Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

Od czytelników

Młodzi Liderzy Wolontariatu (foto)

15.11.2017
autor: CEZiU "Kopernik"
W październiku i listopadzie grupa wolontariuszy z CEZiU „Kopernik” wzięła udział w szkoleniu „Młody Lider, niepełnosprawność – wspólna sprawa” w ośrodku CSK Sp. z o.o. Jachranka, w ramach projektu „Młodzi Liderzy Wolontariatu”.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach, między innymi z zakresu: postrzegania społecznego osób niepełnosprawnych, skutecznego i dyskretnego udzielania pomocy osobie niepełnosprawnej, wykorzystania mediów lokalnych (portali internetowych, gazet lokalnych i innych kanałów komunikacji) do zmiany świadomości społecznej, komunikowania się z osobami o różnych rodzajach niepełnosprawności.
Celem projektu jest przekazanie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, osiągnięć osób niepełnosprawnych, ich możliwości samorozwoju oraz, co najważniejsze, kształtowanie postawy tolerancji i zmiany utartych stereotypów i postaw wśród młodych ludzi względem osób, zjawiska i otoczenia związanego z niepełnosprawnością, połączonej ze wzmacnianiem aktywności społecznej młodzieży.
Projekt przewiduje wydanie w formie papierowej oraz elektronicznej dwóch specjalnych edycji miesięcznika „Młody Lider”. Miesięcznik jest redagowany i tworzony przez młodych ludzi, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieszkających w powiecie legionowskim oraz powiatach sąsiednich (wołomińskim, nowodworskim i wyszkowskim). Kampania zostanie oparta w głównej mierze o przekaz stworzonych w ramach realizacji projektu 15 artykułów dotyczących pogłębionej analizy niepełnosprawności, tj. charakterystyki niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, indywidualnych doświadczeń i osiągnięć osób niepełnosprawnych oraz relacji osób pracujących na rzecz środowiska niepełnosprawnych, w tym nauczycieli, działaczy społecznych, rodziców, wolontariuszy, jak również opisów negatywnych zjawisk dyskryminacji, w tym nieświadomych i tych wynikających z zachowań społecznych.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą mogli praktycznie wykorzystywać zdobytą wiedzę we wspieraniu, w życiu codziennym osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zagraniczne mobilności szkolnej kadry ZS3 2017

Zagraniczne mobilności szkolnej kadry ZS3 2017

W roku 2017 w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego realizowany jest kolejny już projekt finansowany z funduszy europejskich (PO WER) pt. „Trening czyni mistrza-zagraniczne mobilności szkolnej kadry Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie”. Jak nazwa wskazuje, jego adresatem jest kadra pedagogiczna. Beneficjenci, tj. ogółem 25 nauczycieli, wezmą udział w dwutygodniowych, zagranicznych wyjazdach edukacyjnych, głównie o charakterze językowym – do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.
zobacz więcej
Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Narodowa Loteria Paragonowa. Rejestruj swoje paragony przez aplikację

Każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług. Dostępna jest dla dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych: Android i iOS. Z najszybszego i najłatwiejszego sposobu rejestracji paragonów będzie można korzystać do końca przyjmowania zgłoszeń w loterii, czyli do 31 marca 2017 r.
zobacz więcej
Razem weselej (foto)

Razem weselej (foto)

Upalne, czerwcowe, sobotnie popołudnie to idealny czas na piknik, zwłaszcza że na terenie pięknie położonej Szkoły Podstawowej w Rybnie. 9 czerwca w godz. 15 – 19 odbył się tam II Piknik Rodzinny „Razem weselej. 
zobacz więcej
Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

Finał konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne” (foto)

W Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie 12 grudnia odbył się finał międzyszkolnego konkursu pt. Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne. Do finału rywalizacji konkursowej zakwalifikowały się cztery trzyosobowe drużyny reprezentujące CEZiU - „Kopernik”, 1LO - „Norwid”, SP3 – „Hempel” oraz ZS3 – „Kochanowski”, które wcześniej przygotowały i przesłały stosowne prezentacje i materiały. Pierwsze miejsce uzyskała drużyna z „Norwida”. Współorganizatorami konkursu były Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan
manhattan