Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Od czytelników

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

08.12.2016
autor: Sylwia Jaworska, Anna Wrzosek
W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek, rozbudzenie zainteresowania dzieci twórczością Alana Alexandra Milne, nawiązanie do bogactwa ilustratorskiego Ernesta Howarda Sheparda. 
O popularności „misia o bardzo małym rozumku” oraz jego przyjaciół może świadczyć fakt, iż do konkursu przystąpiło 294 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego. 
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Joanna Paprocka – artysta plastyk z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, Anna Wrzosek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie oraz Sylwia Jaworska – nauczyciel-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie, po burzliwych obradach postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy.
Kategoria klas I: I miejsce – Kinga Gorczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, II miejsce – Miłosz Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sieczychach, III miejsce – Gabriel Suchta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Wyróżnienia: Damian Leszczyński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinie, Wiktor Krzyżewski ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Kategoria klas II: I miejsce – Dominika Gałązka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, II miejsce – Lilia Gajewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, III miejsce – Kacper Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Aleksander Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brańszczyku.
Kategoria klas III: I miejsce – Maja Laskowska ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce – Paweł Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie, III miejsce – Oliwier Tybura ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Oliwia Kolankiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom gratulujemy. Wszystkich zaś zachęcamy do dalszego rozwijania talentu plastycznego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Aktywność nie tylko podczas ferii

Aktywność nie tylko podczas ferii

Do aktywnego spędzania czasu, nie tylko podczas ferii, zachęca znany polski piłkarz Kamil Grosicki. Sportowiec podkreśla, że ruch to nie tylko element konieczny do utrzymania dobrej formy fizycznej ale też szkoła wielu przydatnych umiejętności społecznych, a przede wszystkim doskonała forma relaksu. 
zobacz więcej
Sportowy sukces ucznia ZSS w Brańszczyku

Sportowy sukces ucznia ZSS w Brańszczyku

W niedzielę 11 czerwca Beniamin Mróz, uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczył w III Rodzinnych Mistrzostwach Mazowsza w Dwuboju Stołowym (gra w szachy i tenisa stołowego) o Puchar Kolei Mazowieckich. Turniej odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Karczewie. W kategorii wiekowej do lat 16 Beniamin zajął 3. miejsce!
zobacz więcej
Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

Niezwykła lekcja patriotyzmu (foto)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się piękna uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyła cała społeczność szkoły oraz Siostry Zakonne i Panie Wychowawczynie z Ośrodka Wychowawczego w Brańszczyku. Uczniowie przyszli w strojach galowych; ich ramiona zdobiły biało-czerwone opaski, a piersi – własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych. Całości towarzyszył podniosły nastrój.
zobacz więcej
Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

Wyjątkowa wystawa Ludwiki Borzymek

10 czerwca do Piotrkowa Trybunalskiego zjechali polscy Ormianie oraz liczni goście z Armenii, Libanu, Austrii i Węgier, by z ambasadorem Armenii w Polsce Edgarem Ghazaryanem wspólnie świętować 650. rocznicę istnienia w Polsce diaspory ormiańskiej. Wśród wielu atrakcji była wystawa „Sceny z życia piotrkowskich Ormian” przygotowana przez pochodzącą z Wyszkowa malarkę Ludwikę Borzymek.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan