Kształtują postawy do wartości (foto)

Od czytelników

Kształtują postawy do wartości (foto)

12.10.2016
autor: Mariola Leśnik i uczniowie ZSS w Brańszczyku
Bardzo aktywnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Przede wszystkim realizujemy najważniejsze założenia polityki oświatowej. Jednym z priorytetów jest kształtowanie postaw do wartości oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. 
W naszej szkole nauczyciele i starsi uczniowie czytają przedszkolakom. Czytaliśmy również fragmenty znanych dzieł literackich Henryka Sienkiewicza. W kalendarzu wydarzeń szkoły znajdują się popołudnia z książką; dużą popularnością cieszy się szkolna biblioteka. Wspólnie z nami czytają rodzice.
Postawy do wartości kształtujemy przede wszystkim przez rozwój aktywności własnej, spotkania z interesującymi ludźmi, udział w inscenizacjach, zawodach sportowych.
Wystąpiliśmy w II Przeglądzie Form Artystycznych Osób z Niepełnosprawnościami w WOK „Hutnik”, ze spektaklem „Bądź sobą”. W ramach integracji środowiskowej spektakl prezentowaliśmy uczniom Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.
Zorganizowaliśmy również spotkanie z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, powitaliśmy jesień na wzgórzu bielińskim, wybraliśmy nowy samorząd uczniowski, byliśmy uczestnikami paraolimpiady „Pod dębami” w Ostrówku. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Nie zawiodły, jak zwykle sympatyczne, koleżanki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie. 
Szczególnym wyróżnieniem dla naszej szkoły była wizyta w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Pojechaliśmy tam na zaproszenie agencji po odbiór zestawu do integracji sensorycznej. Piękny prezent dla naszych uczniów wręczał osobiście prezes Daniel Obajtek. 
Wiele działo się w naszej szkole w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Naszymi osiągnięciami chcieliśmy podzielić się z Państwem. Pozdrawiamy Redakcję i wszystkich czytelników.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

Zjazd szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego (foto)

Trzynastoosobowa delegacja Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym wraz z panią Joanną Kozon oraz dyrektor Agnieszką Drążewską 18 października wzięło udział w I Mazowieckim Zjeździe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 
zobacz więcej
Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

Wyjątkowa uroczystość w ZSS w Brańszczyku (foto)

W środę 19 października w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbyła się niezwykła uroczystość. Do braci uczniowskiej przyjęto nowych uczniów. Zostali serdecznie powitani miłym słowem, piosenką i spektaklem teatralnym pt.: „Bądź sobą”. Dyrektor szkoły Elżbieta Piórkowska dokonała pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom upominki. Starsi uczniowie życzyli nowym koleżankom i kolegom, by w szkole realizowali swoje marzenia, kształtowali charaktery i nauczyli się być dobrymi ludźmi.
zobacz więcej
kObieTy WOT (foto)

kObieTy WOT (foto)

Matki, żony, partnerki, nauczycielki, studentki, dyrektorki, influencerki, pielęgniarki, sportsmenki – nieważne ile mają lat, skąd pochodzą, ani jaki zawód wykonują. W WOT jest ich obecnie już ponad 2000. Każda jest inna, ale wszystkie mają jeden cel: chcą bronić swoich najbliższych. Są to kobiety mądre, silne i zdeterminowane.  Kobiety były, są i zawsze będą ważną częścią sił zbrojnych. Są ważną częścią „teamu” WOT.
zobacz więcej
Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

Staże uczniów i wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS3 - Wielka Brytania 2017

W okresie wakacyjnym 2017 roku realizujemy pierwszy etap działań w ramach projektu „Mobilność uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie fundamentem sukcesu zawodowego”. Na Wyspy Brytyjskie na przełomie czerwca i lipca uda się grupa 33 uczniów klas drugich i trzecich technikum wraz z 3 opiekunami. Przed uczniami 3-tygodniowy staż w portowym mieście Plymouth. Równolegle na jeden tydzień do tej miejscowości uda się zespół 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy będą uczestniczyć w tzw. job shadowing. 
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche