Matematyczny As (foto)

Od czytelników

Matematyczny As (foto)

04.05.2018
autor: Małgorzata Klimaszewska
26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla klas piątych Matematyczny As. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Piłsudski, Paderewski, Dmowski… - pamiętamy”, z racji obchodów w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Konkurs zorganizowały Monika Sitek, Małgorzata Klimaszewska i Marta Skoczeń. Uczestniczyło w nim czternastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Po zmaganiach konkursowiczów komisja przystąpiła do oceniania prac i wyłoniła Gminnego Asa Matematycznego. Podczas prac komisji uczniowie mogli się zrelaksować, częstując się smakołykami, ufundowanymi przez zakład PSS Społem w Wyszkowie.
Zwycięzcy X Gminnego Konkursu  Matematyczny As dla klas piątych:
I miejsce i tytuł Asa Matematycznego klas piątych: Iga Lalak, SP nr 5 w Wyszkowie
II miejsce: Aleksander Buźniak, SP w Leszczydole Starym
III miejsce: Zuzanna Kuchta, SP nr 1 w Wyszkowie
III miejsce: Daniel Osytek, SP Lucynów
IV miejsce: Gabriela Kucińska, SP nr 1 w Wyszkowie
W uroczystym podsumowaniu oraz wręczeniu nagród i dyplomów uczestniczył naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak i wicedyrektor SP 5 Barbara Jagielska. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział, laureat I miejsca dodatkowo pamiątkową statuetkę. Nagrody ufundował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie organizacji konkursu, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękują za przybycie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zagłosuj na „Gajowianki”

Zagłosuj na „Gajowianki”

Projekt KGW „Gajowianki” został zakwalifikowany do finału programu Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W finale biorą udział jeszcze dwa inne projekty, które starają o grant w wysokości 5 tys. zł.
zobacz więcej
Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Rowerowy Rajd Pamięci z Nowin (foto)

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia „Wspólna przyszłość” wyruszyła rowerami w sobotę, 28 października szlakiem miejsc pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości. Akcja ta związana była ze Świętem Zmarłych i 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w okolicy Nowin nie brakuje. 
zobacz więcej
Jedyny laureat z naszego miasta

Jedyny laureat z naszego miasta

Szymon Gerej, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 został laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego MKO dla szkół podstawowych. To jedyny laureat z naszego miasta w konkursach przedmiotowych.
zobacz więcej
Zakończenie roku w Koperniku (foto)

Zakończenie roku w Koperniku (foto)

19 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w CEZiU "Kopernik", na której podsumowano pracę społeczności szkolnej, zostały wręczone nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce i wyróżniającą się postawę w wypełnianiu obowiązków klasy mundurowej oraz pożegnano uczniów klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Branżowej I Stopnia.
zobacz więcej
Zitcom