LIST DO REDAKCJI: Zamiarem Gminy nie jest reaktywowanie SP4

Od czytelników

LIST DO REDAKCJI: Zamiarem Gminy nie jest reaktywowanie SP4

15.12.2016
autor: Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
Szanowni Mieszkańcy Wyszkowa,
 
dochodzą do nas głosy, że nasza akcja reaktywacja SP4 odniosła sukces. Bardzo tego pragniemy, ale na razie tak nie jest.
Niefortunne użycie w decyzji Pana Burmistrza słowa „reaktywacja”, mogło wprowadzić  opinię publiczną w błąd. Sprawa dotyczy opublikowanej decyzji Burmistrza Nowosielskiego o sposobie wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie.
Zgodnie z definicją tego wyrazu w słowniku Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Reaktywacja oznacza ono  wznowienie funkcjonowania, powrót do dawnej działalności. Zatem gdyby intencją Pana Burmistrza była reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4, to zdecydowałby o jej powołaniu ze wszystkimi klasami. Bowiem wznowić można coś, co było. W Szkole Podstawowej nr 4 były klasy I-VIII.
Dlatego wcale zamiarem Gminy nie jest reaktywowanie SP4, lecz otworzenie pod tą nazwą kilku klas. Przewidujemy, że SP 4 w takiej formule nie dotrwa do jej wypełnienia wszystkimi klasami, ponieważ wcześniej zostanie zlikwidowana. Potwierdza to tabela, z której wynika, że zapełnianie SP4 wszystkimi klasami trwałoby do roku szkolnego 2025/26. Tymczasem Pan Burmistrz w roku szkolnym 2017/18 chce utworzyć tylko klasy  zerowe, pierwsze i siódme Szkoły Podstawowej nr 4. A to przecież  nie jest reaktywacja. To  tylko nowy, dziwny twór, będący szkołą niepełnosprawną.
Dlatego nadal zwracamy się do Państwa o wsparcie w naszej #AKCJAreaktywacjaSP4.  Liczymy na Wasze głosy na TAK za reaktywacją Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami I-VIII. Zagłosować można w formularzu na naszych stronach internetowych oraz w zbieranych na mieście listach poparcia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom