Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Od czytelników

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

08.12.2016
autor: Sylwia Jaworska, Anna Wrzosek
W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek, rozbudzenie zainteresowania dzieci twórczością Alana Alexandra Milne, nawiązanie do bogactwa ilustratorskiego Ernesta Howarda Sheparda. 
O popularności „misia o bardzo małym rozumku” oraz jego przyjaciół może świadczyć fakt, iż do konkursu przystąpiło 294 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego. 
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Joanna Paprocka – artysta plastyk z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, Anna Wrzosek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie oraz Sylwia Jaworska – nauczyciel-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie, po burzliwych obradach postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy.
Kategoria klas I: I miejsce – Kinga Gorczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, II miejsce – Miłosz Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sieczychach, III miejsce – Gabriel Suchta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Wyróżnienia: Damian Leszczyński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinie, Wiktor Krzyżewski ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Kategoria klas II: I miejsce – Dominika Gałązka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, II miejsce – Lilia Gajewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, III miejsce – Kacper Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Aleksander Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brańszczyku.
Kategoria klas III: I miejsce – Maja Laskowska ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce – Paweł Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie, III miejsce – Oliwier Tybura ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Oliwia Kolankiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom gratulujemy. Wszystkich zaś zachęcamy do dalszego rozwijania talentu plastycznego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przegląd Piosenki Ekologicznej (foto)

Przegląd Piosenki Ekologicznej (foto)

W środę 25 maja w Przedszkolu nr 9 w Wyszkowie odbył się Przegląd Piosenki Ekologicznej. Celem przeglądu było zaprezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych.
zobacz więcej
Wizyta wolontariuszki z Sumatry (foto)

Wizyta wolontariuszki z Sumatry (foto)

Miło nam poinformować, że Przedszkole Integracyjne nr 4 nawiązało współpracę z międzynarodową organizacją studencką AIESEC w ramach projektu International Kindergarten.
zobacz więcej
Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” zakończyło projekt (foto)

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” działające od kilku lat w Leszczydole-Nowinach podejmuje się realizacji wielu ciekawych zadań. Szczególną uwagę przywiązuje do poznania historii swojej Małej Ojczyzny oraz promowania lokalnego dziedzictwa i kultury. I właśnie tym zagadnieniom był poświęcony realizowany w roku 2018 projekt, w ramach programu „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.
zobacz więcej
Szkolenie w tunelu aerodynamicznym (foto)

Szkolenie w tunelu aerodynamicznym (foto)

Uczniowie Liceum Bezpieczeństwa Publicznego w CEZiU "Kopernik", wraz opiekunami Moniką Lipką i Andrzejem Grajczykiem, uczestniczyli w naziemnym szkoleniu spadochronowym w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego (OSA-S) 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Mieli możliwość treningu w tunelu aerodynamicznym, który oddaje warunki jakie panują w czasie spadania z zamkniętym spadochronem.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)