Matematyczny spacer ścieżkami przyrody (foto)

Od czytelników

Matematyczny spacer ścieżkami przyrody (foto)

15.04.2018
autor: SOSW Wyszków
Uczniowie klasy 7 Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie wzięli udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym pod hasłem: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, organizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce. Zajęli w nim I miejsce. 
Do zmagań konkursowych przystąpiło 5 drużyn ze szkół specjalnych w Pułtusku, Ostrołęce, Ostrowi Maz. i Długoborzu. Konkurs dotyczył przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i składał się z trzech etapów: część pierwsza - pytania do obejrzanego filmu nt. budowy i pracy serca, część druga - praktyczne działanie, czyli resuscytacja krążeniowo oddechowa na fantomie oraz część trzecia, czyli pytania teoretyczne, głównie zadania z matematyki. 
Nasi uczniowie - Wiktoria Szulkowska, Dominika Kaczmarczyk, Stanisław Turowski oraz Patryk Zych znakomicie poradzili sobie z teorią i zaprezentowali swoje umiejętności w praktyce, zdobywając I miejsce. Rozradowani uczniowie oraz dumne z ich osiągnięć nauczycielki - p. Ewa Kazimierczyk i p. Maria Piekart uczcili zwycięstwo lodami w Goworowie. 
Uczniom gratulujemy!!!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Sportowe sukcesy uczniów ZSS w Brańszczyku (foto)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Brańszczyk w Drużynowym Tenisie Stołowym w Porębie. Szkołę godnie reprezentowały dwie drużyny (w kategorii szkół gimnazjalnych) w składzie:
zobacz więcej
W świecie legend Wars i Sawa (foto)

W świecie legend Wars i Sawa (foto)

16 listopada dzieci z grupy 4-,5-latków „Biedronki” oraz 5-latków „Misie” z Przedszkola nr 9 w Wyszkowie gościły w Miejsko – Gminnej Bibliotece w Wyszkowie.
zobacz więcej
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
Bal karnawałowy w „Krainie lodu” (foto)

Bal karnawałowy w „Krainie lodu” (foto)

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Taki też bal w „lodowej” dekoracji odbył się 10 lutego w Przedszkolu nr 1 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną

Najczęściej komentowane

Zitcom