Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

Od czytelników

Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

15.11.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
W październiku i listopadzie grupa wolontariuszy z CEZiU „Kopernik” wzięła udział w szkoleniu „Młody Lider, niepełnosprawność – wspólna sprawa” w ośrodku CSK Sp. z o.o. Jachranka, w ramach projektu „Młodzi Liderzy Wolontariatu”.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach, między innymi z zakresu: postrzegania społecznego osób niepełnosprawnych, skutecznego i dyskretnego udzielania pomocy osobie niepełnosprawnej, wykorzystania mediów lokalnych (portali internetowych, gazet lokalnych i innych kanałów komunikacji) do zmiany świadomości społecznej, komunikowania się z osobami o różnych rodzajach niepełnosprawności.
Celem projektu jest przekazanie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, osiągnięć osób niepełnosprawnych, ich możliwości samorozwoju oraz, co najważniejsze, kształtowanie postawy tolerancji i zmiany utartych stereotypów i postaw wśród młodych ludzi względem osób, zjawiska i otoczenia związanego z niepełnosprawnością, połączonej ze wzmacnianiem aktywności społecznej młodzieży.
Projekt przewiduje wydanie w formie papierowej oraz elektronicznej dwóch specjalnych edycji miesięcznika „Młody Lider”. Miesięcznik jest redagowany i tworzony przez młodych ludzi, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieszkających w powiecie legionowskim oraz powiatach sąsiednich (wołomińskim, nowodworskim i wyszkowskim). Kampania zostanie oparta w głównej mierze o przekaz stworzonych w ramach realizacji projektu 15 artykułów dotyczących pogłębionej analizy niepełnosprawności, tj. charakterystyki niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, indywidualnych doświadczeń i osiągnięć osób niepełnosprawnych oraz relacji osób pracujących na rzecz środowiska niepełnosprawnych, w tym nauczycieli, działaczy społecznych, rodziców, wolontariuszy, jak również opisów negatywnych zjawisk dyskryminacji, w tym nieświadomych i tych wynikających z zachowań społecznych.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę we wspieraniu, w życiu codziennym osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star