Kształtują postawy do wartości (foto)

Od czytelników

Kształtują postawy do wartości (foto)

12.10.2016
autor: Mariola Leśnik i uczniowie ZSS w Brańszczyku
Bardzo aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Przede wszystkim realizujemy najważniejsze założenia polityki oświatowej. Jednym z priorytetów jest kształtowanie postaw do wartości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 
W naszej szkole nauczyciele i starsi uczniowie czytają przedszkolakom. Czytaliśmy również fragmenty znanych dzieł literackich Henryka Sienkiewicza. W kalendarzu wydarzeń szkoły znajdują się popołudnia z książką; dużą popularnością cieszy się szkolna biblioteka. Wspólnie z nami czytają rodzice.
Postawy do wartości kształtujemy przede wszystkim przez rozwój aktywności własnej, spotkania z interesującymi ludźmi, udział w inscenizacjach, zawodach sportowych.
Wystąpiliśmy w II Przeglądzie Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami w WOK „Hutnik”, ze spektaklem „Bądź sobą”. W ramach integracji środowiskowej spektakl prezentowaliśmy uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Zorganizowaliśmy również spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, powitaliśmy jesień na wzgórzu bielińskim, wybraliśmy nowy samorząd uczniowski, byliśmy uczestnikami paraolimpiady „Pod dębami” w Ostrówku. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Nie zawiodły, jak zwykle sympatyczne, koleżanki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. 
Szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły była wizyta w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Pojechaliśmy tam na zaproszenie agencji po odbiór zestawu do integracji sensorycznej. Piękny prezent dla naszych uczniów wręczał osobiście prezes Daniel Obajtek. 
Wiele działo się w naszej szkole w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Naszymi osiągnięciami chcieliśmy podzielić się z Państwem. Pozdrawiamy Redakcję i wszystkich czytelników.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyższe renty socjalne

Wyższe renty socjalne

1 września renty socjalne wrosną z 865,03 zł do 1.029,80 zł. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeliczy je z urzędu. ZUS wypłaci podwyższone świadczenie wraz z wyrównaniem od czerwca maksymalnie do 30 września.
zobacz więcej
Integracyjny biwak w Wyszkowie (foto)

Integracyjny biwak w Wyszkowie (foto)

Jak co roku, najstarsi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku nabierają sił podczas integracyjnego biwaku, który organizują wychowawczynie klas szkoły przysposabiającej do pracy. Spotkanie odbyło się 13 września w przepięknym miejscu w Wyszkowie.
zobacz więcej
Nieznajomość prawa szkodzi

Nieznajomość prawa szkodzi

… boleśnie (dla portfela) przekonała się jedna z naszych czytelniczek po sprzedaży mieszkania. Od jego nabycia minęło dokładnie 5 lat i 16 dni, więc transakcja powinna być zwolniona z podatku. To jednak tylko część przepisu. Druga mówi: 5 lat, ale od końca roku podatkowego. – Okazało się, że urząd inaczej liczy lata. Jak żyję o czymś takim nie słyszałam. Dlaczego to nie jest upublicznione? – dziwi się pani Barbara. Dziwi się i ostrzega…
zobacz więcej
Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!

Do końca września lokalni społecznicy mogą zgłaszać się do udziału w akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację Batorego. Akcja to do tej pory ponad 1800 uczestników i grup z prawie 1000 miejscowości w całej Polsce. „Udział to nie tylko szansa na nagrodę Super Samorząd, porady ekspertów i szkolenia na temat demokratycznych instrumentów działania. To przede wszystkim frajda ulepszania waszych miejscowości i gmin wspólnie z setkami grup z całej Polski!” – zachęcają organizatorzy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan