Od czytelników

1 / 3

Mój chory kolega w Afryce (foto)

23.06.2016
autor: Szkoła Podstawowa nr 2
Szkoła Podstawowa nr 2 brała udział w ogólnopolskiej akcji „Opatrunek na ratunek”, zorganizowanej przez Fundację Redemptoris Misjo z Poznania.
Celem akcji była pomoc ludziom w Afryce, których nie stać na leczenie szpitalne u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się trudniej. Chcieliśmy pomóc również przychodniom misyjnym, które borykają się z problemami zaopatrzenia w leki i środki opatrunkowe. 
Zebraliśmy bandaże dziane i elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, igły i strzykawki. Akcja przyczyniła się do wzrostu empatii wśród uczniów i nauczycieli oraz wrażliwości na krzywdę ludzką.
Odpowiedzialne za akcję były nauczycielki: Anna Macek i katechetka Grażyna Sroczyńska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Rodzinny wieczór bajek i kołysanek

Rodzinny wieczór bajek i kołysanek

W niedzielę 29 stycznia po raz pierwszy w Przedszkolu „Rozwój i Samodzielność” w Nowej Wsi odbył się „Rodzinny wieczór bajek i kołysanek” adresowany do lokalnej społeczności.
zobacz więcej
Spotkanie z ratownikiem medycznym (foto)

Spotkanie z ratownikiem medycznym (foto)

Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku w środę 5 lutego odwiedził ratownik medyczny - pani Karolina Jastrzębska, która opowiedziała o swojej pracy przedszkolakom i uczniom klas 1-3.
zobacz więcej
Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Ważna informacja dla osób, które miały problem z udokumentowaniem swoich zarobków w ZUS. Emeryci, renciści oraz osoby z ustalonym kapitałem początkowym, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wliczył tych wynagrodzeń za część okresów pracy do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia, powinni zwrócić się do ZUS. Ponowne przeliczenie emerytury, renty lub kapitału początkowego może podwyższyć wysokość świadczenia.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane

Zitcom