Marsz seniorów

Od czytelników

Marsz seniorów

28.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza seniorów na I Wyszkowski Marsz Seniorów Nordic Walking. Zbiórka 9 maja o godz. 9.45 na dworcu PKS. Opłata za przejazd do Tumanka ze własnym zakresie (4 zł).
Po przyjeździe do miejscowości Tumanek seniorzy wyruszą do Fidestu, a następnie do Wyszkowa. Trasa zaplanowana przez Jerzego Sitka z Leśnej Szkoły, który również poprowadzi marsz, ma ok. 11 km. Po drodze seniorzy odwiedzą rzeźbiarza Leona Gruzda. Planowane jest również ognisko z kiełbaskami.
Uwaga! Na decyzję o udziale w marszu nie ma zbyt wiele czasu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 maja, tel. 723-351-809 (Danuta Lisiecka).
To pierwsza tego typu inicjatywa wyszkowskich seniorów, ale organizatorzy już teraz wyrażają nadzieję, że nie ostatnia. Choć to marsz nordic walking, z przymrużeniem oka spojrzą na brak kijków. Zapraszają miłośników pieszych wędrówek, aktywnego spędzania czasu, relaksu na świeżym powietrzu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Gotowi na rok harcerski! (foto)

Gotowi na rok harcerski! (foto)

W dniach 21-23 września 2018 r. po raz 18. na szlak wyruszyli uczestnicy Harcerskiego Rajdu Start „Gotowi?”. Ponad 80 harcerzy i skautów z Wyszkowa, Tłuszcza i czeskiego Vyškova przez 3 dni szkoliło się i sprawdzało swoją gotowość do nowego roku harcerskiego, przy okazji doskonale się bawiąc.
zobacz więcej
Dzień Pluszowego Misia (foto)

Dzień Pluszowego Misia (foto)

23 listopada dzieci z grup Kotki, Biedronki oraz Żabki Przedszkola nr 9, korzystając z zaproszenia Biblioteki Miejskiej, obejrzały teatrzyk „Gdzie jest Mały Miś? Czy to sen” w wykonaniu aktorów z Teatru Edu Artis w Krakowie.
zobacz więcej
Przedszkolaki w gospodarstwie agroturystycznym (foto)

Przedszkolaki w gospodarstwie agroturystycznym (foto)

„Smerfy”, „Kotki” i „Biedronki” z Przedszkola nr 9 udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Stajnia” Kaliska.
zobacz więcej
Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

Felieton europosła: Ludobójstwo z polityką w tle*

11 lipca 1943 roku to była niedziela. Polacy licznie gromadzili się w kościołach na mszy. Właśnie dlatego dla ukraińskich nacjonalistów był to idealny moment na atak. Niemal 100 miejscowości na Wołyniu zaatakowały oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii. Towarzyszyli im uzbrojeni w siekiery, kosy czy widły ukraińscy chłopi. Brutalnie mordowali wszystkich – od niemowlęcia do starca. Krwawa Niedziela to apogeum rzezi wołyńskiej. Gehenna mieszkańców polskich miejscowości na Kresach Wschodnich trwała jednak wiele miesięcy. Na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej Ukraińcy zamordowali (według ostrożnych szacunków) ponad 100 tysięcy Polaków – swoich sąsiadów, z którymi żyli w zgodzie od pokoleń. Ta wielka zaplanowana zbrodnia ma jedno słuszne i prawdziwe określenie – ludobójstwo.
zobacz więcej