Młodzi – Młodszym  (foto)

Od czytelników

Młodzi – Młodszym (foto)

01.02.2017
autor: Krystyna Szczuka-Wiśniewska, Lucyna Wilczyńska.
Uczniowie klasy 2b Gimnazjum nr 1 realizują w bieżącym roku szkolnym projekt MŁODZI-MŁODSZYM. Od września MŁODZI i MŁODSI (klasa 1a SP5 i 2b gimnazjum) razem gotują w ramach prac w „Kuchcikowie”, czytają, bawią się, a dodatkowo starsi przygotowują spektakle teatralne.
Do tej pory gimnazjaliści wystawili dla najmłodszych „Grzyby” Jana Brzechwy oraz „Jasia i Małgosię”. 12, 17 i 25 stycznia zaprezentowali niezwykłą inscenizację „Czerwonego Kapturka”. Tym razem aktorami były profesjonalne kukiełki poruszane zręcznie przez młodzież. Atrakcją spektaklu były światła laserowe, dymiarka oraz bańki mydlane, które poruszyły widownię pełną emocji i zainteresowania.
Po każdym przedstawieniu gimnazjaliści przeprowadzali quiz dotyczący inscenizacji, rozdawali  kolorowanki do uzupełnienia oraz przeprowadzali minilekcję o teatrze.
Na swoje przedstawienia MŁODZI zaprosili nie tylko uczniów klas I-VI i gimnazjum ZS. Z radością gościli przedszkolaków z „Bezpiecznego Przedszkola”, „Słoneczka” oraz Przedszkola nr 9. 
„Czerwonego Kapturka” zaprezentowali: Mikołaj Napiórkowski, Gabrysia Gałązka, Kinga Kalinowska, Wiktoria Jakubczak, Marysia Samsel, Karol Głosek, Amelia Michalik, Szymon Dawidczyk, Mikołaj Reichelt.
W spektaklu „Jaś i Małgosia” główne role zagrali: Marysia Samsel i Jeremi Sakowicz oraz Wiktoria Jakubczak, Krzysztof Szulęcki, Amelia Michalik, Filip Ciskowski, Kinga Kalinowska.
W przedstawieniu „Grzyby” wystąpiła cała klasa 2b Gimnazjum nr 1.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
FELIETON: Między-morze czy między-noże?

FELIETON: Między-morze czy między-noże?

Nie trzeba być ekspertem od spraw międzynarodowych, by dostrzec, że relacje polsko-francuskie uległy znaczącemu ochłodzeniu. Prezydent Francji wyraźnie jest w Polsce na cenzurowanym, a i Emmanuelowi Macronowi nie po drodze z polskim rządem. Jeśli wziąć pod uwagę, jak wspólną Europę postrzega prezydent Francji, trudno się dziwić. Nie chodzi wcale o uchodźców czy o problem pracowników delegowanych. Macron, przedstawiciel Europy karolińskiej, wyrasta na głównego orędownika idei konsolidacji państw tworzących Unię Europejską wokół wspólnej strefy euro. A to pomysł, któremu bardzo nie po drodze jest PiS. 
zobacz więcej
Kolejny etap projektu o Objawieniach Matki Bożej Fatimskiej za nami! (foto)

Kolejny etap projektu o Objawieniach Matki Bożej Fatimskiej za nami! (foto)

Rok 2017 jest czasem szczególnym. To właśnie na ten rok przypada 100. rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uczniowie Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej „Julin” w Kaliskach, znajdującej się na terenie gminy Łochów, 13 maja rozpoczęli projekt edukacyjny związany z tym ważnym jubileuszem. Uczniowie julińskiej szkoły w swoim liście do Papieża Franciszka poprosili o błogosławieństwo na czas realizacji projektu i – uzyskawszy takowe wsparcie – z radością rozpoczęli realizację zadań. Swoim patronatem obchody jubileuszowe w KPSP „Julin” objęła Maria Koc, senator RP oraz Robert Gołaszewski, burmistrz gminy Łochów. 
zobacz więcej
Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

Wycieczka do Piekarni Wawie w Brańszczyku (foto)

3 października uczniowie ZSS w Brańszczyku wybrali się na wycieczkę do Piekarni Wawie w Brańszczyku. Kierownik produkcji w przystępny sposób omówił przeznaczenie i zaprezentował działanie różnych maszyn, bardzo ciekawie opowiedział o etapach powstawania chleba i pracy piekarza.
zobacz więcej
Szkolenie „Bezpieczna kobieta” (foto)

Szkolenie „Bezpieczna kobieta” (foto)

Uczennice klas mundurowych CEZiU „Kopernik” uczestniczyły w szkoleniu z zakresu samoobrony kobiet pt. „Bezpieczna kobieta”. Szkolenie poprowadził Karol Zwierzchowski, mentor Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, a asystował Bartek Bober uczeń klasy I LBP.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło