawę i edukację.
zobacz więcej
Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się piękna uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz Siostry Zakonne i Panie Wychowawczynie z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku. Uczniowie przyszli w strojach galowych; ich ramiona zdobiły biało-czerwone opaski, a piersi – własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych. Całości towarzyszył podniosły nastrój.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku