Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

Od czytelników

Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne

08.12.2016
autor: Sylwia Jaworska, Anna Wrzosek
W ramach obchodów 60. rocznicy śmierci Alana Alexandra Milne oraz 90. rocznicy wydania „Kubusia Puchatka” z ilustracjami Ernesta Howarda Sheparda, Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zaprosiła uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Mój ulubiony bohater utworów Alana Alexandra Milne”.
Głównym celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek, rozbudzenie zainteresowania dzieci twórczością Alana Alexandra Milne, nawiązanie do bogactwa ilustratorskiego Ernesta Howarda Sheparda. 
O popularności „misia o bardzo małym rozumku” oraz jego przyjaciół może świadczyć fakt, iż do konkursu przystąpiło 294 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu powiatu wyszkowskiego. 
Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Joanna Paprocka – artysta plastyk z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, Anna Wrzosek – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wyszkowie oraz Sylwia Jaworska – nauczyciel-bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie, po burzliwych obradach postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach. Podczas oceniania prac komisja konkursowa brała pod uwagę samodzielność, pomysłowość oraz estetykę wykonania pracy.
Kategoria klas I: I miejsce – Kinga Gorczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej, II miejsce – Miłosz Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sieczychach, III miejsce – Gabriel Suchta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Wyróżnienia: Damian Leszczyński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bielinie, Wiktor Krzyżewski ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Kategoria klas II: I miejsce – Dominika Gałązka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, II miejsce – Lilia Gajewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle, III miejsce – Kacper Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Aleksander Kulesza z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brańszczyku.
Kategoria klas III: I miejsce – Maja Laskowska ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce – Paweł Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej w Łosinnie, III miejsce – Oliwier Tybura ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Wyróżnienie: Oliwia Kolankiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle.
Uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a laureatom gratulujemy. Wszystkich zaś zachęcamy do dalszego rozwijania talentu plastycznego.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spłacają ponad 1,5 mln zł zadłużenia w ZUS

Spłacają ponad 1,5 mln zł zadłużenia w ZUS

Przedsiębiorcom, którzy mają zadłużenie wobec ZUS, zakład radzi zawarcie układów ratalnych. W pierwszym półroczu na terenie województwa mazowieckiego zawarło je ponad 3,9 tys. przedsiębiorców; w wyszkowskim inspektoracie - 27 układów, w sumie na kwotę ponad 1,5 mln zł.
zobacz więcej
Na wakacje po uśmiech

Na wakacje po uśmiech

W ramach programu „Na wakacje po uśmiech” od 24 lipca do 6 sierpnia 45-osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego wypoczywała na koloniach nad morzem, w malowniczo położonym ośrodku wczasowo – kolonijnym ALGA w Sztutowie. Program współfinansował Zarząd Województwa Mazowieckiego, a zrealizował oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie.
zobacz więcej
Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Nauczyciele dzieciom w dniu ich święta (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Przedszkolu nr 7 personel pedagogiczny przygotował przedszkolakom wspaniała niespodziankę. Wystawił inscenizację wiersza Juliana Tuwima ,,Rzepka”, wzbogaconą tematycznie dobranymi przebojami dziecięcymi. Przedstawienie to jest kontynuacją realizowanego od kilki lat hasła związanego z literatura dziecięcą, które w tym roku brzmi ,,Dziecko w świecie poezji”.
zobacz więcej
Gminne PaTPORTY w Leszczydole-Nowinach

Gminne PaTPORTY w Leszczydole-Nowinach

PaTPORT z Gimnazjum w Leszczydole Nowinach gościł 22 czerwca PaTPORTY z Gminy Wyszków. Inicjatorką spotkania przy wspólnym ognisku była opiekunka Iwona Ochmańska i kapitanat na czele z kapitanem Anną Iwańską.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan