Matematyczny As (foto)

Od czytelników

Matematyczny As (foto)

04.05.2018
autor: Małgorzata Klimaszewska
26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla klas piątych Matematyczny As. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Piłsudski, Paderewski, Dmowski… - pamiętamy”, z racji obchodów w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Konkurs zorganizowały Monika Sitek, Małgorzata Klimaszewska i Marta Skoczeń. Uczestniczyło w nim czternastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Po zmaganiach konkursowiczów komisja przystąpiła do oceniania prac i wyłoniła Gminnego Asa Matematycznego. Podczas prac komisji uczniowie mogli się zrelaksować, częstując się smakołykami, ufundowanymi przez zakład PSS Społem w Wyszkowie.
Zwycięzcy X Gminnego Konkursu  Matematyczny As dla klas piątych:
I miejsce i tytuł Asa Matematycznego klas piątych: Iga Lalak, SP nr 5 w Wyszkowie
II miejsce: Aleksander Buźniak, SP w Leszczydole Starym
III miejsce: Zuzanna Kuchta, SP nr 1 w Wyszkowie
III miejsce: Daniel Osytek, SP Lucynów
IV miejsce: Gabriela Kucińska, SP nr 1 w Wyszkowie
W uroczystym podsumowaniu oraz wręczeniu nagród i dyplomów uczestniczył naczelnik wydziału edukacji Sławomir Cieślak i wicedyrektor SP 5 Barbara Jagielska. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę za udział, laureat I miejsca dodatkowo pamiątkową statuetkę. Nagrody ufundował burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie organizacji konkursu, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękują za przybycie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche-1
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny