Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

Od czytelników

Laleczki na rzecz potrzebujących dzieci (foto)

05.03.2019
autor: Przedszkole nr 9
W Przedszkolu nr 9 już od maluszka uwrażliwiamy i zachęcamy dzieci do pomagania innym, zapoznajemy z rówieśnikami żyjącymi w różnych regionach świata, kształtujemy postawę otwartości i tolerancji na inne kultury. 
Również w tym roku nasze przedszkole włączyło się do akcji Wszystkie Kolory Świata V. W przygotowanie laleczek, własnoręcznie uszytych, zaangażowali się rodzice i inni członkowie rodzin naszych przedszkolaków. Powstało 13  pięknych laleczek. Każda laleczka reprezentowała wybrany kraj i miała swój akt urodzenia, tj. imię, datę i miejsce urodzenia, imię twórcy, zdjęcie oraz krótki opis. Każda laleczka jest wyjątkowa. Laleczki ozdobiły przedszkolny hol oraz stały się obiektem licytacji. Nie brakowało chętnych do zaopiekowania się wybraną przez siebie laleczką. Wszystkie wystawione na licytacji laleczki zyskały nowych właścicieli, no i wielu wielbicieli, którzy do końca usiłowali przebić współuczestników licytacji. Zebrane pieniądze za wylicytowane laleczki zostały przekazane na rzecz dzieci, a zebraliśmy kwotę 500 zł.
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji!
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konkurs z okazji 100-lecia Policji

Konkurs z okazji 100-lecia Policji

Pasjonuje Cię historia Policji? Jesteś uczniem szkoły lub klasy mundurowej, policjantem lub pracownikiem Policji? A może rodziną funkcjonariusza czy pracownika formacji? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie!
zobacz więcej
Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Felieton europosła: Mateusza Morawieckiego opowieść o Polsce

Z oficjalnie nieznanych przyczyn ktoś z PiS postanowił odmrozić ustawę, która niechcący rozpętała międzynarodową burzę, choć przygotowano ją ewidentnie na użytek wewnętrzny. Pomysł karania więzieniem za przypisywanie współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów narodowi polskiemu służył tylko miłemu połechtaniu dumy PiS-owskiego suwerena, a zarazem utrudnieniu badań nad ciemnymi stronami naszej historii. Od początku nikt nie łudzi się, że nowelizacja ustawy o IPN będzie miała zastosowanie wobec osób, które szerzą dezinformację na temat np. udziału Polaków w Holokauście, a są obywatelami innych krajów niż Polska. Nie jest to też wcale pierwsza ustawa tego typu- PiS mógł się wzorować chociażby na Rosji, gdzie od 2014 roku obowiązuje prawo, które zabrania wspominania o tym, że ZSRR było sojusznikiem Hitlera. Wróćmy jednak na polskie podwórko, bo PiS bardzo nie lubi, gdy wytyka się mu podobne do Putina metody działania. 
zobacz więcej
Mieszkaniec nie został przekonany

Mieszkaniec nie został przekonany

Mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, który złożył skargę na działalność dyrektor placówki, nie zgadza się z decyzją radnych powiatowych, którzy uznali ją za bezprzedmiotową. W odpowiedzi dyrektor przekonuje, że jej działania były prawidłowe.
zobacz więcej
Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Sukcesy uczniów - humanistów Gimnazjum nr 1

Julia Borzymek i Szymon Dawidczyk – humaniści, uczniowie Gimnazjum nr 1 na Polonezie osiągnęli najwyższe sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Julia Borzymek została laureatką konkursu z języka polskiego – opiekun Jolanta Popławska, Szymon Dawidczyk finalistą z historii – opiekun Krystyna Szczuka-Wiśniewska i wiedzy o społeczeństwie – opiekun Paweł Baranowski.
zobacz więcej