Młodzi – Młodszym  (foto)

Od czytelników

Młodzi – Młodszym (foto)

01.02.2017
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska, Lucyna Wilczyńska.
Uczniowie klasy 2b Gimnazjum nr 1 realizują w bieżącym roku szkolnym projekt MŁODZI-MŁODSZYM. Od września MŁODZI i MŁODSI (klasa 1a SP5 i 2b gimnazjum) razem gotują w ramach prac w „Kuchcikowie”, czytają, bawią się, a dodatkowo starsi przygotowują spektakle teatralne.
Do tej pory gimnazjaliści wystawili dla najmłodszych „Grzyby” Jana Brzechwy oraz „Jasia i Małgosię”. 12, 17 i 25 stycznia zaprezentowali niezwykłą inscenizację „Czerwonego Kapturka”. Tym razem aktorami były profesjonalne kukiełki poruszane zręcznie przez młodzież. Atrakcją spektaklu były światła laserowe, dymiarka oraz bańki mydlane, które poruszyły widownię pełną emocji i zainteresowania.
Po każdym przedstawieniu gimnazjaliści przeprowadzali quiz dotyczący inscenizacji, rozdawali  kolorowanki do uzupełnienia oraz przeprowadzali minilekcję o teatrze.
Na swoje przedstawienia MŁODZI zaprosili nie tylko uczniów klas I-VI i gimnazjum ZS. Z radością gościli przedszkolaków z „Bezpiecznego Przedszkola”, „Słoneczka” oraz Przedszkola nr 9. 
„Czerwonego Kapturka” zaprezentowali: Mikołaj Napiórkowski, Gabrysia Gałązka, Kinga Kalinowska, Wiktoria Jakubczak, Marysia Samsel, Karol Głosek, Amelia Michalik, Szymon Dawidczyk, Mikołaj Reichelt.
W spektaklu „Jaś i Małgosia” główne role zagrali: Marysia Samsel i Jeremi Sakowicz oraz Wiktoria Jakubczak, Krzysztof Szulęcki, Amelia Michalik, Filip Ciskowski, Kinga Kalinowska.
W przedstawieniu „Grzyby” wystąpiła cała klasa 2b Gimnazjum nr 1.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
"Otwarta firma" – biznes przy tablicy

"Otwarta firma" – biznes przy tablicy

Już po raz dziewiąty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Jego celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
zobacz więcej
Przejazdy kolejowo-drogowe nie do slalomów!

Przejazdy kolejowo-drogowe nie do slalomów!

Ignorowanie znaku stop, przejazd pod opadającymi zaporami oraz slalom miedzy rogatkami, to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach. Odpowiedzią na negatywne zachowania kierowców, którzy powodują 98%, jest kampania społeczna Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!
zobacz więcej
CZYTELNICY PISZĄ: Może zabetonować?

CZYTELNICY PISZĄ: Może zabetonować?

Cieszą nowe chodniki i ścieżki rowerowe w naszym mieście. Przyjemnie jedzie się wzdłuż nowo wyremontowanej ulicy Okrzei. Ale jest jedno „ale”. Nie bardzo zrozumiałe jest pozostawienie kilku przerw w bruku naprzeciwko sklepu „Kram”. Kierowcy parkujący w tym miejscu pytają: „Po co”. Z punktu widzenia estetyki to też pozostawia wiele do życzenia.  Może więc po prostu tym razem zabetonować?
zobacz więcej
Rocznica obławy w Jurgach (foto)

Rocznica obławy w Jurgach (foto)

16 września 1951 r. w pobliżu nieistniejącej już dzisiaj leśniczówki w Jurgach miały miejsce dramatyczne wydarzenia. Tu została otoczona i zlikwidowana ostatnia grupa kadrowa z oddziału por. Jana Kmiołka ps. Wir w składzie: Franciszek Kmiołek ps. Bogdan, Franciszek Ampulski ps. Skra i Julian Nasiadko ps. Ostry.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star