Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

Od czytelników

Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

15.11.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
W październiku i listopadzie grupa wolontariuszy z CEZiU „Kopernik” wzięła udział w szkoleniu „Młody Lider, niepełnosprawność – wspólna sprawa” w ośrodku CSK Sp. z o.o. Jachranka, w ramach projektu „Młodzi Liderzy Wolontariatu”.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach, między innymi z zakresu: postrzegania społecznego osób niepełnosprawnych, skutecznego i dyskretnego udzielania pomocy osobie niepełnosprawnej, wykorzystania mediów lokalnych (portali internetowych, gazet lokalnych i innych kanałów komunikacji) do zmiany świadomości społecznej, komunikowania się z osobami o różnych rodzajach niepełnosprawności.
Celem projektu jest przekazanie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, osiągnięć osób niepełnosprawnych, ich możliwości samorozwoju oraz, co najważniejsze, kształtowanie postawy tolerancji i zmiany utartych stereotypów i postaw wśród młodych ludzi względem osób, zjawiska i otoczenia związanego z niepełnosprawnością, połączonej ze wzmacnianiem aktywności społecznej młodzieży.
Projekt przewiduje wydanie w formie papierowej oraz elektronicznej dwóch specjalnych edycji miesięcznika „Młody Lider”. Miesięcznik jest redagowany i tworzony przez młodych ludzi, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieszkających w powiecie legionowskim oraz powiatach sąsiednich (wołomińskim, nowodworskim i wyszkowskim). Kampania zostanie oparta w głównej mierze o przekaz stworzonych w ramach realizacji projektu 15 artykułów dotyczących pogłębionej analizy niepełnosprawności, tj. charakterystyki niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, indywidualnych doświadczeń i osiągnięć osób niepełnosprawnych oraz relacji osób pracujących na rzecz środowiska niepełnosprawnych, w tym nauczycieli, działaczy społecznych, rodziców, wolontariuszy, jak również opisów negatywnych zjawisk dyskryminacji, w tym nieświadomych i tych wynikających z zachowań społecznych.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę we wspieraniu, w życiu codziennym osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
XII Marsz Niepodległości (foto)

XII Marsz Niepodległości (foto)

Już po raz 12. Pan Jurek Sitek, opiekun Klubu Przyrodniczo-Turystycznego „Leśna Szkoła” zorganizował 11 listopada Marsz Niepodległości. 
zobacz więcej
"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

"A ja jestem patriotą. Czuję to" (foto)

I czują to uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Rybnie. Już po raz VI Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej połączony został z przeżywaniem Narodowego Święta 11 Listopada w gronie nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.
zobacz więcej
Upał może zabić. Nie zostawiajmy dzieci w samochodzie!

Upał może zabić. Nie zostawiajmy dzieci w samochodzie!

Policja apeluje, by NIGDY nie pozostawiać dzieci w samochodzie. Szczególnie teraz, kiedy mamy falę upałów, jest to wyjątkowo niebezpieczne. Nawet krótkie przebywanie malucha w rozgrzanym aucie może zagrozić jego zdrowiu, a nawet życiu. Według ekspertów, wewnątrz samochodu w upalny dzień temperatura może wynieść aż 90 stopni Celsjusza.
zobacz więcej
FELIETON: Himalaje hipokryzji

FELIETON: Himalaje hipokryzji

W pierwszą niedzielę po święcie Wszystkich Świętych Ludowcy z całej Polski tradycyjnie spotykają się w Wierzchosławicach na ziemi tarnowskiej, by wspólnie obchodzić Zaduszki Witosowe. Wierzchosławice to miejsce urodzenia największego z Ludowców, Wincentego Witosa. Trzykrotny premier II RP zmarł 31 października 1945 roku. Na lokalnym cmentarzu znajduje się jego grób; w Wierzchosławicach także do dziś znajduje się rodzinne gospodarstwo Witosa, aktualnie pełniące funkcję muzeum. Wierzchosławice to kolebka ruchu ludowego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)