Kształtują postawy do wartości (foto)

Od czytelników

Kształtują postawy do wartości (foto)

12.10.2016
autor: Mariola Leśnik i uczniowie ZSS w Brańszczyku
Bardzo aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Przede wszystkim realizujemy najważniejsze założenia polityki oświatowej. Jednym z priorytetów jest kształtowanie postaw do wartości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 
W naszej szkole nauczyciele i starsi uczniowie czytają przedszkolakom. Czytaliśmy również fragmenty znanych dzieł literackich Henryka Sienkiewicza. W kalendarzu wydarzeń szkoły znajdują się popołudnia z książką; dużą popularnością cieszy się szkolna biblioteka. Wspólnie z nami czytają rodzice.
Postawy do wartości kształtujemy przede wszystkim przez rozwój aktywności własnej, spotkania z interesującymi ludźmi, udział w inscenizacjach, zawodach sportowych.
Wystąpiliśmy w II Przeglądzie Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami w WOK „Hutnik”, ze spektaklem „Bądź sobą”. W ramach integracji środowiskowej spektakl prezentowaliśmy uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Zorganizowaliśmy również spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, powitaliśmy jesień na wzgórzu bielińskim, wybraliśmy nowy samorząd uczniowski, byliśmy uczestnikami paraolimpiady „Pod dębami” w Ostrówku. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Nie zawiodły, jak zwykle sympatyczne, koleżanki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. 
Szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły była wizyta w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Pojechaliśmy tam na zaproszenie agencji po odbiór zestawu do integracji sensorycznej. Piękny prezent dla naszych uczniów wręczał osobiście prezes Daniel Obajtek. 
Wiele działo się w naszej szkole w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Naszymi osiągnięciami chcieliśmy podzielić się z Państwem. Pozdrawiamy Redakcję i wszystkich czytelników.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Przelicz swoje świadczenie – to może się opłacić

Ważna informacja dla osób, które miały problem z udokumentowaniem swoich zarobków w ZUS. Emeryci, renciści oraz osoby z ustalonym kapitałem początkowym, którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wliczył tych wynagrodzeń za część okresów pracy do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia, powinni zwrócić się do ZUS. Ponowne przeliczenie emerytury, renty lub kapitału początkowego może podwyższyć wysokość świadczenia.
zobacz więcej
Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Burmistrz odpowiada nauczycielom Gimnazjum nr 2

Szanowni Państwo
Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
Dobro ucznia w szkole było, jest i będzie priorytetem polityki oświatowej Gminy Wyszków. Wysoka jakość edukacji, wychowania, bezpieczeństwo i możliwość rozwijania pasji i talentów, ale także równe szanse dla wszystkich uczniów w naszych szkołach to wartości, które cenimy i realizujemy od lat. Także reformę edukacji wdrażamy w duchu tych wartości. Właśnie otrzymaliśmy pozytywną opinię Kuratorium Oświaty o zreformowanej sieci i obwodach gminnych szkół.
zobacz więcej
Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

Głos Profilaktyki w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach (foto)

PaTPORT  działający w Gimnazjum w Leszczydole – Nowinach pod kierunkiem opiekunki Iwony Ochmańskiej zorganizował dla uczniów Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Jest on częścią programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Jako jeden z nielicznych w powiecie wyszkowskim nowiński PaTPORT włączył się w tę akcję. Dla swoich kolegów i koleżanek przygotował ciekawy program.
zobacz więcej
Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 7 (foto)

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 7 (foto)

Pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka odbyła się 29 listopada w Przedszkolu nr 7 w Wyszkowie. To szczególnie ważne wydarzenie dla nowo przyjętych dzieci i ich rodziców.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku